smartklub.pl
[450] Angielski gentleman - Wersja do druku

+- smartklub.pl (http://smartklub.pl)
+-- Dział: Nasze smarty (http://smartklub.pl/f-nasze-smarty--53)
+--- Dział: Pokaż swoje auto (http://smartklub.pl/f-pokaz-swoje-auto--62)
+--- Wątek: [450] Angielski gentleman (/t-450-angielski-gentleman--12468)



Angielski gentleman - Cass90 - 13.08.2014

Witam wszystkich! Po tygodniach przygotowań nadszedł czas, aby wyłożyć karty na stół i ujawnić się. Od półtorej roku jestem szczęśliwą posiadaczką Smarta. Jako, że mamy już 10-letnie serduszko i trochę mil na liczniku postanowiłam zainwestować w mojego staruszka i tchnąć w niego drugą młodość. Było to chyba w momencie, kiedy znajomy patrząc na Smerfa powiedział poirytowany: „Mogłabyś wreszcie kupić nowe felgi” Laughing I tak właśnie trafiłam tutaj na forum i chyba zaraziłam się smartoholizmem Confused Najpierw trochę danych technicznych: FT 450 Coupe Pure, 2004r., benzyna, silnik 0.7, półautomatyczna skrzynia biegów. Staruszek jest dystyngowanym angielskim gentelmanem, więc jak na Brytyjczyka przystało kiera znajduje się po prawej stronie, a na liczniku stuknęło 50 000 mil. Jako, że jest to wersja Pure to fabrycznie wyposażenie jest raczej ubogie, aczkolwiek w zależności od zasobności portfela spróbujemy to zmienić w przyszłości Wink

Najpierw wyglądaliśmy tak:
[attachment=8840]
[attachment=8842]

Potem doszło kilka dodatków:
- Uchwyt na kubek (popielniczka poszła won)
- Chromowane klamki
- Końcówka tłumika
- Chromowana ramka do tablic (niestety tylko z tyłu – z przodu nie pasują mocowania, ale wszystko jest do ogarnięcia)
- I długo oczekiwane felgi Very happy
[attachment=8834]
I obecnie wyglądamy tak (przepraszam za koszmarnie brudne auto, ale ze względu na godziny pracy i typową angielską pogodę – czytaj ulewne deszcze – nie miałam kiedy umyć… Confused zdjęcia chwile po założeniu nowych kółek)

[attachment=8838]
[attachment=8839]
[attachment=8841]
[attachment=8844]
[attachment=8843]

W planach:
- Priorytet – wymiana uszczelki tylnej wycieraczki, bo zacieka (widoczne przy myciu auta)
- Wymiana podświetlenia tablicy, bo zatrzaski popękały ( na razie doraźnie zamocowane taśmą)
- Metalowa blenda a’la Brabus (leży i czeka na swoją kolej. Niestety przez końcówkę tłumika mam bardzo ograniczony dostęp do śruby mocującej panel po lewej stronie i bez odpowiedniego śrubokręta nic nie wskóram Embaressed)
[attachment=8836]
- Smartowskie kapsle do felg!!!
- Zmiana koloru (najprawdopodobniej Plasti Dip)
- Tłumik od Brabusa
- Wymiana lusterek na coś bardziej w stylu Chrom, żeby pasowały do reszty detali
- Srebrny/chromowany grill
- Rozważam spoilery
- Również rozważam delikatne przyciemnienie szyb
Wnętrze:
- Skórkowe obicie deski i boczków, no i kiery Very happy
- Obowiązkowa wymiana dywaników
- Zmiana koloru podświetlenia zegarów (nie zdecydowałam jeszcze jaki kolor)
- Dołożenie przycisku otwierania/zamykania szyby pasażera od strony kierowcy
- Wygłuszenie kabiny matą bitumiczną
- Może jakieś lepsze audio
- Może kiedyś dołożenie klimy, ale tylko wtedy jeśli zdecyduję się na fotele w skórze
I zapewne dziesiątki innych pomysłów gdzieś z tylu głowy. Postaram się wrzucić jakieś lepsze fotki Smarta po kąpieli i oby już z zamontowaną blendą. Pozdrawiam! Smile


RE: Angielski gentleman - zlomek433 - 13.08.2014

Gratuluję Smile Wygląda bardzo fajnie na tych felgach Smile


Menu