smartklub.pl
Witam i o zakup smarta pytam - Wersja do druku

+- smartklub.pl (http://smartklub.pl)
+-- Dział: Partnerzy forum, Ogłoszenia forumowiczów (http://smartklub.pl/f-partnerzy-forum-ogloszenia-forumowiczow--56)
+--- Dział: Kupię (http://smartklub.pl/f-kupie--82)
+--- Wątek: Witam i o zakup smarta pytam (/t-witam-i-o-zakup-smarta-pytam--15795)



Witam i o zakup smarta pytam - Baton - 02.12.2016

Witajcie!

Podobnych tematów było wiele, więc sorry za lekki spam. Postaram się być w miarę precyzyjny w zamian.

Lokalizacja i poruszanie: Warszawa - Śródmieście (99%). Planowany dzienny przebieg: do 30km. Rocznik, model, wyposażenie to kwestie wtórne. Najważniejsza rzecz: ma być w miarę niezawodny, tzn. muszę nim jeździć, a nie siedzieć u mechanika i wydawać pieniądze.
Raczej benzyna, ale nie wykluczam diesla. Jestem już 'na kupnie' więc jeśli słyszeliście o jakichś sprawdzonych ofertach proszę o info lub oferty (np. priv). Samochód będzie parkowany pod chmurką. Jeździć będę sam. Chyba napisałem co najważniejsze, jeśli coś powinienem dodać to piszcie. Budżet: nie określam z góry, ale chciałbym się zmieścić w kwocie 10 tysięcy. Natomiast nie dyskwalifikuję ofert wyższych, jeśli w zamian uzyskam pewność co do stanu i niezawodności. Miło byłoby gdyby samochód był sprzedawany z pełnym vatem. Na szybkiego znalazłem taką ofertę, napiszcie czy warta uwagi, czy też odpuścić:

http://otomoto.pl/oferta/smart-fortwo-fv23-salonpl-ID6yA4ip.html

Wizualnie (czarny) bardzo mi odpowiada...


RE: Witam i o zakup smarta pytam - Bocian - 01.07.2018

link przekierował mnie do kilku autek więc się konkretnie nie wypowiem . Z doświadczenia niestety własnego ci powiem abyś sprawdził (najlepiej udokumentowaną rachunkami) historię silnika i sprzęgła. Ja nie sprawdziłem i po zakupie musiałem wydać na naprawy 6000 zł


RE: Witam i o zakup smarta pytam - psuwacz - 02.07.2018

Silnik niezależnie od zasilania jest w Smarcie skomplikowany. Doładowanie oznacza masę klamotów w bonusie, które w egzemplarzu +10 lat będą fikać koziołki, nawet jeżeli dba się o ten rydwan.
Od pewnego czasu uprawiam rasizm, mimo że w generacji W450 podobają mi się przed- i polift tak samo, jednak 450 przedlift jest tutaj untermenschem.
Uzasadniam:
System Trust+ - powinien nazywać się Zaufanie Minus, zachowuje się czasem przypadkowo, a gdy zadziała czyni kierowcę pasażerem. ESP w polifcie robi sporą różnicę (np taką, że w śniegu nie kręci się bączków podczas zmiany biegów i nie ląduje się w rowie)
Pod górę rusza się "jak w normalnym" - czyli z hamulca ręcznego.
Do 2000 r bagażnik otwierany jest kluczykiem a nie z kluczyka.
Kierunkowskazy wcale nie są smart (a w polifcie już są!)
Zawieszenie na resorze (jednak wolę mcphersony), przedliftowa benzyna ma taki sam bak jak diesel (22l) itd itp.


Dorzucając trochę do budżetu możesz poszukać W451. Jeździ podobnie, skrzynia też działa jak telegraf okrętowy, wnętrze według mnie dużo mniej oryginalne (proszę to słowo wymawiać następująco: "nuda") Fotele chyba nawet wygodniejsze niż w 450, no i jeszcze więcej miejsca w środku.


RE: Witam i o zakup smarta pytam - CodeBoy - 03.07.2018

(02.07.2018, 21:17)psuwacz napisał(a): Uzasadniam:
System Trust+ - powinien nazywać się Zaufanie Minus, zachowuje się czasem przypadkowo, a gdy zadziała czyni kierowcę pasażerem. 
Tak tutaj zgadzam się w 100% ten system uśmiercił mojego malucha i to skutecznie. Jeśli kiedyś wrócę do Smarta to już nie do 450 z tym cudem techniki.


RE: Witam i o zakup smarta pytam - filiproll - 03.07.2018

mam do sprzedania smarta model 451 rok 2007 za 12 tyś


RE: Witam i o zakup smarta pytam - PatiEK - 10.07.2018

nie wiem czy patrzyliście na datę pierwszego posta... Wink


RE: Witam i o zakup smarta pytam - Bocian - 10.07.2018

Teraz popatrzyłem Laughing


RE: Witam i o zakup smarta pytam - filiproll - 10.07.2018

Ja też

Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka


RE: Witam i o zakup smarta pytam - psuwacz - 11.07.2018

Hm, to jak w tym starym dowcipie:

Sherlock Holmes biwakował pewnego razu z doktorem Watsonem w lesie. W pewnym momencie w nocy Holmes budzi Watsona i pyta:
- Drogi Watsonie, śpisz?
- Nie..
- Co zatem widzisz nad sobą, drogi Watsonie?
- Widzę miliony gwiazd drogi Sherlocku.
- I co ci to mówi, drogi Watsonie?
- Zależy jak na to spojrzeć: z astronomicznego punktu widzenia mówi mi to, że są miliony galaktyk z miliardami gwiazd; z astrologicznego punktu widzenia widzę, ze wchodzimy w znak Byka; z meteorologicznego punktu widzenia mówi mi to, że jutro będzie ładna pogoda... A cóż Tobie to mówi drogi Sherlocku?
- Mnie to mówi, drogi Watsonie, że ktoś nam zaje#@ł namiot!


Menu