smartklub.pl
[450] LAZY SMART - Wersja do druku

+- smartklub.pl (http://smartklub.pl)
+-- Dział: Nasze smarty (http://smartklub.pl/f-nasze-smarty--53)
+--- Dział: Pokaż swoje auto (http://smartklub.pl/f-pokaz-swoje-auto--62)
+--- Wątek: [450] LAZY SMART (/t-450-lazy-smart--11815)



RE: LAZY SMART - tim13 - 17.11.2019

Brawo dla "złotej rączki"


RE: LAZY SMART - LAZY. - 20.11.2019

Wczoraj, bo już po północy dostąpiłem zaszczytu pierwszej smartowej kontroli drogowej.

Cała rzecz polegała na tym że ledowy stop nie był całkiem wygaszony i to był powód kontroli.

Nie omieszkałem natychmiast usunąć usterkę - zalecenie było takie żeby wstawić żaróweczki i będzie dobrze.
Ja natomiast ustaliłem że przez wyłączony obwód płynie około 4V i na nieszczęście to wystarcza żeby się delikatnie ledy świeciły. Po zrobieniu malutkiego myku już nie świecą wyglądając niczym pozycyjne.
No i jeszcze pozycyjne obie zdechły, ale mam kupione nowe. Wytłumaczyć musiałem że cały przód trzeba zdjąć żeby je wymienić to jakoś pan mi wybaczył.

Generalnie jak dojdzie do ich wymiany- a przegląd coraz bliżej to chciałbym też regulację lamp naprawić-( dzięki za układziki).
Auto wówczas zostanie pozbawione chyba już wszystkich usterek.
Odkładam na później i się nazbierało.


RE: LAZY SMART - LAZY. - 05.12.2019

Od wymiany EGR już troszkę czasu minęło. Postanowiłem zajrzeć pod spód i jak się okazuje uszczelniacze półosiek są do wymiany.
Ma ktoś numer tych uszczelniaczy?



Kupił bym nowe i w sprzyjających warunkach podjął bym się wymiany.  Reszta silnika sucha więc moje zabiegi były skuteczne. Nowy tłumik za trylion złotych wymagał nieco małej modyfikacji uchwytu i przesunięcie jego o niecały centymetr. Znaczy bez młota nie robota Very happy

Fabryczny tłumik miał uchwyt przypinany na opaskę więc  małe korekty były proste do zrobienia, w kupnym tłumiku uchwyt był wspawany na stałe. Nie chciałem naciągać śrubami  całości bo by się to źle skończyło, więc młot w rękę i odpowiednio skorygowałem różnicę.


RE: LAZY SMART - raffa - 05.12.2019

Lazy pochwal się, jaki (znaczy czyj) tłumik kupiłeś Wink


RE: LAZY SMART - LAZY. - 05.12.2019

(05.12.2019, 01:01)raffa napisał(a): Lazy pochwal się, jaki (znaczy czyj) tłumik kupiłeś Wink
No, jak ciebie to interesuje to proszę link.
LINK


RE: LAZY SMART - raffa - 05.12.2019

Dzięki, interesuje mnie jak najbardziej, a nawet bardziej nazwa firmy, bo linki jednak po czasie wygasają. A tak zawsze zostaje info dla potomnych Wink


RE: LAZY SMART - obwd-crash - 05.12.2019

(05.12.2019, 00:54)LAZY. napisał(a): Od wymiany EGR już troszkę czasu minęło. Postanowiłem zajrzeć pod spód i jak się okazuje uszczelniacze półosiek są do wymiany.
Ma ktoś numer tych uszczelniaczy?



Kupił bym nowe i w sprzyjających warunkach podjął bym się wymiany.  Reszta silnika sucha więc moje zabiegi były skuteczne. Nowy tłumik za trylion złotych wymagał nieco małej modyfikacji uchwytu i przesunięcie jego o niecały centymetr. Znaczy bez młota nie robota Very happy

Fabryczny tłumik miał uchwyt przypinany na opaskę więc  małe korekty były proste do zrobienia, w kupnym tłumiku uchwyt był wspawany na stałe. Nie chciałem naciągać śrubami  całości bo by się to źle skończyło, więc młot w rękę i odpowiednio skorygowałem różnicę.

https://merc.com.ua/mercedes-benz/item/q0000460v000000000-rotary-shaft-seal-40-x-60/622113
[Obrazek: 1-q0000460v000000000-29714728.jpg]


RE: LAZY SMART - LAZY. - 05.12.2019

Oooo, teraz łatwo kupić. 10mm grubości zapewne wystarczy.


RE: LAZY SMART - LAZY. - 21.12.2019

Tak przed świątecznie życzę wam wszystkim zdrówka i pociechy ze smarciochów.




15 Grudnia byłem na przeglądzie i skręcałem się ze śmiechu jak facet z rolek nie mógł wyjechać.
Gaz w podłogę i nic. Otwiera drzwi i mówi  że opony letnie to się ślizgają. Zapomniał że smart ma ESP i jak się koła ślizgają to odcina moc Very happy  Po 5 minutach gazowania i walenia lewarkiem od biegów otwiera drzwi i mówi ,,panie jak tu się wsteczny wrzuca?" Wytłumaczyłem mu i wyjechał.

 Podsumował że mam auto w bardzo dobrym stanie- chyba go zauroczyły wnętrzności w kabinie, gdzie te moje wszystkie dodatki poupychałem. Popatrzył na przebieg i jak mu opowiadałem że są nowe tarcze, bębny, klocki, egr i tłumik zamontowane to zrobił tak duże oczy że myślałem że mu wylecą. W ciszy wydrukował test amortyzatorów i udał się do swojej kanciapy. Jako że lubię tą stację to jeszcze podregulował mi światła i jako prezent jak co roku można sobie  jakiś gadżet z witrynki wybrać. Tym razem wybrałem komplet długich torxów. Przydadzą się do grzebania.


Kolejny rok minął, chyba już piąty mojej przygody z tym autem. Byłem nim w kilku zakątkach, jak zwykle z przygodami. Jak się coś nie fochnie to smart nie będzie smartem.


Fajnie z wami pośmigać, jesteśmy zdrowo świrnięci Wink   Za tą kasę można niezłe limuzyny kupić, tymczasem śmigamy małymi piardkami z nie najmocniejszym silnikiem.

Do zobaczenia wkrótce, albo i szybciej.


RE: LAZY SMART - LAZY. - 17.01.2020

Crying Crying Crying Crying Crying Crying Crying Crying Crying Crying Crying Crying

Coś się w silniku odzywa, od czasu do czasu puka - wyraźnie na wolnych obrotach słychać. Jak lekko dodam gazu to powoli cichnie i jest ok.
Jedyne co mogę sprawdzić to przez wlew naciąg łańcuszka, panewka to by raczej tłukła cały czas?

Jak to poprawnie zdiagnozować?


Menu