smartklub.pl
[454] Kierownica nie odbija - Wersja do druku

+- smartklub.pl (http://smartklub.pl)
+-- Dział: Smart - rady i porady (http://smartklub.pl/f-smart-rady-i-porady--54)
+--- Dział: Model 454 - smart forfour (http://smartklub.pl/f-model-454-smart-forfour--69)
+---- Dział: Technika (http://smartklub.pl/f-technika--97)
+---- Wątek: [454] Kierownica nie odbija (/t-454-kierownica-nie-odbija--13193)

Strony: 1 2 3 4


Kierownica nie odbija - gosiapi - 07.03.2015

paliwo - Pb
ccm - 1124
skrzynia biegów - manualna
rocznik - 2005
problem - kierownica nie odbija

Cześć, to mój pierwszy post, witam wszystkich fanów Smartów. Z moim Smartem mam następujący problem: kierownica słabo odbija przy skręcie. Gdy skręcam mało, to kierownica praktycznie nie odbija. Przy mocniejszym skręcie odbija, ale robi to słabo. Czy macie pomysł, co to może być?

Z góry dziękuję za pomoc Smile


RE: Kierownica nie odbija - damiano.o - 07.03.2015

Witaj!
Zakładam, że nie masz wspomagania. Prawdopodobnie wyciekł lub się zużył amortyzator (siłownik) maglownicy. Trzeba wejść pod spód i obejrzeć przekładnie kierowniczą a do niej przykręcony siłownik, może będą widoczne jakieś oznaki. Ale prawdopodobnie to będzie powód. Chyba, że została zatarta sama maglownica. Tak czy inaczej "wycieczka" pod spód wskazana.
Pozdrawiam!


Kierownica nie odbija - Kanapa - 07.03.2015

Damian - w F4 jest wspomaganie czysto elektryczne.
Trzeba podjechać do zwykłego warsztatu i zobaczyć czy padła mechanika czy elektryka.
Trzeba Gizberna zapytać - może odpowie w tym temacie.
O ile pamietam to miał taki przypadek na tapecie.


RE: Kierownica nie odbija - gosiapi - 07.03.2015

Dzięki, mam wspomaganie elektryczne. Mechanik oglądał maglownicę i mówi, że nie widać problemów z zewnątrz. Wygląda, że to może być coś z elektryką albo zbieżność.


RE: Kierownica nie odbija - damiano.o - 07.03.2015

No jasne! Dobrze, że Kanapa czuwa Cool A ja głupi z rozpędu myślę, że jak ja mam F2 to inni też Razz
gosiapi-> przepraszam za wprowadzenie w błądWink Nie zwróciłem uwagi, że masz F4 Wink

(07.03.2015, 16:59)Kanapa napisał(a): Damian - w F4 jest wspomaganie czysto elektryczne.
Trzeba podjechać do zwykłego warsztatu i zobaczyć czy padła mechanika czy elektryka.
Trzeba Gizberna zapytać - może odpowie w tym temacie.
O ile pamietam to miał taki przypadek na tapecie.



Kierownica nie odbija - Kanapa - 07.03.2015

Spox. Co wiem to podaję - combiarzy jest mało i warto się trzymać razem.


RE: Kierownica nie odbija - jakubo - 08.03.2015

Na początek geometria do ustawienia. Przynajmniej w F2 tak jest ze jak nie nie ustawiona dobrze to elektryczne wspomaganie nie odbija.


RE: Kierownica nie odbija - Gizbern - 08.03.2015

Kiedyś już to opisywałem co sprawdzić, podjedz do Grzegorza z Krakowa najlepiej
Ale chyba trzeba będzie wymienić


Kierownica nie odbija - gosiapi - 11.03.2015

Jakieś namiary mogę prosić (na Grzegorza z Krakowa) ?, co "trzeba będzie wymienić"?

Edition
Na stronie głównej jest na dole mapka z warsztatami.


RE: Kierownica nie odbija - Phil. - 07.04.2015

Witam. Podepnę się, jeśli można.

Mam ten sam problem, co gosiapi przy czym kierownica nie odbijała mi w ogóle. Po wyjęciu maglownicy okazało się, że człowiek o normalnych zdolnościach ciągnąc za drążek nie jest w stanie obrócić przekładni.

Zakupiłem inną maglownicę, podobno sprawdzoną na odpowiednich urządzeniach. Rzeczywiście da się ją ręką obrócić. Po założeniu kierownica zdecydowanie lepiej chodzi, ale bardzo słabo odbija, przy małym skręcie w ogóle.

Odczepione od drążków zwrotnice da się bez problemu poruszyć, nie wiem jak to jest, kiedy auto stoi na kołach, więc nie odrzucam łożysk amortyzatorów.

Zbieżność nie pykła, wypadałoby pojechać na poprawkę - toe-out on turn 9*58' i 9*39' (!), a powinno być bodaj po -1*08'. Reszta parametrów w normie. Albo czegoś nie rozumiem, albo jest nieźle schrzanione. Sęk w tym, że zbieżność przy skręcie nie powinna mieć wpływu na to, co się dzieje przy minimalnych korektach przy jeździe na wprost, tj. kierownica powinna trzymać się środka, a tu niestety zostaje tak, jak ją ustawię.

Jakieś wskazówki, zanim jeszcze poprawię kąty i wymienię cały przód?
Smart Forfour 454.030 2004 1124 cm^3 55kW/75KM.


Menu