smartklub.pl
Wspomaganie i Tempomat 451 dokładka - Wersja do druku

+- smartklub.pl (http://smartklub.pl)
+-- Dział: Smart - rady i porady (http://smartklub.pl/f-smart-rady-i-porady--54)
+--- Dział: Model 451 - smart fortwo II (http://smartklub.pl/f-model-451-smart-fortwo-ii--67)
+---- Dział: Tuning (http://smartklub.pl/f-tuning--92)
+---- Wątek: Wspomaganie i Tempomat 451 dokładka (/t-wspomaganie-i-tempomat-451-dokladka--12527)

Strony: 1 2 3 4


Wspomaganie i Tempomat 451 dokładka - ŁYSY13 - 30.08.2014

Więc tak :
Rok a może 8 miesięcy temu wstawiłem maglownicę od 2013 roku Brabusa .
Moduł i miało zagrać ,nie zagrało pytałem dzwoniłem wszyscy nie da rady aktywować . Smart musi tak wyjść z fabryki odpowiedziano w SC .
Zapytałem Sławka452 zadzwonił Berlina i załatwił kodowanie i wbicie i aktywację za co bardzo mu dziękuje .
Sprawa była odwlekana bo i czasu mało i robota była .
Koszty w Berlinie w SC 150 euro wspomaganie i 150 euro tempomat razem 300 euro no i dojazd .
Plusem było że jak się nie uda aktywacja nie płacisz nic za kody . Odwrotnie jak w Polsce wejdzie nie wejdzie płać ale jeszcze jak to zrobić jak smart nie ma wpisanego w kenkartę ...........

Pomysł i rozmowy i spotkanie w Sandomierzu z Grześkiem z Krakowa dały nadzieję i sukces ..
Grzesio załatwił ze Sławkiem z Rybnika i telefonik do Łysego ..........
Dawaj wpadaj zrobimy i ZROBILI .............
Wszystko działa śmiga dzięki panowie ...........

Poleca bo wygoda i zadowolenie max ..........

Fotka [Obrazek: a8ehysyz.jpg][Obrazek: 4eju2u9a.jpg]

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka


RE: Wspomaganie i Tempomat 451 dokładka - sancruz3 - 01.09.2014

Smakowicie Smile ja tez to chce


RE: Wspomaganie i Tempomat 451 dokładka - damiano.o - 19.09.2014

Zastanawiam się nad dołożeniem tempomatu do siebie - 451 po lifcie - i w związku z tym mam pytania:
1. czy wiązka jest już wyposażona we wtyczkę i posiada możliwość podpięcia tempomatu?
2. czy do pozyskania tego udogodnienia wystarczy wymiana manetki i kodowanie?
3. czy obecny wyświetlacz obsłuży tą funkcję (pokaże ikonkę tempomatu)?
4. o jakich numerach potrzebuję części (manetka i ewentualnie cos tam jeszcze)?
Z góry dziękuję za info Smile


RE: Wspomaganie i Tempomat 451 dokładka - ŁYSY13 - 20.09.2014

To nie takie proste wszystko jest .Ale jest do zrobienia .
Ja mam jak pisałem przewody doprowadzone do komputera fabryczne były w wiązce .
Zanim pojechałem do Sławka prosił o sprawdzenie czy je mam .
Ale jak by nie było to wstawi i ma zagrać .
Dokładane jest :
Moduł pod kierownicą tam masz dwie wtyczki
Przekładnia kierownicza tam powinny wisieć przewody z wiązki
Licznik mam wstawiony z komputerem . Był z 2011 roku bez komputera. Nie jestem pewien czy ten licznik załapie na wyświetlaczu tego nie sprawdziłem a mogłem bo miałem .
Manetka prawa co współpracuje z licznikiem
Samo ustawianie prędkości jest na kierownicy oczywiście i to dokładałem .
Pompa sama hamulcowa jest i została po 2011 roku .
Wszystko dalej załatwia Sławek w 20 minut i wracasz zadowolony do domu ..
Do Sławka masz namiary na smartklubie Gizbern tel 501858001


