smartklub.pl
Ubezpieczenie OC, AC - gdzie najtaniej - Wersja do druku

+- smartklub.pl (http://smartklub.pl)
+-- Dział: Smart - rady i porady (http://smartklub.pl/f-smart-rady-i-porady--54)
+--- Dział: Motoryzacja (http://smartklub.pl/f-motoryzacja--64)
+---- Dział: Ogólnie (http://smartklub.pl/f-ogolnie--108)
+---- Wątek: Ubezpieczenie OC, AC - gdzie najtaniej (/t-ubezpieczenie-oc-ac-gdzie-najtaniej--12474)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28


RE: Gdzie ubezpieczacie smarta? - Gantz - 17.12.2013

A ja smarty ubezpieczam u Moniki z Auto Idea. Niestety nie powiem ile co i jaka składka bo nie wiem Smile
Monika wyszukuje dla mnie najlepsze oferty i prowadzi całą sprawę. Ona pilnuje terminów, przelewów itp.
Polecam bo warto Smile


RE: Gdzie ubezpieczacie smarta? - mihailov - 18.12.2013

OC+NNW w mBanku, Smart FF 1.5 CDI 95KM, 50% zniżki, Wrocław (wysokie stawki) - 495zł, można rozbić na 2, 4 lub 12 rat. Taniej się chyba nie da.


RE: Gdzie ubezpieczacie smarta? - contivelle - 20.12.2013

Dzis swoje malenstwo ubezpieczylam za 280. Oc z nw


RE: Gdzie ubezpieczacie smarta? - Kanapa - 15.02.2014

Dzisiaj musiałem skorzystać z ubezpieczenia typu assistance.
Smart się zbiesił "na mieście" i odmówił współpracy - skubany dostał rano odnowione butki i to była chyba jego zemstaWink.
Trochę pomajstrowałem i wniosek - coś z prądem nietegos.
Centrum miasta, piątek prawie wieczór - wokół same serwisy samochodowe (autoryzowane) Laughing a ja kombinuję co jest.
Pierwszy pomysł: telefon do kumpla i holujemy.
No tak ale on pewnie w robocie a do sprawdzonego forfourowego warsztatu właśnie rozkopali drogę i będzie ciężko na lince.
Drugi pomysł: assistance.
Tylko że ja jeszcze nigdy nie dzwoniłem do ADAC Embaressed. Co będzie jak każą podać życiorys pa germański? Nie daj Boże jeszcze zaholują do SC - to się nie wypłacę.
Myślę sobie, że aż tak daleko do serwisu nie jest więc w razie czego jak nie naprawią na miejscu to poproszę o holowanie do "mojego" warsztatu i zapłacę co tam wyjdzie.

Etap pierwszy - który numer wybrać?
Na karcie jest ich chyba z 6. Wybieram więc ten bez 800 i 801 z normalnym numerem kierunkowy 0049 - a co raz się żyje Evil or very mad.

Etap drugi - rozmowa.
Coś tam leci nagrane ale spoko czekam na ludzki znak. Odzywa się pani i po niemiecku wita i takie tam. Podaję imię, nazwisko i dukam cyferki z karty oznaczone jako numer członka - tylko bez nadinterpretacji proszę Rolleyes.
OK - pani się zapytowuje co z autem (po niemiecku) i tutaj klops.
No auto jest schaden ale nie unfall tylko jak to po niemiecku wytłumaczyć?
LaughingVery happySmile
Chwila zamieszania i pani się grzecznie pyta czy mówię pa polski.
Grzecznie odpowiadam, że tak i pani Laughing już w naszym języku pyta się w czym pomóc.
Ustaliliśmy co, gdzie i jak zgłoszenie przyjęte i mam czekać do 40 minut na pomoc.

Etap trzeci - czekanie.
Grzecznie czekam i kombinuję co z kasiorką na holowanie itd.
Minęły 3 minuty i bam jest sms - zgłoszenie przyjęte i obsłuży pana taka i taka firma, pozdrawiamy itp, itd.
O jest nieźle sobie myślę nie zaginęło moje zgłoszenie, tak mi się przecież trafiło swego czasu w Danii.
5 minut znowu mija i telefon - pozdrawiamy to pomoc drogowa kierowca wyjeżdża będzie za 30 minut.
Chyba za dobrze to idzie - coś na pewno będzie nie halo.
Mija kolejne 5 minut i znowu dzwoni telefon - no tak pewnie jakaś skucha będzie.
Dzwoni kierowca i podaje gdzie jest i ustalamy gdzie ja jestem, będzie za 20 minut.

Etap czwarty - naprawa.
Nadjechała laweta i tak się pytam czy ładujemy delikwenta od razy czy też będzie próba reanimacji? Operator proponuje chociaż zapodać prąd a nuż ruszy. Kilka prób - o szczegółach pomilczę.

Etap piąty - transport.
Kierowca pyta się gdzie jedziemy - i tu robię DUŻE oczy.
Zaraz, zaraz to nie musimy jechać do ASO? No nie, zawiozę pana tam gdzie pan chce oczywiście w ramach ubezpieczenia.
Podaję adres zaprzyjaźnionego serwisu i jedziemy.

Etap szósty - papierologia.
Chory pozostawiony do leczenia więc trzeba złożyć podpis pod protokołem, że dotarliśmy cali i zdrowi bez szkód na ciele i odzieży. Tak jest - ADAC wymaga aby auto pomocy było czyste wewnątrz i na zewnątrz oraz nagrzane Suprised.

