smartklub.pl
[450] Pomoc / diagnostyka Smartów w Częstochowie - Wersja do druku

+- smartklub.pl (http://smartklub.pl)
+-- Dział: Partnerzy forum, Ogłoszenia forumowiczów (http://smartklub.pl/f-partnerzy-forum-ogloszenia-forumowiczow--56)
+--- Dział: Zakup kontrolowany (http://smartklub.pl/f-zakup-kontrolowany--83)
+--- Wątek: [450] Pomoc / diagnostyka Smartów w Częstochowie (/t-450-pomoc-diagnostyka-smartow-w-czestochowie--11978)



Pomoc / diagnostyka Smartów w Częstochowie - MisterJ - 27.03.2014

Ogólnie na razie (NA RAZIE) chodzi mi o jednego Smarta, mianowicie: http://otomoto.pl/smart-fortwo-C32304891.html

Wiem tyle po rozmowie, że gość jest drugim właścicielem w PL, pierwszym był jego sąsiad (czy kuzyn... jakoś tak Razz ). Ogólnie ma mieć zmieniany regularnie olej (ale w silniku, na pytanie o ten w skrzyni odpowiedział dumnie "nie nie, wszystko ok" więc chyba nie wie, że czasami trzeba Confused ) i inne płyny, być po remoncie zawieszenia i czegoś tam w silniku, ale gość się spieszył więc porozmawialiśmy tylko chwilę.

Natomiast teraz ogólnie - czy jest jakiś mechanik / diagnosta, albo choćby dobry znawca Smartów w Częstochowie, żeby zerknął fachowym okiem? Albo najlepiej do kompa podpiął, przez ścieżkę diagnostyczną miał gdzie przeprowadzić, miernikiem lakieru postukać itepe. Bo jest to jedno z dwóch miejsc gdzie szukałbym Smarcika, obok siebie w Gliwicach już znalazłem, ale w Czewie nikogo.

Oczywiście za fachowe porady się odwdzięczę w uzgodniony wcześniej sposób. Byle bez jakiś zberezieństw Laughing

Z góry dzięki Beer


RE: Pomoc / diagnostyka Smartów w Częstochowie - Mart - 27.03.2014

Wygląda dobrze ten Smarcik i jest w dobrej cenie jak na CDI z klimą. Musisz go dobrze sprawdzić, ale długo on nie będzie stał jeśli jest ok.


RE: Pomoc / diagnostyka Smartów w Częstochowie - MisterJ - 27.03.2014

Właśnie trochę już stoi. Będę w Czewie w środę, ani wcześniej ani później bo mnie urzędowe sprawy ścigają w tym dniu Razz

Tylko, że nadal nie mogę znaleźć nikogo kto mi go porządnie sprawdzi. Sam sobie to mogę Peugeoty serii X06 oglądać, bo znam je na wylot Laughing

I na razie z tego co dzwoniłem - mechanik specjalizujący się w samochodach niemieckich nie zrobi w ogóle. Bo nie. Serwis Mercedesa - z wielką łachą i po dyskusji w stylu "no wiesz pan, ostatecznie możemy, ale to stare auto, i coś może nie być widać, i nie wiem, itoitamtoisramto". To ja mam sprzęt i wiedzę, czy oni? O cenie to w ogóle nie mówię, za tyle to ja sobie załatwię w przypadku chyba każdego innego auta full opcję ze ścieżką diagnostyczną, kompem, miernikiem lakieru i jeszcze tajskim masażem Laughing Paru ogólnych też po słowie "Smart" zaczęło podchodzić do tego jak pies do jeża.

Ostatecznie mój znajomy elektromechanik w niego spojrzy, ale to raczej pod ogólnym kątem, a nie typowo Smarta. Cóż, będę chyba musiał przysiąść przez weekend na forum i się doszkolić z know-how Smile

PS. Akurat klima to jest mi z tego najmniej potrzebna Razz


RE: Pomoc / diagnostyka Smartów w Częstochowie - zlomek433 - 27.03.2014

Mogę go oblukac Wink mam 40km do CzestochowyLaughing


RE: Pomoc / diagnostyka Smartów w Częstochowie - MisterJ - 27.03.2014

O, zajebiaszczo by było. Oczywiście za fatygę i paliwo zwrócę. Zapominam, że Radomko to kilka chwil jazdy, a przecież sam tam pracowałem swego czasu... Zaraz skrobnę na PW.


Odp: Pomoc / diagnostyka Smartów w Częstochowie - Mart - 27.03.2014

Akurat klima przy szklanym dachu to konieczność.

Wysłane z mojego GT-N7100 za pomocą Tapatalk 2


RE: Pomoc / diagnostyka Smartów w Częstochowie - MisterJ - 28.03.2014

Hmm, gość nie napisał o szklanym dachu, a na fotkach nie widać czy takowy jest. Przynajmniej ja nie widzę Razz A nie wystarczy wtedy roletka pod nim?

EDIT: Załóżmy, że przy tym przebiegu ani obecny właściciel nic z nim nie robił, ani poprzedni. Bo niektórym się wydaje, że "nic nie robienie" to najlepsza rzecz przy eksploatacji auta...

Co byłoby wtedy do zrobienia w najbliższym czasie, bo najprawdopodobniej padnie? Sprzęgło? Aktuator? Coś przy wtryskach? Wolę się zawczasu dowiedzieć, bo już tego co wyczytałem, wymiana sprzęgła to nie są 4 stówki z robocizną jak ostatnio w swoim pedolocie płaciłem...


Menu