smartklub.pl
[450] benzyna - brak mocy, wątek ogólny - Wersja do druku

+- smartklub.pl (http://smartklub.pl)
+-- Dział: Smart - rady i porady (http://smartklub.pl/f-smart-rady-i-porady--54)
+--- Dział: Model 450 - smart fortwo (http://smartklub.pl/f-model-450-smart-fortwo--66)
+---- Dział: Technika (http://smartklub.pl/f-technika--88)
+----- Dział: Silnik i osprzęt (http://smartklub.pl/f-silnik-i-osprzet--116)
+----- Wątek: [450] benzyna - brak mocy, wątek ogólny (/t-450-benzyna-brak-mocy-watek-ogolny--11094)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21


RE: [450] benzyna - brak mocy, wątek ogólny - wiertar - 26.06.2017

Jakieś pomysły? Turbo może być padnięte skoro laduje jak się klemy ściągnie na chwilę?


RE: [450] benzyna - brak mocy, wątek ogólny - obwd-crash - 26.06.2017

Podjedź gdzieś gdzie mają Star Diagnose i odczytaj błędy jakie się zapisały. 
To chyba będzie najprostsze a wynik zazwyczaj jest rewelacyjny - prosty do odczytu. Tym samym i usunięcie usterki bywa banalnie proste.
Najbliżej to chyba Nowy Sącz - salon Mercedesa, ale tam to jest zazwyczaj kosztowne, chyba że któryś z serwisów niezależnych w pobliżu ma to urządzenie.


RE: [450] benzyna - brak mocy, wątek ogólny - All-capone - 26.06.2017

(26.06.2017, 10:32)obwd-crash napisał(a): Podjedź gdzieś gdzie mają Star Diagnose i odczytaj błędy jakie się zapisały. 
To chyba będzie najprostsze a wynik zazwyczaj jest rewelacyjny - prosty do odczytu. Tym samym i usunięcie usterki bywa banalnie proste.
Najbliżej to chyba Nowy Sącz - salon Mercedesa, ale tam to jest zazwyczaj kosztowne, chyba że któryś z serwisów niezależnych w pobliżu ma to urządzenie.

komp najwyżej powie ze doładowanie miało za duża wartość i szukaj wiatru w polu , jak zdjęcie klemy pomaga az do wykonania przyspieszenia które sprawi ze auto traci moc to szkoda czasu i kasy na diagnoze kompem bo nic więcej sie nie dowiesz  , co innego jak cały czas brak mocy .
Winny system sterowania turbina ale w 600tce mam 3 rodzaje
1.prymitywny jak w starym turbodieslu typu 1,9tdi golf 2 lub 3 czyli s iłownik cięgno wężyk
możliwe usterki z kolejnościa prawdopodobienstwa : pęknięty wężyk , blokująca sie dzwignia w kolektorze od np pęknięcia kolektora w tej okolicy , uszkodzona membrana siłownika , czasami jakis kowalski warsztat próbuje to regulować ale by to wiedziec trza by znać historie kowalstwa warsztatowego ale tego juz prawie nikt nie wie :Smile
by zdiagnozowac poprawnośc działania nalezy sie uzbroic a manometr wyskalowany w miare dokładnie w zakresie od 0,5 bara do 1,0 , taki od pompki czy manometry od pistoletu pompowania kół nie za bardzo sie nadaje 
pompka ręczna bo kompresor rozwali manometr i na przód 
w miare dobrze było by miec jakis manometr doładowania taki dodatkowy .
Pompujemy patrzymy na manometr i reakcje cięgna , jak przekroczy 1 bar i sie nie rusza to jest usterka mechaniczna 
trzeba pamiętac ze usterki kolektora objawiaja sie po zagrzaniu do jakiejs temp więc jak na zimnym wszystko będzie ok a mimo tego jak auto troche sie zagrzeje i robi psikusy to na 90% blokuje sie dzwignia w kolektorze .
2. system opisny powyżej plus zawór elektromagnetyczny na węzyku
tu jest jeszcze jeden element w postaci małej komory plastikowej zgrzanej do węża doprowadzającego powietrze od filtra do turbiny .
Zdarza sie ze to pudełki sie rozszczelni lub ktos nieprawidłowo podłaczy węzyki (schemat na evilution.co.uk)
lub może być uszkodzony mechanicznie zawór elektromagnetyczny 
3. dwa zawory elektromagnetyczne , wszystko jak wcześniej tyle ze ten mniejszy zaworek mało kiedy sie psuje ale zdarza siie - trzeba sprawdzić , podłączając napięcie i sprawdzając ustami czy jest reakcja czy nie ma


