smartklub.pl
Ubezpieczenie OC, AC - gdzie najtaniej - Wersja do druku

+- smartklub.pl (http://smartklub.pl)
+-- Dział: Smart - rady i porady (http://smartklub.pl/f-smart-rady-i-porady--54)
+--- Dział: Motoryzacja (http://smartklub.pl/f-motoryzacja--64)
+---- Dział: Ogólnie (http://smartklub.pl/f-ogolnie--108)
+---- Wątek: Ubezpieczenie OC, AC - gdzie najtaniej (/t-ubezpieczenie-oc-ac-gdzie-najtaniej--12474)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28


RE: Gdzie ubezpieczacie smarta? - pestka14 - 28.10.2013

A czy ktoś miał przyjemność z firmą Proama? Daje do 70% zniżki za bezszkodową jazdę doświadczonym kierowcom,co jest chyba największą zniżką na rynku.
Na przełomie roku będziemy zmieniać ubezpieczyciela (lub zostaniemy w Allianz),więc też mnie ten temat interesuje.


RE: Gdzie ubezpieczacie smarta? - Sappheiros - 28.10.2013

Pozwolę sobie dodać parę swoich uwag i doświadczeń związanych z ubezpieczeniami Very happy

Jeśli chodzi o wysokie koszty ubezpieczenia dla mieszkańców największych miast polecam... poszukanie firmy która bierze pod uwagę miejsce ZAMIESZKANIA a nie ZAMELDOWANIA. I tak np. ja jestem zameldowany w Warszawie na Ursynowie, a mieszkam sobie od jakiegoś czasu, w niewielkim wielkopolskim miasteczku. Gdy dzwonię do ubezpieczycieli czekam zawsze na pytanie o "adres zamieszkania" albo "adres zameldowania". Różnice w wysokości składek są kolosalne. Pełen pakiet OC+AC+AssistanceMaks+NNWMaks w Link4 i Compensie skalkulowano mi na niewiele ponad 1 000 (mam 60% zniżki na OC i 0% na AC - nigdy go nie miałem, poza mini AC z PZU które nie jest brane pod uwagę przy zniżkach na AC) podczas gdy PZU i MTU "śpiewało sobie" grubo ponad 2 tyś.

Wywołano tu do tablicy Proamę - warto zapytać ich o jeden kruczek o którym ostatnio słyszałem, ale nie potwierdzałem u nich osobiście. Podobno z ich Assistance można skorzystać tylko 2 razy w ciągu okresu obowiązywania ubezpieczenia Laughing

Co do likwidacji szkód z AC. Rozmawiałem przed paroma laty z szefem serwisu w ASO Opla w Krakowie o ubezpieczycielach (gdy sam miałem problemy z odzyskaniem należnej kwoty od sprawcy wypadku), pytając o to z kim się im najlepiej współpracuje, od kogo najłatwiej odzyskać należną kwotę za likwidację szkody. Ten stwierdził, że nie ma takiej jednej firmy, ale ma swój ranking firm od których najtrudniej odzyskać pieniądze z AC, jest to: 3. Warta, 2. Warta i na pierwszym miejscu Warta.

Ciekawie wyglądała też sprawa z ubezpieczeniem AC F4 Brabus. W większości firm nie mieli tej wersji wyposażenia przez co wartość auta szacowali na 12-14 tyś. Obdzwoniłem PZU, MTU, Link4, Wartę, AXĘ, mBank, Proamę, Avivę, Liberty, Compensę (tak, nudziłem się Razz) i jedynie Compensa posiadała taką wersję, wyceniając przyzwoicie. Zaskoczył mnie sprzedawca w Link4, chłopak poprosił aby zeskanował i przesłał im jakieś dokumenty auta (przesłałem część tłumaczeń dokumentów z niemieckiego) i ten za dwa dni oddzwonił mówiąc, że wprowadzono Brabusa do oferty. Pracowity gość.

