smartklub.pl
[450] LAZY SMART - Wersja do druku

+- smartklub.pl (http://smartklub.pl)
+-- Dział: Nasze smarty (http://smartklub.pl/f-nasze-smarty--53)
+--- Dział: Pokaż swoje auto (http://smartklub.pl/f-pokaz-swoje-auto--62)
+--- Wątek: [450] LAZY SMART (/t-450-lazy-smart--11815)



LAZY SMART - speedykielce - 14.09.2018

Od kolektora ssacego. U mnie w cdi właśnie tak miałem. Auto jeździł i na pół gwizdka. Po założeniu wezyka spowrotem zaczął jeździć. Gdzie pod pokrywa silnika po prawej stronie auta ... jak coś jutro wstawię foto. U mnie też podczas jazdy spadł i moc spadła momentalnie. Byle górka i zwalnial. Teraz śmiga jak należy. Ponadto wpiolem się właśnie tam że wskaźnikiem doładowania turbo.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka


RE: LAZY SMART - wirdar - 14.09.2018

Wężyk od wasergate?
Ma na obu końcach zaciski i raczej nie spada przynajmniej u mnie Smile


LAZY SMART - speedykielce - 14.09.2018

A jednak. Zaciski są plastikowe i niestety .... bynajmniej ja tak miałem.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka


LAZY SMART - ŁYSY13 - 15.09.2018

One nie spadają ale ja miałem dziurkę .Koszt jest śmieszny .Tak mają zaciski ale można je jeszcze raz zamknąć .Jak nie to opaska mała plastikowa .
Tylko jak to mi się stało to nie było trybu tylko turbo kręciło ale nie robiło upustu tak jak powinno .
Na waszym miejscu sprawdził bym to ale i rozruszał mieszek spustu turbiny .Znam przypadek że stał i nie miał siły .
To jest taki sam jak ma Mercedes Vito i kupić radzę ten sam do był bo i średnica wewnętrzna jest istotna

Pozdrawiam Łysy13


RE: LAZY SMART - obwd-crash - 15.09.2018

(14.09.2018, 22:10)wirdar napisał(a): Wężyk od wasergate?
Ma na obu końcach zaciski i raczej nie spada przynajmniej u mnie Smile

Wężyk między czujnikiem ciśnienia w kolektorze dolotowym a tym kolektorem.  Czujnik jest u góry po prawej stronie silnika obok żółtej końcówki bagnetu oleju. Wężyk idzie od czujnika w dół, potem do przodu i w lewo, prawie na sam koniec kolektora dolotowego. Jest praktycznie niewidoczny gdyż zakrywa do szyna-pudełko od wiązki przewodów w tym od świec żarowych.


LAZY SMART - speedykielce - 15.09.2018

Dokładnie o to chodzi Wink dzięki za szczegółowy opis.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka


RE: LAZY SMART - LAZY. - 15.09.2018

Obwodnicą nie śmigam bo nawet tira nie mogę łyknąć. W mieście jakby mniej jest ta usterka zauważalna.
No ale w mieście jest bardziej płasko. Mam wrażenie że na dłuższym podjeździe się to dzieje, lub przy większej prędkości.  Jak jadę w mieście wolniej pod górkę to jako tako jedzie i 80km/h utrzymuję. Na obwodnicy pedał gazu łapie od dołu jakieś 30% i dalej jest brak reakcji w dalszym zakresie, auto słabnie i jest mi nieco wstyd Wink
Dziwnie jakoś biegi zmienia bo długo trzyma na trójce aż silnik wyje, powinien wrzucić czwórkę przy 40km/h.
Ręcznie czasem muszę podbić bieg i jest spoko. 
Mam wrażenie że turbina nie chodzi jak należy, przejadę się z podłączoną SD i to sprawdzę.
Dziś nie było czasu więc jutro będę orał dalej. Rurka powrotna z turbiny była już nieco zmęczona czy to może być jej wina?


LAZY SMART - speedykielce - 15.09.2018

To mowie ci kolego ze masz t3 objawy co ja mialem. Sprawdź ten wężyk

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka


RE: LAZY SMART - wirdar - 15.09.2018

(15.09.2018, 08:52)obwd-crash napisał(a):
(14.09.2018, 22:10)wirdar napisał(a): Wężyk od wasergate?
Ma na obu końcach zaciski i raczej nie spada przynajmniej u mnie Smile

Wężyk między czujnikiem ciśnienia w kolektorze dolotowym a tym kolektorem.  Czujnik jest u góry po prawej stronie silnika obok żółtej końcówki bagnetu oleju. Wężyk idzie od czujnika w dół, potem do przodu i w lewo, prawie na sam koniec kolektora dolotowego. Jest praktycznie niewidoczny gdyż zakrywa do szyna-pudełko od wiązki przewodów w tym od świec żarowych.
Rozumiem że drugi wężyk o którym nie mam jeszcze pojęcia? Smile
Jutro niedziela ale sprawdzę o cym piszecie Smile


LAZY SMART - speedykielce - 15.09.2018

Jak coś to dzwon to poprowadze dokładnie gdzie go wymacacWink

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka


Menu