smartklub.pl
Akutator tridonu w Smarcie four two - Wersja do druku

+- smartklub.pl (http://smartklub.pl)
+-- Dział: Varia i wszystko jasne - W Naszym Klubie (http://smartklub.pl/f-varia-i-wszystko-jasne-w-naszym-klubie--52)
+--- Dział: Varia - Hyde Park (http://smartklub.pl/f-varia-hyde-park--60)
+--- Wątek: Akutator tridonu w Smarcie four two (/t-akutator-tridonu-w-smarcie-four-two--17695)

Strony: 1 2 3


Akutator tridonu w Smarcie four two - plesniak - 24.04.2018

Dziewczyny i chłopaki taki mały poradnik dotyczący najczęściej pojawiających się błędów ale też ciekawostki:

actuator, nie akutator,
Tridion, nie tridion, tridon (piszemy wielką literą)
smart, nie Smart nawet jak zaczynamy zdanie.
fortwo, nie four two, fourtwo, for two,
forfour, nie four four, forfor itp.
BRABUS, nie Brabus, brabus.

Wiem, że nasze forum to nie jest forum dla miłośników języka polskiego ale powyższa wiedza może się komuś przydać. Uwaga, sam nie zawsze trzymam się tych zasad


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro


RE: Akutator tridonu w Smarcie four two - IRIAD - 24.04.2018

A MOŻE BY TAK ! Pleśniak a nie " plesnak" vot poliglota sie znalazł


RE: Akutator tridonu w Smarcie four two - luckym - 24.04.2018

A ja do dzisiaj mowie "plastik" majac na mysli tw.sztuczne (a na politechnice wyczulali na ten blad)


RE: Akutator tridonu w Smarcie four two - Maciek_M - 24.04.2018

(24.04.2018, 15:36)IRIAD napisał(a): A MOŻE BY TAK ! Pleśniak a nie " plesnak" vot poliglota sie znalazł

Kolego IRIAD... Czemu tak agresywnie? Mnie się właśnie temat podoba, lubię pisać poprawnie. Nie wszyscy muszą lubić, ale bez przesady... Ode mnie rep dla plesniaka.


RE: Akutator tridonu w Smarcie four two - LAZY. - 24.04.2018

Hmmmm Evil or very mad Evil or very mad Evil or very mad Evil or very mad Evil or very mad Evil or very mad Evil or very mad Evil or very mad


RE: Akutator tridonu w Smarcie four two - krzyss - 24.04.2018

Ja tam mam silownik skrzyni biegow... co ? No akutator i juz Smile


RE: Akutator tridonu w Smarcie four two - Lolek - 24.04.2018

Ten ak.... coś tam, coś tam, to jest mówiąc po polsku siłownik sprzęgła, a nie skrzyni biegów.Sad


RE: Akutator tridonu w Smarcie four two - DaSza - 25.04.2018

Ale granat wrzuciłeśSmile
O ile jak ktoś wali four two, to fuck-tycznie bez sensu, ale czy BRABUS czy brabus, to chyba na nasze potrzeby styknie.
Jak pisał prof. Bralczyk - jak niektórym nie robi robi różnicy tekst pisany bez polskich znaków diakrytycznych:
"Zrobić łaskę" to trudno.
Piszemy jednak na telefonach itp. wynalazkach więc chyba nie ma o co się krygować.
U mnie w fabryce tworzymy różne teksty na użytek publiczny i nawet nieraz po kilkunastu recenzjach byki się trafią.


Akutator tridonu w Smarcie four two - plesniak - 25.04.2018

Tego BRABUSA napisałem jako ciekawostkę. Sam piszę Brabus Smile


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro


RE: Akutator tridonu w Smarcie four two - psuwacz - 25.04.2018

Ja jestem jeszcze gorszy.

Szanowni państwo zauważą, że język Polski wciąż jest bogaty we własne słowa, do czego w latach młodzieńczego buntu doszedłem na lekcji angielskiego, będąc głeboko przekonanym o agonii języka Reja i Kochanowskiego.
Na tejże lekcji roztrząsaliśmy problem językowy dotyczący precyzji, na przykładzie określenia grupy zwierząt - konkluzja osiągnięta przez naszego nauczyciela wypadała naturalnie na korzyść języka angielskiego (pack of wolves, school of fish, sloth of bears, herd of cows, swarm of bees, flock of sheep) . Jednak będąc z natury przekornym nauczyłem się wówczas, że Polacy nie gęsi, bo w badanym przypadku okzaliśmy się wcale nie gorsi (stado, ławica, rój, sfora, czereda, chmara, trzódka, klucz, wataha, mrowie...)

I dlatego:

WYSPRZĘGLIK

CHŁODNICA POWIETRZA DOŁADOWUJĄCEGO

GŁOŚNIK NISKOTONOWY

Ufff, para zeszła, dziękuję uprzejmie za uwagę Very happy


Menu