smartklub.pl
[451] Żarówki H7 LED CREE - montaż smart 451 - Wersja do druku

+- smartklub.pl (http://smartklub.pl)
+-- Dział: Smart - rady i porady (http://smartklub.pl/f-smart-rady-i-porady--54)
+--- Dział: Model 452 - smart roadster (coupé) (http://smartklub.pl/f-model-452-smart-roadster-coup%C3%A9--68)
+---- Dział: Tuning (http://smartklub.pl/f-tuning--95)
+---- Wątek: [451] Żarówki H7 LED CREE - montaż smart 451 (/t-451-zarowki-h7-led-cree-montaz-smart-451--12815)

Strony: 1 2


[451] Żarówki H7 LED CREE - montaż smart 451 - damiano.o - 16.11.2014

Do swojego 451 założyłem "żarówki" LED H7, kupiłem na tej aukcji:
http://allegro.pl/zestaw-h7-led-cree-2400-lumenow-6000k-20w-nowosc-i4723722747.html
[Obrazek: cd260797398f.jpg]
[Obrazek: 60856c49e48e.jpg]
Dokonując wyboru kierowałem się następującymi kryteriami: mocą, zintegrowaniem przetwornic w żarówce, brakiem wentylatorów no i ceną (aby nie była kosmiczna).

Wszyscy oczywiście zachwalają swoje produkty, że są najlepsze i plug & play - ale z tym ostatnim wcale tak nie jest! Niestety, żeby wsadzić LED-a do naszych 451 trzeba zdemontować lampy i wykonać przeróbkę (żeby zrobić to dobrze).
Żarówki spełniające moje oczekiwania same w sobie są duże w porównaniu do zwykłych H7 (chodzi o ich tył) no i jak każda tego typu - grzeją się!
Żeby je dobrze zamontować musiałem całkowicie wyjąć sprężynkę dociskającą żarówkę w gnieździe lampy (właśnie ze względu na jej duży tył) i dopiero po włożeniu LED'a przystąpiłem do mocowania sprężynki - jakoś się udało, ale jest ciężko (nie zrobiłem niestety zdjęcia jak to wyglądaSad). LED posiada w zestawie kabelek przyłączeniowy (połączenie kabelka z LED'em jest kiepskiej jakości, lubi tracić kontakt i wtedy żarówka nie świeci - musiałem trochę podginać blaszki kontaktowe we wtyczce kabelka). Kabelek bez problemu połączyłem z wtyczką w lampie i całość udało się umieścić w środku lampy układając wokół żarówki (też nie zrobiłem zdjęcia z tej fazySad).
Następnie musiałem w osłonach gumowych:
[Obrazek: 50bf62053cdc.jpg]
wyciąć otwór o 1 mm mniejszy niż średnica tyłu LED'a (czarna przetwornica) i założyć:
[Obrazek: 5805180387b8.jpg]
[Obrazek: 04b1c8ae53df.jpg]

Przed zmontowaniem lamp sprawdziłem czy wszystko działa - i działało - więc poskładałem wszystko do kupySmile
Wybrałem taką metodę montażu ze względu na fakt, że obudowa żarówka LED po około 15 min świecenia osiąga swoją znamionową temperaturę pracy (jest gorąca, ale można ją dotykać - czyli nie aż tak bardzo jak myślałem). Poza tym wypuszczając na zewnątrz jej tył, dałem jej naturalną możliwość szybszego odprowadzania tego ciepła poprzez wystającą przetwornicęSmile
Przed założeniem LED'ów (dzień wczesniej wieczorem) zobaczyłem jaki poziom oświetlenia daje normalna H7 (niestety znowu nie zrobiłem wtedy zdjęcia) i następnego wieczoru porównałem to z założonym LED'em. O dziwo zauważalnej różnicy nie było!Smile Myślałem, że LED gorzej sobie poradzi (bo poprzednie - tańsze - nie dawały rady). Na pewno świeci gorzej niż xenon, ale wydaje mi się, że porównywalnie ze zwykła H7Very happy
Na plus jest fakt, że w lampach 451 są projektory, więc jest wyraźna granica światła i cienia.
Zdjęcia jakie zrobiłem są słabej jakości i niestety nie oddają raczej stanu faktycznego, ale dla porównania włączyłem długie więc sami ocenicie:
[Obrazek: 953178fd24ea.jpg]

[Obrazek: 7a76a72e2048.jpg]

[Obrazek: 61f89b3a9377.jpg]

Na razie działają super, mam nadzieję, że trochę podziałają. W dzień z daleka wygląda jak bym miał xenony - bajer fajnyVery happy
Mam nadzieję, że pomogłem niektórym podjąć decyzję z którą również się wahają Very happy


RE: żarówki led - tumich - 16.11.2014

Kupiłem takie same dla znajomego, ale za 37$ czyli ~125zł z tym wyjątkiem, że bezpośrednio z Chin. Zdam relacje jak dojdą.
Myślałem osobiście, że efekt będzie trochę lepszy, ale są to najsłabsze 2400 lumenów, pewnie te na 3600 lumenów dają 50% więcej światła.


