smartklub.pl
Ubezpieczenie OC, AC - gdzie najtaniej - Wersja do druku

+- smartklub.pl (http://smartklub.pl)
+-- Dział: Smart - rady i porady (http://smartklub.pl/f-smart-rady-i-porady--54)
+--- Dział: Motoryzacja (http://smartklub.pl/f-motoryzacja--64)
+---- Dział: Ogólnie (http://smartklub.pl/f-ogolnie--108)
+---- Wątek: Ubezpieczenie OC, AC - gdzie najtaniej (/t-ubezpieczenie-oc-ac-gdzie-najtaniej--12474)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28


RE: Gdzie ubezpieczacie smarta? - mozdzerka - 05.11.2013

Oc szukam, bo stawki i bonusy się wszędzie co chwilę zmieniają. AC- zdecydowanie Allianz. Ja testowałam tylko assistance, ale wielu znajomych ac- działa szybko i bez zarzutu. Odradzam ac w PZU, przy ostatnim aucie likwidator na oględziny jechał przez cztery tygodnie....tempo wypłaty było równie fantastyczne.(:


RE: Ubezpieczenie OC dla Smarta 450 CDI. Gdzie... - BoYan - 09.11.2013

Ja mam w benefii w mbanku 21 zl na miesiac sami sciagaja z konta.


RE: Ubezpieczenie OC dla Smarta 450 CDI. Gdzie... - obwd-crash - 09.11.2013

OC 195zł, NNW 25zł w RESO (BTA Ubezpieczenia).


RE: Gdzie ubezpieczacie smarta? - pestka14 - 16.12.2013

Większość osób ma tu dość poważne zniżki,albo nic nie wspomina o zniżkach.

Ja teraz szukam najtańszego ubezpieczenia oc bez zniżek (bardzo długi okres bez samochodu u mojej mamy,brak dokumentacji z posiadania poprzedniego).
Miał ktoś podobną sytuację?


RE: Gdzie ubezpieczacie smarta? - PKO - 17.12.2013

A w jakiej firmie było ostatnie ubezpieczenie ??


pzdr
PKO


RE: Gdzie ubezpieczacie smarta? - skynet - 17.12.2013

Właśnie opłaciłem OC w PZU. Samo OC - max zniżki -318 zł. Miasto Wrocław - co ważne przy wyliczeniu składki.


RE: Gdzie ubezpieczacie smarta? - pestka14 - 17.12.2013

(17.12.2013, 06:53)PKO napisał(a): A w jakiej firmie było ostatnie ubezpieczenie ??

To był 84-85 rok i mama nie pamięta Razz
Dlatego raczej trzeba to uznać za niebyłe,chyba że gdzieś istnieje jakaś baza danych na ten temat,w co wątpię.
W ogóle różnice w kwotach oc dla tej samej osoby w różnych firmach potrafią być zaskakująco duże.


RE: Gdzie ubezpieczacie smarta? - mozdzerka - 17.12.2013

Baza danych istnieje, UFG, pokazuje polisy zarejestrowane od 2003, ale po takiej przerwie wszystkie zniżki się przeterminowały


RE: Gdzie ubezpieczacie smarta? - obwd-crash - 17.12.2013

(17.12.2013, 18:34)pestka14 napisał(a):
(17.12.2013, 06:53)PKO napisał(a): A w jakiej firmie było ostatnie ubezpieczenie ??

To był 84-85 rok i mama nie pamięta Razz
Dlatego raczej trzeba to uznać za niebyłe,chyba że gdzieś istnieje jakaś baza danych na ten temat,w co wątpię.
W ogóle różnice w kwotach oc dla tej samej osoby w różnych firmach potrafią być zaskakująco duże.

W tamtych latach był tylko i wyłącznie PZU (Państwowy Zakład Ubezpieczeń), a oni nie potrafią znaleźć nawet obecnej swojej polisy u siebie w bazie, ale pisma o płacenie składek i o zaległościach w ich opłacie to potrafią przysyłać.


RE: Gdzie ubezpieczacie smarta? - mozdzerka - 17.12.2013

Zniżki za oc i az przeterminowują się w zależności od firmy ubezpieczeniowej i stanu tych zniżek osoby ubepieczanej po roku- do czterech lat.
Potem dobrym rozwiązaniem dla porfela szczególnie dla młodocianych użytkowników którzy zaczynają jazdę ( młodociani- tu ubezpieczalnie mają różny rozstrzał, od 21 do 32 - sic!- lat) jest dopisanie jako współwłaściciela kogoś, kto ma dużo większy staż ubezpieczeniowy i brak kolizji.
Jak dobrze poszukać są firmy, które będa liczyły składkę tylko według współwłaściciela.
Czasem ze zwyżką za wiek dtrugiej osoby młodszej, czasem bez, warto pytać.
Składki się bardzo często zmieniają, w zależności od szkodowości danego regionu.
OC jest regulowane przez ustawę, więc różni się tylko gratisami , które dodaje ubezpieczalnia ( assistance, laweta, nnw dla poszkodowanego itp..), ale warunki sa te same - ustawa.
AC jest ubezpieczeniem dobrowolnym, każda firma ma swoje warunki i to należy CZYTAĆ, CZYTAĆ,CZYTAĆ..... i dopiero potem się decydować. Różnice w cenie polis bywają bardzo duże, ale różnice w wypłatach w zależności od warunków każdej też...Czasem dostaniemy na wartość części nowych, czasem z roku produkcji, czasem oryginalnych, czasem niezbyt.....Jeśli bierzemy polisę ac pro forma należy się liczyć z wypłatą pro forma, takie jest moje zdanie, można mieć inne , ale wszystko się okazuje przy szkodzie.


Menu