smartklub.pl
[450] LAZY SMART - Wersja do druku

+- smartklub.pl (http://smartklub.pl)
+-- Dział: Nasze smarty (http://smartklub.pl/f-nasze-smarty--53)
+--- Dział: Pokaż swoje auto (http://smartklub.pl/f-pokaz-swoje-auto--62)
+--- Wątek: [450] LAZY SMART (/t-450-lazy-smart--11815)



RE: LAZY SMART - LAZY. - 02.03.2017

Chcecie sobie pogadać to na czat się udajcie Razz 
Bo mi deko nie na temat jedziecie.


RE: LAZY SMART - LAZY. - 03.03.2017

Help, star diagnoza mi nawaliła. Nie mogę żadnego kluczyka zakodować. Niby kodowanie przeprowadzone poprawnie, ale kluczyk nie zostaje zakodowany. Przy naciskaniu przycisku pilota nie miga dioda na kokpicie.
Jest jakiś fix do softu na laptopie?
Wcześniej kodowałem bez problemu klucze, a teraz jakaś lipa jest.
Już nawet przez chwilę myślałem że źle coś robię.
mam soft 12/2014 jak się nie mylę.

Przepraszam kolegę co się kawał drogi tłukł na kodowanie i dupa z tego wyszła. Awaria sprzętu, bo awarię auta wykluczyłem próbując na 2 innych sztukach.
https://www.youtube.com/watch?v=0BFTl6WwIRA Proste jak drut, a jednak u mnie nie działa.


RE: LAZY SMART - wallace - 03.03.2017

Bywa czasami.Złośliwość rzeczy martwych.


RE: LAZY SMART - LAZY. - 24.09.2017

Smart ma problemy z ładowaniem. Jednego dnia chodził poprawnie, a drugiego po przejechaniu kilku km zapaliła się kontrolka ładowania. Wyłączyłem światła mijania to kontrolka zgasła po chwili, włączyłem ponownie i chwilę było ok i znowu świeci. Po pewnym czasie nawet światła pozycyjne powodowały że kontrolka się świeciła. Jakoś dojechałem do domku bez świateł.
Podejrzewam szczotki lub regulator BR14-M0   Istnieją dwie opcje zamiennik i połowę droższy oryginał.
Koszt oryginału stówka, zamiennik 42zł. Sklep z częścią mam pod nosem i tylko kwestia czy przepłacać czy nie? Co jeszcze sprawdzić?


RE: LAZY SMART - kotomysz - 25.09.2017

Też tak miałem. Jak włączałem wentylator. Już myślałem że czeka mnie wymiana alternatora, okazał się przewód masa od akumulatora. W każdym razie wymiana u mnie pomogła.


RE: LAZY SMART - LAZY. - 30.09.2017

Dziś nie było czasu, ale od jutra ostro oram z tym ładowaniem. Kupiłem nowy regulator- innych niespodzianek w alternatorze się raczej nie spodziewam.  Sprawny czy nie to i tak na nowy wymienię żeby dwa razy tego nie robić.
Kolejna dziwna sprawa to że bateryjka w pilocie rozładowana była do około 2,2V, więc kupiłem nową i ta kolejna padła po około tygodniu- też się rozładowała do około 2,2V Podejrzewam wilgoć lub fakt że pilot leżał w niskiej temperaturze.

Inne tuningowe niespodzianki zaprezentuję po montażu Very happy  Nazbierało się tego deczko.


RE: LAZY SMART - kiniu_gd - 01.10.2017

Lazy jak ogarniesz STAR DIAGNOSIS to daj znac to znowu się do Ciebie doczłapie Beer


RE: LAZY SMART - LAZY. - 04.10.2017

(01.10.2017, 00:12)kiniu_gd napisał(a): Lazy jak ogarniesz STAR DIAGNOSIS to daj znac to znowu się do Ciebie doczłapie Beer

Oki, ale to raczej w późniejszym terminie bo grafik napięty jest.
----------------------------------------------------------------------------------------------------


No więc tak: Wyrwałem alternator i dobrałem się do regulatora, jak się okazało szczotki były w połowie zużyte z czego jedna nawet bardziej. Dodatkowo obudowa na regulatorze w jednym miejscu się rozszczelniła- pękła i wilgoć dostawała się do środka. Obejrzałem resztę alternatora i to co wcześniej poprawiłem jest ok. Poskładałem, uruchomiłem silnik i niby ładowanie jest. Pośmigałem dwa dni i zauważyłem na postoju że kontrolka ładowania się zaświeciła. Zgasła jak nieco obroty podniosłem.  Dziś jadąc do pracy miałem włączony nawiew i radio i podczas jazdy zapaliła się kontrolka, wyłączyłem nawiew to zgasła.   Jakieś ładowanie jest, ale jakby za mało wydajne.
Na naładowanym aku auto odpala na dotyk więc sądzę że kable masowe od akumulatora i silnika są ok.   Stawiać jeszcze na usterkę w alternatorze czy raczej szukać zwarcia czy czegoś takiego?


RE: LAZY SMART - filiproll - 04.10.2017

Ile masz tego ładowania? Jak stary akumulator?


RE: LAZY SMART - LAZY. - 04.10.2017

Akumulator nowy, kupiony na wiosnę. Dziś nie mierzyłem, ale zaraz po założeniu alternatora około 14V było, potem nie badałem. Nie wiem czy szczotki się już ułożyły, powtórzę pomiar jutro.


Menu