smartklub.pl
NOWE AUTKO W WASZYM STADZIE - Wersja do druku

+- smartklub.pl (http://smartklub.pl)
+-- Dział: Nasze smarty (http://smartklub.pl/f-nasze-smarty--53)
+--- Dział: Pokaż swoje auto (http://smartklub.pl/f-pokaz-swoje-auto--62)
+--- Wątek: NOWE AUTKO W WASZYM STADZIE (/t-nowe-autko-w-waszym-stadzie--17942)

Strony: 1 2 3 4


NOWE AUTKO W WASZYM STADZIE - marcinargos - 05.08.2018

Witam smarta dostałem w zamian za inne auto 2002 rok silnik 800 cdi przebieg 164000km dach panorama z wyglądu nie jest zły planuję zrobić wymiany filtrów oleju powietrza samego oleju w silniku oraz skrzyni biegów. Strasznie mnie zaskoczyło to jak w tym aucie jest wszystko pochowane trochę już poczytałem kupiłem odsysarkę oleju, filtr oleju filtr powietrza jaiś taki walcowaty jest planuję go zalać mobilem półsyntetycznym a skrzynię elf dextron III z czym mam problem bo trochę już wyczytałem na tym forum nawet dużo mogę rzec ale nie mogę znaleść filtra powietrza gdzie on jest może ktoś pomoże.

Co mi się podoba:

1 ale to pudełko się zbiera i zapiernicza 
2 ta skrzynia bardzo fajnie działa zarówno w automacie jak i tiptrnicu
3 wygodne twarde fotele jestem po uszkodzeniu kręgosłupa i bardzo mi odpowiadają
4 w tym aucie siedzi się wysoko, a nie leży na podłodze dla mnie plus
5 silnik Merca Smile  chociaż żywotność 300 tysi mnie przeraziła Sad , że tak mało ale podobno benzyna jeszcze gorsza
6 jak na taki mały silnik auto zrywne fajnie się manewruje na skrzyżowaniach wychylam nos "którego nie ma" przed inne auta i widzę wszystko  Smile peugot 206 jest niższy od smarta dziś przystawiłem się na skrzyżowaniu wysokość też na plus  Smile
7 Dach Panorama
8 SPALANIE!!!!! Very happy


Co mi się nie podoba


1   To auto to jeden wielki schowek ukryte zbiorniczki płynu chłodzącego spryskiwaczy hamulcowego silnik wg ma za gorąco schowany        z tyłu do tego trzeba odkręcić dekiel żeby dostać się do nawet bagnetu aby olej sprawdzić NO I GDZIE JEST TEN FILTR                          POWIETRZA!!!
2   Zapach w aucie nie wiem spalin czy innych ustrojstw z silnika 
3   Boję się zimy jak to będzie dawać radę
4   dziwnie to auto rusza po uruchomieniu mam wrażenie że na początku trzymają go hamulce tak ciężko mu strasznie jakoś

Czemu go kupiłem dojazdy do pracy dwa etaty jeden ok 8 km drugi to praca jako inkasent 

WITAM SERDECZNIE PANIE I PANOWIE  Razz


NOWE AUTKO W WASZYM STADZIE - Maciek_M - 05.08.2018

Cześć,

Bardzo ładne auto. Czemu półsyntetyk, a nie w pełni syntetyczny?

Pozdrawiam z Lubelszczyzny.

Wysłane z SG Note4 przy użyciu Tapatalka


RE: NOWE AUTKO W WASZYM STADZIE - marcinargos - 05.08.2018

(05.08.2018, 00:32)Maciek_M napisał(a): Dzięki za zainteresowanie autko ma 160 tysi nie wiem czy bierze czy nie olej sądzę że jak już za połową żywotności silnika pasuje mu dać półsyntetyk gęstszy uszczelni go może bardziej a może się mylę z przyjemnością dam mu syntetyka jeżeli tak doradzacie



RE: NOWE AUTKO W WASZYM STADZIE - psuwacz - 05.08.2018

Szanowny, kochany, mój diesel miał pecha jeździć pod moim kopytkiem i w końcu się poddał na trzecim cylindrze. Ale to wyjątek. Ludzie dieslami 500000 km wykręcają. Turbina jest, trzeba lać syntetyk. 5W40 zgodnie z zaleceniami, diesla lać zwykłego nie wydziwiać.
A jeśli olej szybciej znika to najpierw sprawdzić co cieknie i następnie wymienić tą cieknącą chłodnicę powietrza doładowującego Very happy


RE: NOWE AUTKO W WASZYM STADZIE - marcinargos - 05.08.2018

Wielkie dzięki za odp. Skoro radzicie dać pełny syntetyk to taki go zaleję i zobaczymy Very happy


RE: NOWE AUTKO W WASZYM STADZIE - marcinargos - 05.08.2018

Panowie a gdzie ten nieszczęsny walcowsty filtr powietrza części zamówiłem na allegro i czekam ale gdzie filtr powietrza montować nie wiem pewnie jakoś znajdę jak nikt nie podpowie


RE: NOWE AUTKO W WASZYM STADZIE - obwd-crash - 05.08.2018

(05.08.2018, 06:49)marcinargos napisał(a): Panowie a gdzie ten nieszczęsny walcowsty filtr powietrza części zamówiłem na allegro i czekam ale gdzie filtr powietrza montować nie wiem pewnie jakoś znajdę jak nikt nie podpowie

Taka czarna puszka z prostokątnym deklem, całkiem po lewej stronie jak zdejmiesz pokrywę/dekiel komory silnika.


NOWE AUTKO W WASZYM STADZIE - Kanapa - 05.08.2018

Masz rarytas - Numeric blue panele
Jak będziesz cierpliwy to dokup pozostałe brakujące panele i zrób na tip Top.
One są już dostępne tylko na rynku wtórnym.
Ewentualne dokup srebrne i sprzedaj te aqua.
Jeżeli są w dobrym stanie to za te panele dostaniesz więcej niż zapłaciłeś za całe auto.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro


RE: NOWE AUTKO W WASZYM STADZIE - marcinargos - 05.08.2018

Przy zamianie za moje stare auto to ten smart wyszedł mnie ok 3200zl cholera a kto to wiedział że niby rarytas a ja wiem czy sprzedawać no chyba że dużo więcej jest warty niż te 3200zl po niedzieli biorę się za wymiany zaraz poszukam na Google takiej wersji jak moja


NOWE AUTKO W WASZYM STADZIE - Kanapa - 05.08.2018

Pomyłka w moim opisie - to są numeric blue.
https://www.ebay.co.uk/p/Smart-450-Panel-Heckpanel-Heckklappenpanel-numeric-blue-Coupe/1425342130


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro


Menu