smartklub.pl
Jazda smartem ze zlamana noga - Wersja do druku

+- smartklub.pl (http://smartklub.pl)
+-- Dział: Varia i wszystko jasne - W Naszym Klubie (http://smartklub.pl/f-varia-i-wszystko-jasne-w-naszym-klubie--52)
+--- Dział: Varia - Hyde Park (http://smartklub.pl/f-varia-hyde-park--60)
+--- Wątek: Jazda smartem ze zlamana noga (/t-jazda-smartem-ze-zlamana-noga--14587)



Jazda smartem ze zlamana noga - shagger - 17.01.2016

Witam.Chwila nieuwagi i zlamalem prawa noge.Mam gips od stopy do kolana.Nie siadalem do smarta w tym stanie ale jestem w stanie wyobrazic sobie ze da rade jezdzic majac do dyspozycji tylko lewa noge.Autem z klasycznym sprzeglem raczej napewno nie da rady.Smart ma o tyle dobrze ze nie ma tunelu wiec gips moge trzymac na miejscu pasazeraLaughingProbowal ktos z Was takiej opcji?Ewentualnie jak to wyglada z punktu widzenia prawa?Co powie policjant jak to zobaczy?Co gdyby ewentualnie byla jakas stluczka?Bede winny bez wzgledu na okolicznosci?


RE: Jazda smartem ze zlamana noga - piotrasta - 17.01.2016

Z prawdziwą manualną skrzynią też da radę jechać z jedną nogą


RE: Jazda smartem ze zlamana noga - Fannew - 25.01.2016

Jechałem już ze złamaną ręką, ale nogą jeszcze nie. Very happy możesz nie mieć czucia i za ciężko pójdzie, haha. :]


RE: Jazda smartem ze zlamana noga - MariuszB - 25.01.2016

(17.01.2016, 13:05)shagger napisał(a): Ewentualnie jak to wyglada z punktu widzenia prawa?Co powie policjant jak to zobaczy?Co gdyby ewentualnie byla jakas stluczka?Bede winny bez wzgledu na okolicznosci?

Przy kontroli na drodze myślę, że problemów nie będzie.
Problem pojawi się kiedy będziesz sprawcą poważnej kolizji... z dużymi wypłatami dla poszkodowanych.


RE: Jazda smartem ze zlamana noga - shagger - 26.01.2016

W niedziele przejechalem ponad 100 km.Prawa noga w gipsie nie bardzo sie da-brak czucia z powodu gipsu,brak mozliwosci szybkich ruchow.Ostatecznie lepiej sie jedzie na lewa noge po malym przyzwyczajeniu.

Swoja droga jak tak patrze na smarta to mozliwa by bylo kierowanie nim siedzac na prawym fotelu pasazera SmileWystarczyloby male szkolenieSmileCo za wóz Smile


RE: Jazda smartem ze zlamana noga - psuwacz - 26.01.2016

Trochę ręczny się będzie wrzynać tam - co - to -to wgłębienie po siekierze u homo sapiens występuje, ale fakt. Ciekawy jestem, czy panowie w białych fartuchach laboratoryjnych podczas projektowania Smarciatego testowali wsiadanie i wysiadanie od strony pasażera, bo we wrotce to bajka jest.


RE: Jazda smartem ze zlamana noga - setraaa - 02.04.2016

Ja jak miałem złamaną prawą nogę w kostce założyli mi gips po dupsko, wytrzymałem tak tydzień potem na mój koszt chirurg zmienił mi na lekki nowoczesny gips plastikowy i akurat mogłem podróżować samochodem gdyż pedał gazu idealnie wchodził mi między gips a palce Smile Jestem kierowcą zawodowym i szef nie pozwolił mi wsiadać do autokarów Smile ale swojego smarcika ujeżdżałem w gipsie cały czas Smile


RE: Jazda smartem ze zlamana noga - KrupeK - 02.04.2016

Też latałem w tym roku Smartem pod wypadku na skuterku z nogą w gipsie niewygodnie było na dłuższą trasę ale po Warszawie nie było żadnego problemu


RE: Jazda smartem ze zlamana noga - lojak - 15.04.2016

miałem Tourana z DSG i gdy miałem pozrywane więzadła i torebkę stawową w kostce w gipsie jeździłem nie było problemów, lewą nogą szybko udało się ogarniać gaz i hamulec
Da się Smile
ze złamanym obojczykiem i ręką na ortezie i temblakiem kilka lat temu pojechałem na Hel ForTwo Wink


Menu