smartklub.pl
Po wyłączeniu jest samozapłon - Wersja do druku

+- smartklub.pl (http://smartklub.pl)
+-- Dział: Smart - rady i porady (http://smartklub.pl/f-smart-rady-i-porady--54)
+--- Dział: Model 450 - smart fortwo (http://smartklub.pl/f-model-450-smart-fortwo--66)
+---- Dział: Technika (http://smartklub.pl/f-technika--88)
+----- Dział: Elementy wnętrza z elektryką (http://smartklub.pl/f-elementy-wnetrza-z-elektryka--117)
+----- Wątek: Po wyłączeniu jest samozapłon (/t-po-wylaczeniu-jest-samozaplon--16506)



Po wyłączeniu jest samozapłon - Dżenka - 17.05.2017

Witam.
Mam pytanie do użytkowników Smarta 450 fortwo z 2006 roku automat benzyna .Czy jak wyłączacie stacyjkę to jest takie odbicie silnika jakby samozapłon ? Wymieniałam świece w serwisie Gdynia i zwróciłam na to  uwagę mechanikowi a ten powiedział , że to tak ma być. Coraz bardziej mnie to denerwuje, bardzo proszę o wyjaśnienie
Pozdrawiam Dżenka Smile


RE: Po wyłączeniu jest samozapłon - LAZY. - 17.05.2017

Proponuję to jakoś zwizualizować bo ciężko się odnieść do twojego opisu. Wink 

Klapa silnika w górę i nagraj ten moment.


RE: Po wyłączeniu jest samozapłon - fazer72 - 18.05.2017

chyba wiem o co chodzi. Problemem może być:
-źle dobrana wartość cieplna świecy, nie wiem czy wymieniłeś na zalecane przez producenta
-może być dużo nagaru w cylindrach - tu bym radził zatankować lepszego paliwa 98, np V-power i auto przegonić na wysokich obrotach.
Problem nagaru może być skutkiem niesprawnego zaworu EGR
-ustawienie zapłonu, choć to raczej mało możliwe gdyż steruje tym komputer wtrysku. Ale możesz mieć uszkodzoną sondę lambda i w wyniku tego zbyt bogatą mieszankę, której silnik nie jest w pełni spalić. I dopala ją po wyłączeniu silnika


RE: Po wyłączeniu jest samozapłon - Dżenka - 19.05.2017

(18.05.2017, 12:53)fazer72 napisał(a): chyba wiem o co chodzi. Problemem może być:
-źle dobrana wartość cieplna świecy, nie wiem czy wymieniłeś na zalecane przez producenta
-może być dużo nagaru w cylindrach - tu bym radził zatankować lepszego paliwa 98, np V-power i auto przegonić na wysokich obrotach.
Problem nagaru może być skutkiem niesprawnego zaworu EGR
-ustawienie zapłonu, choć to raczej mało możliwe gdyż steruje tym komputer wtrysku. Ale możesz mieć uszkodzoną sondę lambda i w wyniku tego zbyt bogatą mieszankę, której silnik nie jest w pełni spalić. I dopala ją po wyłączeniu silnika

Witam
Dzięki za odpowiedź , świece mam zalecane od producenta a paliwo cały czas tankuje 98 ale nie V-power. Jak będę tankowała to pojadę na Shella i zaleje cały bak V-powerem 98.  A może to zła technika jazdy ? W jakim tempie powinno się jeździć Smartem , ja już powoli umiem wyczuć tą automatyczna skrzynię ale nie zawsze mi to wychodzi to dodawanie gazu .


RE: Po wyłączeniu jest samozapłon - Dżenka - 19.05.2017

(17.05.2017, 23:08)LAZY. napisał(a): Proponuję to jakoś zwizualizować bo ciężko się odnieść do twojego opisu. Wink 

Klapa silnika w górę i nagraj ten moment.

Witam 
OJ Lazy   Confused nie za bardzo umiem zwizualizować  ale to wygląda tak ; gaszę silnik i jest jeden raz odbicie i koniec
Pozdrawiam  Smile


RE: Po wyłączeniu jest samozapłon - obwd-crash - 19.05.2017

Może poduszka środkowa-przednia jest do wymiany ?
To jest do zauważenia tylko z pomocą innej osoby, z kanału lub podnośnika.


RE: Po wyłączeniu jest samozapłon - fazer72 - 19.05.2017

jeśli jest nagar w silniku może być to skutkiem jazdy na "emeryta" czyli do 2 tyś obrotów. Wtedy EGR jest otwarty (zamyka się powyżej 2 tyś) i cały czas wali spalinami do dolotu i stad ten nagar. Zalej V-power i porządnie go przegoń (z 50 km), najlepiej gdzieś poza miastem . Wcześniej można jeszcze wtrysnąć gdzieś do dolotu preparat Turbo-EGR Cleaner firmy Valvoline, Na pewno ułatwi oczyszczanie.


RE: Po wyłączeniu jest samozapłon - fazer72 - 19.05.2017

a czemu jeździsz na 98 ?


RE: Po wyłączeniu jest samozapłon - Dżenka - 21.05.2017

Poprzednio miałam Toyotę Avensis jeździłam na 98 , i tak mi pozostało , a po za tym 98 ma mniej szkodliwych
dodatków (bio paliwa) i Smart jest zrywniejszy a silnik lepiej pracuje. Takie są moje argumenty , może ktoś jeszcze cosik dołoży ??????
Pozdrawiam

A-ha ja jeżdżę na 2500 obrotów przynajmniej sie staram ale czasami mam też 2000 kurcze to źle ?


RE: Po wyłączeniu jest samozapłon - fazer72 - 21.05.2017

(21.05.2017, 11:05)Dżenka napisał(a): Poprzednio miałam Toyotę Avensis  jeździłam na 98 , i tak mi pozostało , a po za tym 98 ma mniej szkodliwych
dodatków (bio paliwa) i Smart jest zrywniejszy a silnik lepiej pracuje. Takie są moje argumenty , może ktoś jeszcze cosik dołoży ??????
Pozdrawiam

A-ha ja jeżdżę na 2500 obrotów przynajmniej sie staram ale czasami mam też  2000 kurcze to źle ?

Nie, 2000 obrotow jest ok, pod warunkiem, że czasem auto się przegoni . Co do 98...kiedyś jak byłem w delegacji pół roku testowałem na trasie Szczecin-Warszawa paliwa 95 i 98. I szczerze mówiąc nie było żadnej różnicy w v-max i ilości przejechanych km. Nigdy tez nie stwierdziłem by silnik lepiej pracował


Menu