Miałem już także przyjemność korzystania z Assistance w kupionym przed miesiącem samochodzie (guma, jeszcze nie kupiłem zapasu...). Polisę mam w Compensie, oni zaś korzystają z usług PZM. Wszystko sprawnie, szybko, podobnie jak kiedyś przy PZU. Przy okazji zapytałem ile musiał bym zapłacić gdybym nie miał wykupionej polisy Assistance - za sam przyjazd lawety i dowiezienie do najbliższego serwisu (nie dalej niż 20 km) - 200 zł i laweta zabiera tylko 2 osoby. Tym czasem do domu miałem 40 km (za to zapłacił bym dodatkowe 120 zł) i jechaliśmy we troje. Na czym jak na czym, ale na Assistance nie warto oszczędzać Smile


RE: Gdzie ubezpieczacie smarta? - Kanapa - 28.10.2013

Likn4 twojego wprowadził - mojego już nie. Smile
Kwestia rocznika - B. z 2005 nie było jeszcze w systemie w zeszłym tygodniu.
Wczoraj zapłaciłem 799 PLN za OC i coś tam w Warcie - uroki mieszkania nad samym morzem a i małe kuku było ze dwa lata temu.Sad
Cywil ma lepszą stawkę w Alianzie Direct.
Assistance mam wykupione w ADAC.


RE: Gdzie ubezpieczacie smarta? - Sappheiros - 28.10.2013

Dziwna sprawa z Link4, u mnie telemarketer sam oddzwaniał mówiąc, że już jest gotowa oferta z dużo wyższą niż pierwotna sumą ubezpieczenia, a wszystko to miało miejsce na początku października. Co prawda nie skorzystałem z tego, bo śpieszyło mi się i dzień wcześniej podpisałem z Compensą...


RE: Gdzie ubezpieczacie smarta? - Ekspert LINK4 - 04.11.2013

Zachęcam do skorzystania z naszego kalkulatora, dzięki któremu można wyliczyć dokładną wysokość składki oraz uzyskać 7 proc. zniżki przy zakupie polisy online.

Co do cen to najlepszą rekomendację zapewnia nam raport Polskiej Izby Motoryzacji z lipca 2013 r. uwzględniający blisko 1000 cen w 14 polskich firmach. LINK4 uplasował się w nim na pierwszym miejscu jeśli chodzi o atrakcyjność oferty co oznacza, że oferujemy jedne z najlepszych stawek na rynku. Ekspert LINK4


RE: Gdzie ubezpieczacie smarta? - Sappheiros - 04.11.2013

No i proszę, w kalkulatorze nie ma wspomnianej wyżej wersji Brabusa. Ciekawe zatem co też chciał osiągnąć konsultant Link4 który oddzwaniając do mnie twierdził, że "wprowadzono już do oferty ten model"? Przy całej mojej sympatii do tej firmy, nie wygląda to wszystko zbyt profesjonalnie.


RE: Gdzie ubezpieczacie smarta? - jakubo - 04.11.2013

Nie tylko takie błędy są w tym "kalkulatorze" brak np. wersji 800 cdi. A wyliczona składka nie jest też zbyt atrakcyjna.


RE: Gdzie ubezpieczacie smarta? - Ferguss - 04.11.2013

Ja dziś przedłużyłem w Link4, samo OC. Tydzień temu podali cenę o 100zł wyższą niż dziś, ponieważ powiedziałem że znalazłem taniej i wypowiadam Smile
A że miałem jakieś dziwne punkty na karcie Payback to wymienili mi część punktów na polisę Smile


RE: Gdzie ubezpieczacie smarta? - obwd-crash - 04.11.2013

(04.11.2013, 17:14)Ferguss napisał(a): Ja dziś przedłużyłem w Link4, samo OC. Tydzień temu podali cenę o 100zł wyższą niż dziś, ponieważ powiedziałem że znalazłem taniej i wypowiadam Smile
A że miałem jakieś dziwne punkty na karcie Payback to wymienili mi część punktów na polisę Smile

W w złotych polskich ile to wyszło ?


RE: Gdzie ubezpieczacie smarta? - Ferguss - 04.11.2013

Trochę ponad 300zł, przy zniżkach 50% ponieważ w ostatnim roku jedna kolizja była.


Menu