RE: żarówki led - damiano.o - 16.11.2014

Bezpośrednio z Chin są o niebo tańsze, ale nie miałem takich dojść. Tak jak opisałem - zdjęcia nie oddaja stanu faktycznego, ale bez problemu mogłem jechać w nocy drogą na samych LED'ach. 3600lm siłą rzeczy będą lepiej świeciły bo dają więcej światła (lm) Jednak 3600lm to tyle co xenon i może być problem z przeglądem bo brak spryskiwacza i samopoziomatora, dodatkowo rozpraszanie światła przy brudnym kloszu w przypadku mocniejszych jest porównywalne z widokiem zwykłej lampy do której wsadzono xenon HID - sam wiesz jak to oślepia. Dlatego zdecydowałem się na te słabsze LED'y. Poza tym wziąłem pod uwagę mniejsze zużycie prądu oraz nagrzewanie się - te 3600lm są takie same jak te mniejsze 2400lm, ale traktowane większym prądem => a to znaczy wyższa temperatura pracy i prawdopodobnie - krótsza żywotność.
Ale jak to zwykle bywa - czas pokaże, czy wszystkie są w ogóle czegoś warteSmile
Oczywiście w przypadku lamp zwykłych (mam tu na myśli głównie 450) będzie problem z brakiem odcięcia światła (brakiem granicy światła i cienia) - a co za tym idzie - będą oślepiały Sad


RE: żarówki led - ŁYSY13 - 16.11.2014

Tak na prawdę to nie podoba mi się to że nie ma przykrywek a standard wycięty . Ale to tyle . Zobaczę jak świeci na żywo na spocie .


RE: żarówki led - damiano.o - 16.11.2014

NiestetySad innowacyjność niesie za sobą kosztyWink Może kiedyś będą lepsze rozwiązania, a ja w razie "W" muszę się zaopatrzyć w nowe dekle "bez dziur"Wink


RE: [451] Żarówki H7 LED CREE - montaż smart 451 - RobsonWawa - 16.11.2014

Wszystko fajnie ale powtarza się problem homologacji i wszystkich następstw wynikających z faktu jej braku.
Dokładnie to samo co z chińskimi ksenonami.


RE: [451] Żarówki H7 LED CREE - montaż smart 451 - damiano.o - 18.11.2014

Pierwsze spostrzeżenia po zmianie żarówek H7 na LED + pozycja + oświetlenie tablicy rejestracyjnej.

Nie wiem czy i na ile jest to prawdopodobne (i czy nie działa tu jakiś efekt Placebo), ale wszystko na to wskazuje, że spadło spalanieSmile
Przy podobnym sposobie jazdy (miasto-trasa jazda dynamiczna) pomiędzy ostatnimi 2 tankowaniami (już po zmianie światełek) jest różnica w ilości przejechanych kilometrów: 1 - więcej o 35 km; 2 - więcej o 23 km; oczywiście w odniesieniu do całego zbiornikaVery happy Zobaczymy jak będzie dalejWink Jeżeli tendencja utrzyma się na plus, to już będzie pierwszy sukces dokonanego moduWink


RE: [451] Żarówki H7 LED CREE - montaż smart 451 - ROAD.STER - 12.07.2015

@damianolo, pytanko:
- dlaczego zdecydowałeś się na zakup zestawu bez wentylatorów?
- jakieś złe doświadczenia? czy za mało miejsca?

Chce je zamówić do siebie do Roadstera.

Gdyby ktoś chciał - zamawiam bezpośrednio z Chin - możemy zrobić zamówienie razem - będzie taniej, jeśli chodzi o koszty wysyłki.


RE: [451] Żarówki H7 LED CREE - montaż smart 451 - spysiu92 - 12.07.2015

Daj znac, jaki koszt Smile


RE: [451] Żarówki H7 LED CREE - montaż smart 451 - jakubo - 13.07.2015

W roadsterze zmierz czy Ci się zmieszczą za lampą. Wyglądają na troche duże a tam nie ma za dużo miejsca.


Menu