smartklub.pl
Problem ze ślizganiem się sprzęgła by AdaaM i inne jego problemy. - Wersja do druku

+- smartklub.pl (http://smartklub.pl)
+-- Dział: Nasze smarty (http://smartklub.pl/f-nasze-smarty--53)
+--- Dział: Pokaż swoje auto (http://smartklub.pl/f-pokaz-swoje-auto--62)
+--- Wątek: Problem ze ślizganiem się sprzęgła by AdaaM i inne jego problemy. (/t-problem-ze-slizganiem-sie-sprzegla-by-adaam-i-inne-jego-problemy--15792)

Strony: 1 2 3 4


Problem ze ślizganiem się sprzęgła by AdaaM i inne jego problemy. - AdaaM__ - 01.12.2016

Witam serdecznie! Jestem nowy kupiłem niedawno smarciula dla kobiety i już pierwszy problem. Otóż sytuacja wygląda tak że slizga sie sprzęgło. Jadę na jakimś biegu dam mocniej gazu obroty w górę huk a auto nie jedzie. Co dziwne ten problem czasem ustaje np. Na 2-3dni. I problem też zanika gdy ze świateł rusze na pełnym gazie i dociagane go do najwyższych obrotów.  Wtedy problem mija. Poprzedni właściciel mówił że robił sprzęgło podobno...ale gdyby było na wykończeniu wydaje mi się że powinni być tak non stop. Ktoś ma jakiś pomysł?

Pozdrawiam !


Problem ze ślizganiem się sprzęgła - Kanapa - 01.12.2016

Jeżeli końcówka sprzęgła to wszystko może zależeć np. od temperatury otoczenia. Może być jednak że nie jest dobrze ustawiony aktuator. Lazy pomoże.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk Pro


RE: Problem ze ślizganiem się sprzęgła - Sołtys - 02.12.2016

Tak tylko przyszło mi do głowy że może aktuator jest suchy w środku i się zacina a przy szybszym jego wyłączeniu lepiej zasprzęgla . Na pewno nie zaszkodzi jak trochę wpuścisz białego smaru w sprayu przez gumkę co uszczelnia trzpień .


RE: Problem ze ślizganiem się sprzęgła - zleon - 02.12.2016

To może być złe ustawieni aktuatora. Trzeba poluzować 3 śruby i docisnąć w stronę łapy, Potem sterownik potrzebuje kilku wysprzęgleń, żeby się dostroić. Adaptacja za pomocą SD zwykle nic więcej nie daje i zwykle kończy się niepowodzeniem - nie warto płacić. Ale w warsztacie ci tego nie powiedzą i skasują 50-100 zł
Jeśli zdarza się od czasu do czasu to może być wina elektryki, czyli przekaźnik pod fotelem, duży (można zamienić oba miejscami - drugi duży jest od rozrusznika) albo wtyczka aktuatora nie kontaktuje albo przetarty przewód do tej wtyczki o obudowę IC.

A smarowanie aktuatora lepiej poprzedzić czyszczeniem z brudu: czyli spray do czyszczenia hamulców do środka, wylać, wysuszyć i naładować białego smaru ile wlezie.


RE: Problem ze ślizganiem się sprzęgła - AdaaM__ - 12.12.2016

Panowie nasmarowanie nic nie dało. Reasumując jak stoję pod autem tak że po swojej prawej mam tylne koło od strony kierowcy lekko odkrecam te 3 śrubki i popycham w lewo ?


RE: Problem ze ślizganiem się sprzęgła - LAZY. - 12.12.2016

Skoro auto jest już na biegu i jedzie to acutator nie ma nic do ślizgania się sprzęgła- w tym momencie nie bierze on udziału w jeździe.
Sprzęgło może się ślizgać tylko gdy acutator jest za mocno dopchnięty, ale  paluchami nie damy rady popychając actuator wcisnąć łapę sprzęgła. Przynajmniej zwyczajne przesunięcie poluzowanego acutatora nie wciśnie łapy. W acutatorze jest spora dźwignia która ma siłę to zrobić i popchnąć łapę, ale zwyczajnie palcami?...


RE: Problem ze ślizganiem się sprzęgła - Lolek - 13.12.2016

Tak, i dokręcasz bez luzu. L


RE: Problem ze ślizganiem się sprzęgła - AdaaM__ - 22.12.2016

Jutro sie za to zabiore. Czyli odkrecam sruby i orzesuwam na biegu jałowym L ?
Jedno jesaxze pytanko ile wchodzi do tego silnika 0.6 turbo oleju silnikowego? Dziwna sytuacja na postoju dyskotekę robi kontrolka oleju..jak doleje troche z 100ml to przestaje ale co dziwne oczywiscie sprawdzam bagnetem na zimnym silniku stan oleju to jest ponad maximum.


RE: Problem ze ślizganiem się sprzęgła - Lolek - 22.12.2016

Bieg nie ma znaczenia, robisz to oczywiście na wyłączonym silniku. Jeśli chodzi o olej to są dwie możliwości, a właściwie trzy: silnik do remontu, czujnik do wymiany, za rzadki olej. Jaka jest ta liczba po W?


RE: Problem ze ślizganiem się sprzęgła - AdaaM__ - 22.12.2016

Po wyżej W ? Ile ogolnie do nich wchodzi oleju


Menu