smartklub.pl
[450] LAZY SMART - Wersja do druku

+- smartklub.pl (http://smartklub.pl)
+-- Dział: Nasze smarty (http://smartklub.pl/f-nasze-smarty--53)
+--- Dział: Pokaż swoje auto (http://smartklub.pl/f-pokaz-swoje-auto--62)
+--- Wątek: [450] LAZY SMART (/t-450-lazy-smart--11815)



RE: LAZY SMART - CodeBoy - 07.05.2018

Hej,
jak sie odkreca ten plastik z gniazdem zapalniczki tez mam usb to wstawienia i nie chce popsuc tego plastiku Smile


RE: LAZY SMART - makosz - 07.05.2018

Odkręcasz kilka śrubek ukrytych pod włącznikiem awaryjnych, po jednej śrubie na stronę na wysokości schowka/poduszki pasażera, jedną pod szufladą i dwie od spodu (jeśli masz popielniczkę, uchwyt na CD, to musisz je zdjąć). Następnie delikatnie odciągasz ramkę uważając na rurkę świetlną od podświetlenia regulacji nawiewów.


RE: LAZY SMART - LAZY. - 07.05.2018

Centralne przyciski na górze konsoli- te z przyciskiem awaryjnych świateł są wciśnięte na zatrzask. Wystarczy delikatnie podważyć od strony szyby i cały element wyskoczy.  Szuflada w tylnej części ma takie ząbki blokujące żeby nie wypadała, wystarczy boki szuflady ścisnąć do wewnątrz i zdecydowanie pociągnąć, powinna wyskoczyć. Resztą odkręcasz torxem.  4 gałki od regulacji nawiewu są na wcisk, trzeba zdecydowanie pociągnąć, powinny wyskoczyć z zatrzasku.

Żeby komp nie nałapał błędów to proponuję aku odłączyć.


RE: LAZY SMART - LAZY. - 12.05.2018

Dziś zonk, znienacka brak ładowania. Grubego zwarcia chyba nie ma bo żadne bezpieczniki nie uległy przepaleniu. Z grubsza sprawdziłem czy  wszystko działa i niczego nie wykryłem. Wszelkie elektryczne urządzenia działają.   Auto spisywało się elegancko, a usterkę wiążę z tym że dzień wcześniej w ostrej ulewie brałem udział i przepływałem przez spore kałuże że auto zakrywało Laughing
Podłączyłem SD  żeby sprawdzić co się dzieje i Chyba mam zalaną elektronikę przy pompie abs ponieważ twierdzi że jadę z prędkością 1,8km/h- dobrze kombinuję?    Poprzednio pisałem o lekkim szarpaniu przy zrzucaniu biegów i mało płynnym ruszaniu z miejsca, czy o może mieć związek z tym odczytem ?
Oprócz wadliwego zaworu egr o którym wiem pojawiły się dwa nowe błędy, z czym je interpretować?
Gdzie grzebnąć?   Alternator jest po przeglądzie i ma nowy regulator na pokładzie, w trakcie wystąpienia usterki jechałem w korku z prędkością około 15-20km/h po płaskim więc jakiś nagły wstrząs nie wystąpił i nic się nie urwało.
Pytam żeby przyspieszyć nieco oględziny i bez sensu wszystkiego nie przekopywać.


RE: LAZY SMART - CodeBoy - 13.05.2018

Smart i woda to niestety nie jest dobra mieszanka. Na początek proponuje dzieki tej pogodzie , dac mu wyschnć szczególnie komorze silnika, otwórz tą blache z tyłu i w przeciegu go postaw, na szczęśćie mamy lato i jest jakaś szansa że pomoże. Oczywiście może być że grubsza usterka.