RE: [450] benzyna - brak mocy, wątek ogólny - wiertar - 28.06.2017

Dzięki za trop, ktoś może zna kogoś kto zna się na smartfony w okolicach nowego targu lub Sącza? Bo do Krakowa średnio mi się chceSmile


RE: [450] benzyna - brak mocy, wątek ogólny - foxik2004 - 04.12.2017

Witam z prośbą o pomoc Smile
mam smarta fortwo 450 700 z 2006r.
Niestety kupilem go z uszkodzonym silnikiem.
wymienilem silnik na uzywany niby sprawny.
Przy jezdzie na nowym silniku auto przy zmianie z 4 biegu na 5 okolo 80 km/h
traci moc. Niestety silnik padł po 100 km ;/
Postanowilem wyremontować swój stary
wymienilem:
tloki, pierscienie, panewki, zawory, popychacze, pompe oleju, rozrzad, termostat, planowanie glowicy, swiece, kable, nowa turbina, nowa chlodnica turbiny, nowy kolektor wydechowy,
Niestety problem nie ustapił nadal traci moc przy 80km
sprawdzalem jakims kompem u elektryka i niby był błąd przeładowania.
No to wymienilem wezyki i te dwa sterowniki od turbiny, gruche turbiny
i nadal mam ten problem. Na desce nie pali sie zadna kontrolka
w aucie dziwnie czuć spalonym olejem a oleju niby nie bierze...


Gdzie lub w czym mogę jeszcze szukać błędu/problemu?
ahh muszę jeszcze dodac że ostatnio zaczął delikatnie przebierać garami.


RE: [450] benzyna - brak mocy, wątek ogólny - All-capone - 04.12.2017

silnik 700 jest wredny i gwarantuje że opłaca ci sie go uczyc samemu naprawiac tylko jak jestes bezrobotny lub żyjesz z zbierania surowców wturnych bo w każdym innym przypadku gdzie jestes w stanie zarobic miesięcznie choc 4 tys na ręke to nie opłaca ci się walczyc samodzielnie z tym silnikiem bo przeliczając twój czas pracy będzie to kosztowało koło 10 tys , chyba ze robisz to bo lubisz i masz ochoe czegos nowego sie nauczyc bez wzlędu na koszty .

Dostałem od kolegi busa do małej naprawy prawi ze za darmo , jak konczyłem go naprawiac stwierdziłem że bardziej opłacało by sie dac mu z 2 tyś by tylko nie dawał mi tego busa do naprawy bo w tym czasie zarobił bym robiąc to na czym sie znam na busa sprawnego i o 10 lat młodszego , taki stary a głupi Smile


RE: [450] benzyna - brak mocy, wątek ogólny - foxik2004 - 04.12.2017

Chętnie bym komus oddal w Poznaniu do naprawy tylko nie wiem komu...
Od czerwca próbuje z nim dojść do ładu. Czasu to już w ogóle nie liczę... heheh Laughing 
byłe u elektryka powiedział wymien to i to. No i wiadomo jaki był rezultat. ;/


RE: [450] benzyna - brak mocy, wątek ogólny - lewy89 - 04.12.2017

(04.12.2017, 09:31)foxik2004 napisał(a): Chętnie bym komus oddal w Poznaniu do naprawy tylko nie wiem komu...
Od czerwca próbuje z nim dojść do ładu. Czasu to już w ogóle nie liczę... heheh Laughing 
byłe u elektryka powiedział wymien to i to. No i wiadomo jaki był rezultat. ;/

Chyba nie czytasz forum. Jestes z Poznania a Luboniu masz Filipa... 
Od czerwca to to bys juz go tam sam dopchal... Wink


RE: [450] benzyna - brak mocy, wątek ogólny - foxik2004 - 04.12.2017

Czytam czytam.

Tylko nie mogę się do niego dodzwonic..


[450] benzyna - brak mocy, wątek ogólny - frygi - 04.12.2017

(04.12.2017, 10:28)foxik2004 napisał(a): Czytam czytam.

Tylko nie mogę się do niego dodzwonic..


Chłopak zawalony robotą to i nie odbiera telefonu. Dzwoń do skutku albo napisz sms z prośbą o kontakt


Menu