smartklub.pl
[450] [450] Dach cabrio - usterka, składanie, demontaż - Wersja do druku

+- smartklub.pl (http://smartklub.pl)
+-- Dział: Smart - rady i porady (http://smartklub.pl/f-smart-rady-i-porady--54)
+--- Dział: Model 450 - smart fortwo (http://smartklub.pl/f-model-450-smart-fortwo--66)
+---- Dział: Technika (http://smartklub.pl/f-technika--88)
+----- Dział: Nadwozie, elementy zewnętrzne. (http://smartklub.pl/f-nadwozie-elementy-zewnetrzne--118)
+----- Wątek: [450] [450] Dach cabrio - usterka, składanie, demontaż (/t-450-450-dach-cabrio-usterka-skladanie-demontaz--10652)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19


RE: [450] Dach cabrio - usterka, składanie, demontaż - jubikej - 24.03.2017

zadzwonić i prosić Slava?? :P


[450] Dach cabrio - usterka, składanie, demontaż - Blady - 21.09.2017

Witam wszystkich zgromadzonych. Przeczytałem cały temat, wszystkie wątki z waszymi problemami z dachem ale nie do końca znalazłem w tym odpowiedzi na swój problem.
Przy użyciu pilota dach został otworzony do belki i potem do złożenia całkowitego. Po tym chciałem dach "narzucić"na Belkę. W tym momencie po narzuceniu na zatrzaski zawsze ten dach tak jak by się sam dociągał ( zapewne elektromagnesy). Tym razem po narzuceniu dachu nie dociągnął sie i ani pilot ani przycisk nie działa i dach musiałem zamknąć ręcznie ( musiałem użyć dużo siły zeby zamknąć dach ). Teraz gdy dach zamknąłem podczas jazdy Pika błąd "C".
Generalnie to obstawiam na zawieszenie sie elektromagnesu i nie domknęły dachu nad belka przy zamknięciu, i ze odłączenie aku i podłączenie rozwiąże sprawe jak wczesniej dach otworze ręcznie do belki. Jeżeli sie mylę proszę o pomoc na co mógłbym jeszcze zwrócić uwagę lub co mógłbym zrobic z dachem. Smart 450 z 2004 roku. Pozdrawiam!



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


RE: [450] Dach cabrio - usterka, składanie, demontaż - obwd-crash - 21.09.2017

Sprawdź posadowienie belek na słupkach, tam są mikrostyki.
Jeżeli komp nie ma informacji o prawidłowym włożeniu belek, to nic sam nie zrobi elektrycznie, nie dociągnie dachu po podniesieniu, jak i nie zamknie ani nie otworzy, bo wg niego brak jest belek, a tym samym i dach jest położony z tyłu. Tak ja to rozumię.

Może coś więcej w Smartgarage Luboń - filiproll - pomoże.


RE: [450] Dach cabrio - usterka, składanie, demontaż - speedykielce - 21.09.2017

C to nie dotknięcie tylnych zaczepów. Polecam Milanówek. Profesjonalnie szybko. Ja ostatnio robiłem tam auto z polecenia kolegów z forum i jestem mega zadowolony. Jak coś pisz na PW podam namiary


RE: [450] Dach cabrio - usterka, składanie, demontaż - MariuszB - 21.09.2017

Odepnij klemę z aku na kilka minut i spróbuj zrobić wszystko jeszcze raz we właściwej kolejności.


[450] Dach cabrio - usterka, składanie, demontaż - Blady - 21.09.2017

Z chęcią bym skorzystał z Milanówka. Niestety mieszkam w Gorzowie Wlkp. W sobote bede dopiero próbował coś zrobic bo jutro cały dzien w pracy.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


[450] Dach cabrio - usterka, składanie, demontaż - Blady - 21.09.2017

(21.09.2017, 20:23)MariuszB napisał(a): Odepnij klemę z aku na kilka minut i spróbuj zrobić wszystko jeszcze raz we właściwej kolejności.


Z tym tez jest problem ponieważ dach po narzuceniu sie zatrzasnął aczkolwiek był jeszcze luźny i nie mogłem go ani cofnąć ani nie chciał sie tak jak by sam "dociągnąć". Wedy postanowiłem ręcznie go zamknąć do końca


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


[450] Dach cabrio - usterka, składanie, demontaż - Blady - 23.09.2017

Witam. Dzisiaj naprawiłem dach. Mianowicie; przy użyciu klucza ręcznie złożyłem dach do słupka. Pózniej używając śrubokrętu płaskiego podważyłem biały plastik wewnątrz zatrzasku miedzy dachem a zdejmowaną belką. Spowodowało to zwolnienie dachu i opuszczenie go do końca na dół. Plastiki są z obu stron. Dach złożyłem do końca zatrzaskując go. Przed rozpoczęciem prac odłączyłem akumulator i po ok pol godziny podłączyłem go, odpaliłem silnik. Wtedy dach sie odblokował, nałożyłem go i zamknąłem używając przycisku przy biegach. Dziękuje za pomoc, gdyby nie wy to nawet bym nie wiedział ze w dachu sa elektromagnesy itp (haha!)
Miłego weekendu


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


[450] Dach cabrio - usterka, składanie, demontaż - Blady - 24.10.2017

Cześć! To jeszcze raz ja dużo na forum ludzi piszę o okienku w dachu cabrio. Niektórzy robią to sami, inni u tapicerów. Niestety w Gorzowie Wlkp. tapicer nie mógł zdjąć nawet materiału i musiałem 4 razy w ciagu dnia do niego jechać z każdym problemem. Znalazłem Firmę w Żaganiu w Lubuskiem, która posiada wiele pozytywnych opinii. Jestem umówiony na sobote 8:30 rano. Jesli ktoś bedzie ciekawy wykonania itp. Podeśle ich prace, wysle kilka fotek co i jak. Odnośnie ceny, to zawołali 500 zł i na życzenie bede miał od razu wstawioną przyciemnioną. Pozdr!


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


[450] Dach cabrio - usterka, składanie, demontaż - damiano.o - 25.10.2017

Pewnie że pochwal się wykonaniem i efektem prac. Na pewno ktoś skorzysta z Twojego doświadczenia w tej firmie

Tapnięte z SG NOTE 4


Menu