smartklub.pl
Ubezpieczenie OC, AC - gdzie najtaniej - Wersja do druku

+- smartklub.pl (http://smartklub.pl)
+-- Dział: Smart - rady i porady (http://smartklub.pl/f-smart-rady-i-porady--54)
+--- Dział: Motoryzacja (http://smartklub.pl/f-motoryzacja--64)
+---- Dział: Ogólnie (http://smartklub.pl/f-ogolnie--108)
+---- Wątek: Ubezpieczenie OC, AC - gdzie najtaniej (/t-ubezpieczenie-oc-ac-gdzie-najtaniej--12474)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28


Ubezpieczenie OC, AC - gdzie najtaniej - Gość - 09.12.2002

Gdzie najlepiej ubezpieczyć smarta???
Jakie ewentualne zabezpieczenia można zamontować w smarcie???

(07.03.2019, 09:54)mozdzerka napisał(a): Z tymi cenami polis to jest tak.Składka teraz zależy od bardzo wielu rzeczy:
- marki autka, jego pojemności, wieku pojazdu ( teraz w większości ubezpieczalni im auto starsze tym oc jest droższe) ; tego, czy jest sprowadzany i jak dawno, czy ma kierownicę z lewej czy z prawej strony , przebiegu . Od miejsca rejestracji - im dalej od metropolii tym przeważnie jest taniej.
Od właściciela- jego wieku (młodociani mają zwyżki, w każdej firmie granica wieku jest inna) i historii ubezpieczenia - a tutaj też bywa różnie, jedne firmy patrzą na 4 lata do tyłu czy były szkody, inne na nawet 10 co przy szkodach w dalszej przeszłości wpływa negatywnie na składkę. W niektórych jeszcze ma znaczenie stan cywilny właściciela ( samotni płacą więcej ), ilość i wiek dzieci. Od współwłaściciela- jego wiek i szkody mają znaczenie. Od miejsce parkowania i od kiedy ma się prawo jazdy . Do pewnego czasu w jednym z TU był ważny jeszcze kolor pojazdu- przy białym było parę groszy drożejWink) Przy AC dochodzi jeszcze kwestia zabezpieczeń , czy jest się pierwszym czy którymś właścicielem.
Także nie można generalizować gdzie drożej, a gdzie taniej . Kiedyś do wyliczenia składki była zwykła tabelka i ceny były stałe, teraz wszystko jest indywidualnie traktowane.
Jeśli kupujesz polisę z dużym wyprzedzeniem zwykle kosztuje ona mniej, niż kupowana na ostatnią chwilę.
U niektórych forma płatności- gotówka czy przelew też wpływa na cenę
W dodatku taryfy też się co chwilę zmieniają, czasem robię kalkulację klientowi a na drugi dzień jest taniej czy drożej o kilkadziesiąt zł.
Także- w ubezpieczeniach nic nie jest pewneWink
Mądrzę się tutaj nie tylko jako kierowca smarta ale i jako agent ubezpieczeniowy od 21 lat liczący składki klientom, przy smartach faktycznie łatwo nie jest, ale przy szerokiej ofercie firm zawsze idzie coś fajnego dobrać Smile

Edit by mod - 2019-marzec
Mozdzerkę polecam jako smartowego agenta.
Ma w pakiecie ileś tam firm i potrafi dobrać zdalnie ubezpieczenia.
Poza tym jeździ aktualnie czerwonym 451 o kodzie „skrzypek”
Wink



Re: ubezpieczenie - ABUK - 10.12.2002

cześć już jeździsz?


Re: ubezpieczenie - Gość - 10.12.2002

jeszcze nie, ale zamieżam wziąc swojego smarta do Wrocławia i chciałbym go ubezpieczyć. Tak na wszelki wypadek!


OC+AC - Jarro - 15.03.2007

Napiszcie pls ile placicie za ubezpieczenie i w jakiej firmie? Nie mam zadnych znizek, rejestracja w Wawie, musze to zalatwic w ciagu 2 tygodni, a zanim zaczne przeczesywac rynek warto skorzystac z porady bardziej doswiadczonych smartmaniakowSmile


Re: OC+AC - Gość - 15.03.2007

Ja w PZU płacę (za samo OC) 260 zł - rocznie.
Zniżki mam 65%, ale płacę wzwyżkę 50% za wiek :P


Re: OC+AC - Lolek - 15.03.2007

PTU 1140 zł oc i ac


Re: OC+AC - Jarro - 15.03.2007

Lolek, masz jakies znizki? Mi gosc w Uniqa (tam jest polisa z ktora kupilem smarta) przez telefon wyliczyl 3900, troche mnie zszokowal...


Re: OC+AC - kmodzele - 16.03.2007

Ludzie, przecież koszty ubezpieczenia zależą od wielu czynników. Wiek, przebieg, wersja.
Ja za swojego płaciłem 4 razy i 4 razy inaczej. Więc któą mam cenę podać: 3500 czy 1900? No trochę sensu!
Poza tym, jedni kupują samo OC, inni w pakiecie. Jedni na raty, inni za cały rok płacą.


Re: OC+AC - Lolek - 16.03.2007

Podstawą jest wartość samochodu, jakieś zniżki mam, ale dokładnie nie pamiętam jakie, będę za miesiąc ubezpieczał znowu, to podam kwotę i warunki.


Re: OC+AC - Gość - 18.03.2007

witam
kmodzele ma rację wyliczenie składki nie jest takie proste i zależy od wielu czynników. Jeżeli chcesz mogę wyliczyć ile kosztuje ubezpieczenie w PZU.
Jeżeli jesteś zainteresowany odezwij się na PW lub tyfus@plusnet.pl pozdrawiam Marcin Wytrykus


Menu