RE: Wspomaganie i Tempomat 451 dokładka - damiano.o - 20.09.2014

To, że to nie jest takie proste wiedziałem już w momencie, kiedy zaświtała mi ta myślWink Ale po co mamy forumConfused Chyba właśnie dlatego, żeby się dowiedzieć Very happy i tu właśnie liczę na "hojność" wiedzy i doświadczenia Kolegów. Wiadomo, że kodowanie i tak będę musiał zlecić tym, którzy to ogarniają na co dzieńSmile Ale całą resztę chciałbym przygotować sam (jak każdy pasjonat), tak jak było z kierownicą z łopatami Very happy ( z góry dziękuję Łukaszowi z Wrocławia, który ogarnął temat błyskawicznie Smile). Więc będę wdzięczny za każde info, a i potomni pewnie teżVery happy Tak więc Kolego, wykładaj wszystko co wieszVery happy


RE: Wspomaganie i Tempomat 451 dokładka - ŁYSY13 - 20.09.2014

damianolo
Jestem pierwszy co to wstawił i nawet na Niemieckim forum nie znajdziesz opisu dokładnego . A jest tylko USA że coś i ktoś ale sami nie wiedzą jak .
Nie podważam wiedzy twojego mechanika ale daję 90 % że nie da rady tego opanować . Oczywiście obym się mylił . Ja za tym chodziłem i pisałem wszędzie 8 miesięcy . Opis masz wstawiłem co i jak . Koszty licznik 1000 zł min Moduł 400 zł . Maglownica dałem taniej ale około 1000 zł Kierownica przełączniki 600 zł kupisz taniej tak jak ja dostałem od Przemka z pomorza . No i pytanie czy taśma nie jest potrzebna sprawdź po vin smarta co ma wspomaganie . Bo ja od takiego miałem nowa 1400 zł
Najtaniej wyszedł Sławek


RE: Wspomaganie i Tempomat 451 dokładka - damiano.o - 20.09.2014

Łysy13 -> Czy dobrze rozumiem Twój opis? Czy tempomat jest powiązany ze wspomaganiem, kierownicą i licznikiem? Bo ja chcę tylko sam tempomat i to tą wersję w manetce. Nie chcę w wersji sterowania w kierownicy - bo Ty pewnie masz taki. Temat magla na razie mnie nie interesuje, a kierownicę mam wymienioną razem z taśmą, bo mam łopaty. Dlatego chciałem wiedzieć co się z czym wiąże. Licznika tez nie potrzebuję wymieniać, no bo jeżeli dołożenie tempomatu wiąże się z wymianą maglownicy, kierownicy i licznika to odpuszczam, ale jeżeli jest szansa, że któryś z zaawansowanych Kolegów smarciarzy ogarnie temat prościej wersją manetkową - i jest to możliwe tylko np. w sensie wymiany manetki i czegoś tam jeszcze (bo na razie nie dowiedziałem się czy musi zostać dołożony jakiś moduł itp.) - to czemu nie skorzystać z takiej możliwości? Smile Mam nadzieję, że teraz jaśniej sprecyzowałem swoje oczekiwania Smile


RE: Wspomaganie i Tempomat 451 dokładka - Gizbern - 20.09.2014

Jeśli masz te trzy piny metalowe we wtyczce komputerowej silnikowej małej to masz wiązkę tempomatu.
Jeśli masz licznik ze wskazaniem temperatury silnika to masz ikonę tempomatu na nim.
Każda modyfikacja: licznik, łopatki, automat, czujnik deszczu, tempomat, wspomaganie, klimatyzacja, program podnoszący moc itp, to osobny temat.
http://www.fq101.co.uk/how-to-guides/fortwo-451/interior/493-lcd-display-swap.html


RE: Wspomaganie i Tempomat 451 dokładka - ŁYSY13 - 20.09.2014

A jak zmieni sam wyświetlacz na starszy model bo jest to możliwe czy wtedy zadziała tempomat ?

Opcja tempomat w prawym przełączniku była tylko raczej w smarcie 450 w 451 takiej nie widziałem . Jako dodatki tak ale nie seryjnie .
Łysy opisał swój przykład co mam i co dokładałem .
Dalsze pytania na PW do Gizberna co i jak . Co ma być a co dokładasz
Ja miałem i chciałem to opanować i tylko Gizbern to potrafił RolleyesBeer


RE: Wspomaganie i Tempomat 451 dokładka - damiano.o - 20.09.2014

Czyli rozumiem, temat cięższy niż mi się wydawałoSad
A co sądzicie o tym rozwiązaniu?
http://www.ebay.de/itm/Weltneuheit-Tempomat-fuer-smart-fortwo-Typ-451-ab-2007-/160932553274?fits=Make%3ASmart%7CPlatform%3A451
Nie ukrywam GIZBERN, że na Twojej opinii zależy mi najbardziejSmile
Oczywiście inne opinie też mile widziane Very happy


Menu