RE: LAZY SMART - LAZY. - 23.05.2018

Lazy znowu smutny chodzi. Alternator nowo zakupiony popracował półtora dnia i znowu mam brak ładowania.
Kupiłem używany po regeneracji, wygląda elegancko jak nowy. Zamontowałem i uruchomiłem silnik, ładowanie pojawiło się po 2-3 sekundach. Uznałem że jest git i wszystko poskładałem.  Dziś jadąc do pracy zatrzymałem się w kolejce przed szlabanem PKP i zauważyłem cykliczny wzrost i spadek obrotów, a wraz z nim pojawiało się i zanikało ładowanie- mam wbudowany woltomierz. Włączyłem światła- bez poprawy, włączyłem dmuchawę i nagle pulsowanie obrotów ustąpiło. Wyłączyłem światła i dmuchawę i ładowanie odbywało się.  Pomyślałem że owo pulsowanie występowało dla tego że się akumulator naładował do pełna?
Dojechałem do pracy i wieczorem na powrocie do domu zaświeciła się kontrolka braku ładowania. Wyłączyłem światła i tak dojechałem do domu. Wjechałem do ogrodu i na włączonym silniku gmerałem wszelkimi dostępnymi wiązkami elektrycznymi- może coś nie styka pomyślałem, ale bez poprawy.
Wyłączyłem silnik bo akumulator mocno się rozładował i w tym czasie jak go prostownikiem ładowałem postanowiłem dokopać się do kostki sterującej pracą alternatora gdzie jest sygnał L i DFM.   Ustaliłem że sygnał DFM od alternatora idzie do modułu świec żarowych- po co?   Natomiast sygnał L idzie wiązką do sterownika silnika- choć tego dokładnie nie sprawdziłem.   Gdzieś tam w internecie wyczytałem że sygnał właśnie tam idzie i potem owy komputer zapala lub gasi lampkę ładowania.
Ze względu na słaby akumulator nie byłem w stanie uruchomić silnika i  pomijając ECU na krótko wzbudzić alternator żaróweczką podłączoną do zacisku L i do plusa zasilania.
Zgłupiałem już kompletnie bo nie wiem czy nowy alternator też jest wadliwy czy mam problem ze wzbudzeniem.
Dodam że już wcześniej miałem problem z zaworem EGR - że niby zwarcie, przerwa lub coś tam i dla tego nie działa. Sam EGR wg instrukcji mierzy się dobrze, zwarć na przewodach też nie znalazłem - rozwinąłem wiązkę aż do kostki. Kabelki przerwane tez nie są. Błędu nie da się wykasować bo ciągle to samo mi pokazuje. Coraz bardziej mnie ECU zastanawia i czy to nie w nim przyczyna.

Kiedyś dawno temu jak nie było problemów z ładowaniem auto się zastało i alternator ,,chwycił" to opuściłem nieco silnik żeby go wyjąć  i od tamtej pory jest błąd EGR, a samo ładowanie pierwszy raz padło po ponad trzech tysiącach kilometrów.  Wymieniłem wówczas regulator i ładowanie jako tako działało ale słabo, Nagle po kilku tygodniach pyk i chodziło elegancko, aż do ostatniej ulewy gdzie po zatopieniu auta w wielkiej kałuży padło do końca.   Po demontażu  alternatora okazało się że spłonęło jedno uzwojenie - zszedł kompletnie lakier Very happy   No i kupiłem nowy, zregenerowany alternator, a ten zdechł lub coś po 1,5 dnia.
Włączone światła mijania i radio wraz z subem- nie sądzę bym pobierał 85 Amper i spalił bym alternator. Więc namiętnie szukam przyczyny. Może ktoś ma jeszcze jakiś pomysł poza patentem z żaróweczka na krótko?


RE: LAZY SMART - kiniu_gd - 23.05.2018

Wink  po pierwsze podmien akumulator bo może zwarcie ma na ktores celi , a z czujnikiem przyspieszenia sam walczyłem z trzy miesiące ale się udało , efekt był taki brak automatu (czasami) i lekkie szarpanie w ostatniej fazie hamowania  (na forum mizerne informacje), natomiast egr mam wywalony i tez czasami mam ten błąd ale żadna kontrolka się nie zapala


RE: LAZY SMART - LAZY. - 24.05.2018

Akumulatorowi nic ne dolega.


Rano był już elegancko naładowany. Uruchomiłem silnik i sprawdziłem ładowanie- nie było.
Podłączyłem więc żaróweczkę pomiędzy plus, a wzbudzenie alternatora- nie świeciła.  Odłączyłem sygnał DFM i nadal nic.
Zostały dwa wyjścia: nowy, zregenerowany alternator poległ lub urwany jest kabelek gdzieś pomiędzy kostką alternatora, a ecu.
Innych opcji nie widzę.   Choć wpinałem się w wiązkę na wysokości EGR i tam jeszcze napięcie wzbudzenia z ECU jest, więc gdzieś niżej ewentualnie mogła by być uszkodzona, albo padł regulator w alternatorze.
Normalnie witki mi już opadają Crying Crying Crying Crying Crying Crying Crying Crying Crying Crying Crying Crying


RE: LAZY SMART - kiniu_gd - 24.05.2018

Embaressed  miernik w reke i jeszcze raz trzeba sprawdzić alternator na krótko żeby wyeliminować jego usterke (odłącz kable od altka i miernik do plusa i na obudowę ,na odpalonym silniku powinno być około 14v)  dopiero potem grzebał bym w kablach


RE: LAZY SMART - LAZY. - 25.05.2018

To co proponujesz- dokładnie w sumie nie wiem co i co odłączyć,  może spowodować że nic się nie zadzieje lub zadzieje się za wiele.
To nie dynamo że się  samo wzbudzi i da napięcie.
Jak odłączę małą kostkę to nie będzie wzbudzenia. Jak odłączę gruby kabel plusowy to też nic nie będzie.
Jak zostawię wzbudzenie, a nie podłączę grubego kabla plusowego na końcu którego jest akumulator to więcej jak pewne że spalę regulator- nie wolno sprawdzać alternatora bez akumulatora.
Twoje rady są deko szkodliwe i zastosowanie się do którejś wpędzi mnie w koszty Wink


Nie da się czegoś nie podłączyć żeby dokonać jakiegokolwiek sprawdzenia.


Menu