Podsumowanie.
Z rozmowy dowiedziałem się między innymi, że w sezonie w Trójmieście dziennie obsługują dużo zleceń z ADAC. Poza sezonem mniej więcej jedno dziennie i są to przeważnie Polacy Hammer.
Następnym razem będę dzwonił bez krempacji i zastanawiania się czy będzie "bolało". Mam złe doświadczenia po assistancach firmowo (pakietowo) - gwarancyjnych i TAKA obsługa naprawdę mnie zaskoczyła.
Małżonka już wkuła formułkę w odpowiednim języku i ma wpisany w komórczaka TEN numerek.
Mam wrażenie, że tak naprawdę na terenie Polski to obsługuje nas z automatycznego przekierowania na 0048 firma http://www.starter24.pl/ więc z językiem nie powinno być żadnego problemu.
Koszt holowania miał wynieść około 200 PLN Wink - raptem 10 km.


Przypomnę częściowe warunki.

Karta ADAC (tylko dla Niemców):
pomoc w razie awarii lub wypadku samochodu (do równowartości 200 Euro, w tym koszty robocizny i części),
holowanie pojazdu do najbliższego warsztatu (również do kwoty 200 Euro),
pomoc prawna w razie awarii, wypadku lub innych problemów w podróży,
transport śmigłowcem w sytuacjach zagrożenia życia,
pomoc i odszkodowanie do wysokości 300 Euro, w razie wypadku ze zwierzętami,

Karta ADAC plus (tę możemy kupić) dodatkowo oferuje:
w razie wypadku firma pokrywa koszty transportu do szpitala nie tylko dla poszkodowanych, ale również dla członków najbliższej rodziny,
pomoc w organizacji, opłata kosztów podróży i noclegów (do wysokości 512 Euro) dla bliskich, jeśli poszkodowany przebywa w szpitalu dłużej niż 2 tygodnie,
jeżeli z powodu nagłej choroby, wypadku lub śmierci nasze dzieci do 16-go roku życia pozostaną bez opieki, pracownik ADAC odwiezie bezpiecznie do domu,
także w razie choroby lub wypadku losowego pracownik ADAC odprowadzi nasz pojazd do domu,
pomoc w szczególnych sytuacjach, jeżeli zajdzie taka potrzeba firma przejmuje koszty do wysokości 500 Euro,
nagła choroba w podróży, awaria lub kradzież samochodu (firma przejmuje koszty noclegu dla wszystkich osób w pojeździe - do 3 noclegów, do 65 Euro za osobę i nocleg),
pomoc w razie zgubienia lub kradzieży dokumentów (koszty telefonów, podróży i dokumentów zastępczych do wysokości 260 Euro),
jeżeli nie można naprawić samochodu w ciągu 3 dni roboczych firma organizuje i pokrywa koszty transportu pojazdu do domu (w tym także do Polski).

Najważniejszy jest jednak fakt, że te ubezpieczenie obowiązuje na każdy pojazd którym się porusza ubezpieczony oraz wszystkie auta którymi poruszają się członkowie najbliższej rodziny zarejestrowane na ubezpieczonego.



RE: Gdzie ubezpieczacie smarta? - mozdzerka - 15.02.2014

Dobrze wiedzieć, że to kolejne assistance, które u nas działa Smile
Pamiętasz, jaka firma to serwisowała u nas z ramienia ADAC, Mondial Assistance czy coś innego?
Czy całkowicie bezgotówkowo poszło?


RE: Gdzie ubezpieczacie smarta? - Kanapa - 16.02.2014

Świstek z wykonania usługi jest Startera i co ciekawe jest polsko-niemiecki. Podpisałem tylko protokół i dziękujemy panu. Żadnych pieniążków nic z tych rzeczy. Nawet zdjęcia pojazdu czy dowodu osobistego lub karty ubezpieczenia do wglądu, wyłącznie dowód rejestracyjny do wypełnienia danych statystycznych. Pewnie te które publikują oficjalnie o awariach na drogach.

Przypomniała mi się historia o assistance pewnej firmy o której opowiadał mi inny laweciarz. Kierowca wzywa pomoc do auta które mu zachorowało ale niestety za blisko domku to było i płacić trzeba.
Okazuje się że miał taką wersję że ubezpieczenie było ważne powyżej iluś tam kilometrów od miejsca zamieszkaniaLaughing.


RE: Gdzie ubezpieczacie smarta? - mozdzerka - 16.02.2014

"Kilometrówka" na świadczenie niektórych usług zakresie polis assistance jest bardzo częsta. Polega na tym, że niektóre rodzaje awarii muszą zdarzyć się wystarczająco daleko od miejsca zamieszkania, by serwis przyjechał bezpłatnie.
Często można ją znieść dopłacając do składki za ubezpieczenie .Warto czytać warunki, na których zawieramy polisę , żeby potem nie było takich sytuacji. A jeśli mamy wątpliwości , czy aby na pewno pomoc assistance będzie w konkretnym przypadku bezpłatna to przy zgłaszaniu szkody należy dopytać..


Ubezpieczenie OC - gdzie najtaniej - keglo - 16.08.2014

Hej,
jaką firmę polecanie do ubezpieczenia OC ? gdzie jest wg was najtaniej ? (nie chodzi mi o miasta tylko o firmę. Co do miasta to wiadomo że proporcjonalnie taniej będzie.


RE: Ubezpieczenie OC - gdzie najtaniej - Cassidy - 16.08.2014

Wykorzystaj porównywarkę ubezpieczeń tak będzie najprościej i najtaniej Smile gdzieś na forum mamy temat kto i ile płaci oc


RE: Ubezpieczenie OC - gdzie najtaniej - D1-Pati - 16.08.2014

Najtańsze są wszystkie directy najlepiej samemu przez neta.


Menu