smartklub.pl
Smartem w zimie - Wersja do druku

+- smartklub.pl (http://smartklub.pl)
+-- Dział: Varia i wszystko jasne - W Naszym Klubie (http://smartklub.pl/f-varia-i-wszystko-jasne-w-naszym-klubie--52)
+--- Dział: Varia - Hyde Park (http://smartklub.pl/f-varia-hyde-park--60)
+--- Wątek: Smartem w zimie (/t-smartem-w-zimie--17248)

Strony: 1 2 3 4 5 6


RE: Smartem w zimie - obwd-crash - 18.12.2017

(18.12.2017, 17:01)CodeBoy napisał(a):
(18.12.2017, 15:13)obwd-crash napisał(a): Półka po lewej stronie kierownicy - jeżeli jest tam gniazdo do OBD to masz polift.

ja z wygladu mam przedlifta, ale niektóe rzeczy już z polifta i się zastanawiam z tym trust+ no bo to co opisujecie to jakaś masakra Smile
OBD mam na SAM pod nogami kierowcy.

Po nogami ? Nad nogami !!
Gniazdo do połączenia SD lub innego interfejsu diagnostycznego. 
Nie wygląd auta i jego wyposażenie, tylko usytuowanie tego gniazda do OBD. 
Jeżeli jest w komputerze nad nogami - do wpinania się od dołu to przedlift, jeżeli gniazdo z klapką w półce/schowku po lewej stronie kierownicy to polift.
[attachment=16990]


RE: Smartem w zimie - sarzyk - 18.12.2017

Ja też mam tam gniazdo obd.
Z tego co piszesz może to serio wina opon.
Myślę już na hankook W452 mam je w 2 aucie i są znakomite.
Opinie też są bardzo pozytywne.
W promocji ok 280zl/sztuki.


RE: Smartem w zimie - RobsonWawa - 18.12.2017

hankook ????  za namową gumiarza założyłem wiosną na jedną oś (nie w smarcie) . W zeszłym tygodniu je wyrzuciłem bo zaczęły się rozpadać !!! po 20 tys , w tym czasie na drugiej osi kończył się dopiero bieżnik na Michelinach, które miały 60 tys.
Więc sobie dopisz co myślę o gumach hankook .........................(celowo piszę z małej litery)


RE: Smartem w zimie - psuwacz - 18.12.2017

Ja już bączka (prawie) zaliczyłem.
Po pierwsze opony, najlepiej lepsze, dużo pomagają (Piksel poddał się na śnieżnej koleinie, a opony miał już takie sobie)
Po drugie jeździć w manualu (zmiany biegów na bardzo śliskiej nawierzchni w Smartowym telegrafie okrętowym lepiej wykonywać w miejscach przez siebie przewidzianych!!!)
Po trzecie załatwić sobie wyłącznik ESP (jak się zaryjesz, to jeszcze masz szansę cokolwiek wykombinować, z włączonym kompletem smyczy komputer odetnie moc, wysprzęgli napęd i do widzenia) Najgorzej jest z ruszaniem po postoju na górce, czasem wystarczy mokra trawa pod domem albo lekko śliski podjazd pod garażem - silnik Warcy Rycy Cescy i nic się nie dzieje.

Czy muszę wspominać o technice jazdy? Wchodząc w poślizg deptanie hamulca załatwia sprawę. Na amen. Dobrze jest czasem potrenować w kontrolowanych warunkach, żeby wyćwiczyć sobie warunkowy odruch nietykania hamulców w momencie gdy rufa wyprzedza dziób.


RE: Smartem w zimie - sarzyk - 18.12.2017

Tak pomyślałem.
Mam włożony interfejs obd2.
Czy on czasem nie zawiera tych pinów od trusta.
Czy jak wyłączymy trust to świeci się coś na tablicy?


Smartem w zimie - Arczi100 - 18.12.2017

Przy wyłączonym świeci pomarańcz z wykrzyknikiem


RE: Smartem w zimie - sarzyk - 18.12.2017

Shit. Czyli nie ma co wymyślać na siłę.
Albo kupić opony i nauczyć się jeździć albo sprzedać.
Dzięki za pomoc koledzy.


RE: Smartem w zimie - speedykielce - 19.12.2017

(18.12.2017, 18:53)psuwacz napisał(a): Ja już bączka (prawie) zaliczyłem.
Po pierwsze opony, najlepiej lepsze, dużo pomagają (Piksel poddał się na śnieżnej koleinie, a opony miał już takie sobie)
Po drugie jeździć w manualu (zmiany biegów na bardzo śliskiej nawierzchni w Smartowym telegrafie okrętowym lepiej wykonywać w miejscach przez siebie przewidzianych!!!)
Po trzecie załatwić sobie wyłącznik ESP (jak się zaryjesz, to jeszcze masz szansę cokolwiek wykombinować, z włączonym kompletem smyczy komputer odetnie moc, wysprzęgli napęd i do widzenia) Najgorzej jest z ruszaniem po postoju na górce, czasem wystarczy mokra trawa pod domem albo lekko śliski podjazd pod garażem - silnik Warcy Rycy Cescy i nic się nie dzieje.

Czy muszę wspominać o technice jazdy? Wchodząc w poślizg deptanie hamulca załatwia sprawę. Na amen. Dobrze jest czasem potrenować w kontrolowanych warunkach, żeby wyćwiczyć sobie warunkowy odruch nietykania hamulców w momencie gdy rufa wyprzedza dziób.

O i tu konkretny pomysl... A kolega sympatyczny podpowie jak założyć wyłącznik? A raczej gdzie się podpiąć. Bezpiecznik ?  Jeśli jest możliwość szczegółów to poproszę na PW


RE: Smartem w zimie - ponurypredator - 19.12.2017

Trzeba połączyć drutem piny 4 i 7 dokładniejsza lektura tutaj Smile U mnie działa Smile
https://mojesmarki.pl/zmuszamy-smarta-do-puszczania-bakow-czyli-jak-wylaczyc-esp-trust/
P.S. Przy drifcie lepiej być na manualu Smile przy automacie po dodaniu gazu zmienia biegi Wink


RE: Smartem w zimie - psuwacz - 19.12.2017

O i to jest sympatyczna, acz fachowa podpowiedź. Moje rozwiązanie nazywa się "Nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem!" i jak coś potrzebuję to walę do @ filiproll Smile


Menu