smartklub.pl
Na wypadek mandatu - Wersja do druku

+- smartklub.pl (http://smartklub.pl)
+-- Dział: Varia i wszystko jasne - W Naszym Klubie (http://smartklub.pl/f-varia-i-wszystko-jasne-w-naszym-klubie--52)
+--- Dział: Varia - Hyde Park (http://smartklub.pl/f-varia-hyde-park--60)
+--- Wątek: Na wypadek mandatu (/t-na-wypadek-mandatu--12273)

Strony: 1 2


Na wypadek mandatu - mozdzerka - 13.06.2014

Ciekawe, choć nie korzystałam: system automatycznego generowania dokumentów koniecznych do walki z fotoradarami: http://3obieg.pl/mandaty/


RE: Na wypadek mandatu - moto-zakup - 16.06.2014

Ciekawa inicjatywa ale czy się sprawdza ? Ma ktoś jakieś doświadczenia ?
Ostatnie zdjęcie fotoradaru w zrobione w znanym mi miejscu Smile Al. Niepodległości.


RE: Na wypadek mandatu - zibi69 - 17.06.2014

No wiedza "prawnicza" w tym zakresie jest OK...ale i tak najwięcej "opcji" i możliwych wariantów postępowania jest tutaj: http://forumprawne.org/prawo-wykroczen/487448-fotoradary-c-d-c-d-97.html

Może jest to bardziej "pracochłonna" metoda ale skuteczna...do dzisiaj mam "odpowiedzi" komediantów z Potęgowa, Człuchowa, Kęsowa, Białego Boru, Bobolic, Trzebielina ...ubaw po pachy a nie dostali ani złotówki!!!


RE: Na wypadek mandatu - krzyss - 17.06.2014

Pokaz pismo i odpowiedz ? tez sie posmiejemy Very happy


RE: Na wypadek mandatu - moto-zakup - 25.06.2014

Nom przydałoby się poczytać Smile


RE: Na wypadek mandatu - zibi69 - 26.06.2014

nie...no tak to się nie da...ale na "zachętę" jedno Wam pokażę...jako treść (WORD) bo skaner padł...

Wezwanie było standardowe ( quiz na 3 + blankiet do wypełnienia) - zdjęcie "od dupy strony" przyczepy a tablic samochodu nie widać. Moja odpowiedź poniżej:



STRAŻ GMINNA
XXX
XXX

Dotyczy: SG 5520.4xxxx

W odpowiedzi na pismo dot. wykroczenia drogowego z dnia 08.04.2014r. (godz. 9.21) popełnionego
w XXX przy ul. XXX przez kierującego samochodem ciągnącym przyczepę nr. rej WXX XXXX uprzejmie informuję co następuje:

1. Jestem właścicielem wymienionego powyżej pojazdu.

2. Mimo wrodzonego poczucia obowiązku i praworządności nie mam możliwości wskazania kierowcy (sprawcy wykroczenia) ponieważ nie jestem w stanie określić kto jechał samochodem ciągnącym przyczepę będącą moją własnością w momencie popełnienia wykroczenia. Na co dzień w/w pojazd/przyczepę użytkuję osobiście oraz moja małżonka. Z uwagi na długi czas, który minął od popełnienia wykroczenia jest też możliwe, że w/w wykroczenie popełnił XXXX XXXXi (zam. XXX ul.XXXX), który okazjonalnie korzysta z mojej przyczepy. Wobec powyższego uznaję, iż wezwanie SG w XXX skierowane do mnie jako właściciela pojazdu, którym dopuszczono się w/w wykroczenia o udzielenie informacji, tj. wskazania osoby, która kierowała tym pojazdem w oznaczonym miejscu i czasie jest nieskuteczne o tyle, że nie jestem w stanie wskazać sprawcy przedmiotowego wykroczenia bez podstawowego dowodu tj. zdjęcia twarzy kierującego. Jak mam przyjąć mandat (dokonać samooskarżenia?) bądź wskazać sprawcę wykroczenia bez okazania zdjęcia umożliwiającego rozpoznanie sprawcy - oskarżyć fałszywie? W WEZWANIU do mnie skierowanym SG XXX informuje mnie, że jeśli przysłana mi fotografia „przedstawia mnie jako osobę kierującą” to mam wypełnić stosowny druk i przyjąć mandat– w tym miejscu pragnę zwrócić Państwu uwagę, że załączona fotografia nikogo nie przedstawia i z tego powodu nie jestem w stanie wskazać osoby, która popełniła wskazywane wcześniej wykroczenie.

Informację o tym, że SG w XXX ma prawo skierowania do właściwego Sądu Rejonowego wniosku o „ukaranie mnie z tyt. wykroczenia określonego w art. 96§3” uznaję co najmniej za próbę bezprawnego „nakłonienia” mnie do zapłacenia mandatu. Żeby nie przedłużać mego wywodu (nie mam obowiązku doszkalania funkcjonariuszy SG) informuję, że 12 grudnia 2013r. w Sądzie Najwyższym zapadł wyrok, który może pomóc funkcjonariuszom SG w XXX w ich dalszej, jakże ważnej pracy – polecam Państwa uwadze wyrok SN - sygn. akt III KK 431/13.

3. Mając na uwadze obowiązujący stan prawny jestem gotowy przyjechać w celu osobistego wyjaśnienia sprawy (oczywiście wraz z małżonką). Dodatkowo informuję, XXX również, jest gotowy stawić się osobiście w siedzibie SG w XXX celem złożenia stosownych wyjaśnień. Z uwagi na powyższe proszę o przesłanie stosownych wezwań do wymienionych przeze mnie potencjalnych użytkowników pojazdu, którym popełniono wskazane wykroczenie do siedziby SG w XXX. Zgodnie z obowiązującymi przepisami przysługuje nam zwrot kosztów transportu (w obie strony) oraz rekompensata za utracony w tym dniu zarobek.

..........................


RE: Na wypadek mandatu - kotomysz - 25.11.2014

37 zł to kosztuje.... te pismo z 1 linku... taaaaa


RE: Na wypadek mandatu - kierowcabombowca - 04.02.2015

hmm, ciekaw jestem tylko, czy to jest skuteczne...


RE: Na wypadek mandatu - hubson2008 - 04.02.2015

3. Mając na uwadze obowiązujący stan prawny jestem gotowy przyjechać w celu osobistego wyjaśnienia sprawy (oczywiście wraz z małżonką). Dodatkowo informuję, XXX również, jest gotowy stawić się osobiście w siedzibie SG w XXX celem złożenia stosownych wyjaśnień. Z uwagi na powyższe proszę o przesłanie stosownych wezwań do wymienionych przeze mnie potencjalnych użytkowników pojazdu, którym popełniono wskazane wykroczenie do siedziby SG w XXX. Zgodnie z obowiązującymi przepisami przysługuje nam zwrot kosztów transportu (w obie strony) oraz rekompensata za utracony w tym dniu zarobek.

.........................zła interpretacja zwrot kosztów przysługuje osobie wezwanej w charakterze świadka tutaj jesteś wzywany jako podejrzany o popełnienie wykroczenia. Ale każdy kombinuje jak może jak trafisz na kogoś kto przepisów nie zna to może i przejdzie....


RE: Na wypadek mandatu - kierowcabombowca - 04.03.2015

...ja bym tam chyba nie ryzykował, chociaż kto wie, może powinienem trochę zaufać osobom, które szukają "kruczków", prawnikiem nie jestem i jestem w tym "zielony"


Menu