smartklub.pl
Nietypowa przypadłość - wywalanie skrzyni biegów, skoki - Wersja do druku

+- smartklub.pl (http://smartklub.pl)
+-- Dział: Smart - rady i porady (http://smartklub.pl/f-smart-rady-i-porady--54)
+--- Dział: Model 450 - smart fortwo (http://smartklub.pl/f-model-450-smart-fortwo--66)
+---- Dział: Technika (http://smartklub.pl/f-technika--88)
+----- Dział: Skrzynia biegów i okolice (http://smartklub.pl/f-skrzynia-biegow-i-okolice--115)
+----- Wątek: Nietypowa przypadłość - wywalanie skrzyni biegów, skoki (/t-nietypowa-przypadlos%C4%87-wywalanie-skrzyni-biegow-skoki--17080)

Strony: 1 2


Nietypowa przypadłość - wywalanie skrzyni biegów, skoki - Gothka - 27.10.2017

Może ktoś mi pomoże z nietypową awarią, która naszego malucha męczy już długi czas. 

Zaczyna się po przejechaniu 3 - 4 km, 10 minut wystarczy. Jak jedzie to jedzie, jest ok. Problem pojawia się na światłach. Chcę ruszyć ze świateł, delikatnie wciskam gaz, brak reakcji tak szybko, jak normalnie, nagle ŁUP (jak uderzenie), kilka skoków - szapnięć i smart rusza, wrażenie paskudne. Potem jedzie ale czuć, że coś jest nie tak ze zmianą biegów, jakby za późno je wrzucał, zbyt długo jechał na luzie pomiędzy biegami. W końcu po jednych czy dwóch światłach znowu jest przy ruszaniu łup, łup i znika z wyświetlacza znaczek ze skrzyni biegów. Nie ma słynnych trzech kresek. Czasem ze świateł w ogóle nie ruszy tylko ja mu gaz a on nic, gazuje na pusto i nie jedzie bk skrzynia znikła. Po prostu jest pusto, zostaje sama ramka. Trzeba go wyłączyć. No właśnie, wyłączenie malucha na 30 - 40 sekund likwiduje problem na kolejne 3 czy 4 km, 10 minut. 
W międzyczasie była wymieniana skrzynia biegów, problem jak był tak jest. 

Może coś wymyślicie, bo do tej pory nikt nie potrafi mi pomóc.A codzienne dojazdy po Warszawie z takim problemem to jest koszmar a ja jestem podatna na stres to się denerwuję tymi sytuacjami :(


Nietypowa przypadłość - wywalanie skrzyni biegów, skoki - Marek - 27.10.2017

To raczej nie jest wina samej skrzyni biegów, to mechaniczne urządzenie albo działa lub nie. Resztę oprzyrządowania sprawdzili sprzęgło? Łapa? Aktuator? Wiązka elektryczna?


facebook/ dreamliner cdi


RE: Nietypowa przypadłość - wywalanie skrzyni biegów, skoki - obwd-crash - 27.10.2017

Podobnie miałem przy sprzęgle, ale wtedy od czasu do czasu wyświetlało 3 kreski


RE: Nietypowa przypadłość - wywalanie skrzyni biegów, skoki - SMARTUŚ - 27.10.2017

To dziwne bo to co Gothka opisuje to jakaś nienormalność. Komuterowo jest OK. Elektrycznie też jest OK.
Wychodzi na ten aquator - ale to domysły.
Łapa była wymieniana przy sprżegle. Jednak problem się pojawia ciągle. Raz na jakiś czas lub z uporem maniaka - ciągle co światła.

Ki czort?

Ktoś z mechaników zaproponował aby zamontować inny aquator i na nim spróbować - jednak są problemy z pożyczeniem tego całego mechanizmu.

Może ktoś ma zapasowy?

Koszt używki to 350 zł a nowy to 780zł. - Sporo :(


RE: Nietypowa przypadłość - wywalanie skrzyni biegów, skoki - Marek - 27.10.2017

kto wymieniał sprzęgło? mechanik co robi smarty czy zwykły kowal? aktuator miał adaptację? wiesz o czym mówię? to poważne pytanie wcale się nie nabijam. nie wystarczy odkręcić w smarcie skrzyni wymienić sprzegło i poskładać tak jak było, tak to nie będzie działać nigdy poprawnie.


Nietypowa przypadłość - wywalanie skrzyni biegów, skoki - Kanapa - 27.10.2017

Gotka - kto wymieniał skrzynię?
Jeżeli nie był to dobry spec od smartów to stawiam na padnięty któryś z elementów systemu sterowania.
Teraz to będzie zabawa dla mechanika który lub które elementy są do wymiany.
Jest ich kilka, łącznie z instalacją.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk Pro


Nietypowa przypadłość - wywalanie skrzyni biegów, skoki - damiano.o - 28.10.2017

Gothka -> nie prościej jest Ci umówić się u Marka na Górczewskiej? W taki sposób jak teraz to tylko tracisz czas i pieniądze. Smart dla zwykłego mechanika tylko z pozoru wydaje się prosty. Ktoś kto Nie mają pojęcia o rzeczach o których piszą Koledzy tylko tylko rozkalibruje to auto, o innych rzeczach już wspomniałem

Tapnięte z SG NOTE 8


RE: Nietypowa przypadłość - wywalanie skrzyni biegów, skoki - CodeBoy - 28.10.2017

(27.10.2017, 19:35)Gothka napisał(a): Może ktoś mi pomoże z nietypową awarią, która naszego malucha męczy już długi czas. 

Zaczyna się po przejechaniu 3 - 4 km, 10 minut wystarczy. Jak jedzie to jedzie, jest ok. Problem pojawia się na światłach. Chcę ruszyć ze świateł, delikatnie wciskam gaz, brak reakcji tak szybko, jak normalnie, nagle ŁUP (jak uderzenie), kilka skoków - szapnięć i smart rusza, wrażenie paskudne. Potem jedzie ale czuć, że coś jest nie tak ze zmianą biegów, jakby za późno je wrzucał, zbyt długo jechał na luzie pomiędzy biegami. W końcu po jednych czy dwóch światłach znowu jest przy ruszaniu łup, łup i znika z wyświetlacza znaczek ze skrzyni biegów. Nie ma słynnych trzech kresek. Czasem ze świateł w ogóle nie ruszy tylko ja mu gaz a on nic, gazuje na pusto i nie jedzie bk skrzynia znikła. Po prostu jest pusto, zostaje sama ramka. Trzeba go wyłączyć. No właśnie, wyłączenie malucha na 30 - 40 sekund likwiduje problem na kolejne 3 czy 4 km, 10 minut. 

Na 90% urwany kabelek od wiązki od aktuatora, bardzo podobne objawy miałem przez rok, dopóki nie znalazł mi dobry mechanik tego kabelka.


RE: Nietypowa przypadłość - wywalanie skrzyni biegów, skoki - Aditankista - 28.10.2017

Miałem to samo wysprzęglik wymieniłem i po sprawie


RE: Nietypowa przypadłość - wywalanie skrzyni biegów, skoki - krzyss - 28.10.2017

Jak zostawisz mi kaucje 350.- to moge pozyczyc akutator 100% sprawny na 2-3 dni.
Ale ja bym pojechal do marka z gorczewskiej...


Menu