smartklub.pl
[450] Moja przygoda z " Czarną Perłą". - Wersja do druku

+- smartklub.pl (http://smartklub.pl)
+-- Dział: Nasze smarty (http://smartklub.pl/f-nasze-smarty--53)
+--- Dział: Pokaż swoje auto (http://smartklub.pl/f-pokaz-swoje-auto--62)
+--- Wątek: [450] Moja przygoda z " Czarną Perłą". (/t-450-moja-przygoda-z-czarna-perla--17948)



Moja przygoda z " Czarną Perłą". - Arczi100 - 10.08.2019

Maglownica raczej nie stuka przy luzach auto pływa.
Jest program Dudy jak sprawdzić i usunąć


RE: Moja przygoda z " Czarną Perłą". - sewcio - 10.08.2019

Wybita tuleja wahacza potrafi nieźle stukać... Ja wymieniam zawsze same tuleje. Oryginalny wahacz warto zostawić. Masz przynajmniej pewność, że jest zrobiony jak należy.


RE: Moja przygoda z " Czarną Perłą". - speedykielce - 10.08.2019

(10.08.2019, 12:50)sewcio napisał(a): Wybita tuleja wahacza potrafi nieźle stukać... Ja wymieniam zawsze same tuleje. Oryginalny wahacz warto zostawić. Masz przynajmniej pewność, że jest zrobiony jak należy.
Ok. Dzięki za pomoc Smile

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka


RE: Moja przygoda z " Czarną Perłą". - sewcio - 10.08.2019

Oczywiście sworzeń też potrafi mocno stukać, no i łącznik stabilizatora też... Smile Kwestia na ile coś jest wybite... Tuleja wahacza musi być na prawdę od dawna wybita, żeby stukać..., ale łącznik, albo sworzeń, to potrafią szybko zacząć stukać. Jedna lepsza dziura i voila... Wink


RE: Moja przygoda z " Czarną Perłą". - obwd-crash - 10.08.2019

Nie wiem co masz z przodu, resor paraboliczny czy sprężyny śrubowe.
Jeżeli masz sprężyny, to spróbuj bardzo pomału przejeżdżać do przodu, przez mały krawężnik - jakieś 5-7cm, Jak będzie stukać to sprawdź górne łożysko kolumny zwrotnicowej - Mc Phersona. Jedna osoba jedzie, a druga trzyma dłoń na tym łożysku przez zdemontowaną kratkę na podszybiu, jeżeli to to łożysko to czuć na nim stuki. 
No i zostały jeszcze łączniki między wahaczami a drążkiem stabilizacyjnym ?


Moja przygoda z " Czarną Perłą". - Arczi100 - 10.08.2019

Jedź na trzepaczke 30-50 zeta i wiesz wszystko. Po co się męczyć


RE: Moja przygoda z " Czarną Perłą". - speedykielce - 10.08.2019

(10.08.2019, 16:08)obwd-crash napisał(a): Nie wiem co masz z przodu, resor paraboliczny czy sprężyny śrubowe.
Jeżeli masz sprężyny, to spróbuj bardzo pomału przejeżdżać do przodu, przez mały krawężnik - jakieś 5-7cm, Jak będzie stukać to sprawdź górne łożysko kolumny zwrotnicowej - Mc Phersona. Jedna osoba jedzie, a druga trzyma dłoń na tym łożysku przez zdemontowaną kratkę na podszybiu, jeżeli to to łożysko to czuć na nim stuki. 
No i zostały jeszcze łączniki między wahaczami a drążkiem stabilizacyjnym ?
Możliwe bo zaraz po zakupie cały mc person miałem wymieniany u mechanika i wstawił używke... dzięki sprawdzę.


Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka


RE: Moja przygoda z " Czarną Perłą". - speedykielce - 10.08.2019

(10.08.2019, 16:10)Arczi100 napisał(a): Jedź na trzepaczke 30-50 zeta i wiesz wszystko. Po co się męczyć
Byłem... I stwierdzili tylko luz na tuleje wahacza.

I od tego zacznę. I po kolei będę eliminować. Nie ma tego dużo bo już większość wymieniona. Wink

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka


Moja przygoda z " Czarną Perłą". - Arczi100 - 10.08.2019

No to wymieniaj


Moja przygoda z " Czarną Perłą". - speedykielce - 11.08.2019

Panowie. Jak byłem na przeglądzie doczekali się że nie działa mi przeciwmgielne tylne. Dziś się dostałem do bezpiecznikow i faktycznie był spalony. Ale po włożeniu nowego i włączeniu przeciwmgielnego znów pali. Dostałem się do lampy do kostki do wiązki przy lampkę i wszystko tam gra. Po od pięciu wtyczki ( aby wyeliminować oprawke) też pali...

Czy do tylnego przeciw mgielnego jest jakiś stycznik/przekaźnik?

Może ktoś miał podobnie?

Proszę o podpowiedzi gdzie szukać.... PLEASE !!!

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka


Menu