smartklub.pl
[450] Moja przygoda z " Czarną Perłą". - Wersja do druku

+- smartklub.pl (http://smartklub.pl)
+-- Dział: Nasze smarty (http://smartklub.pl/f-nasze-smarty--53)
+--- Dział: Pokaż swoje auto (http://smartklub.pl/f-pokaz-swoje-auto--62)
+--- Wątek: [450] Moja przygoda z " Czarną Perłą". (/t-450-moja-przygoda-z-czarna-perla--17948)



Moja przygoda z " Czarną Perłą". - speedykielce - 05.09.2019

Może sprawdzę ( podmienie) czujnik powietrza i czujnik cieczy... chociaż termostat wymieniłem cały wraz z czujnikiem... Ale nie daje to pewnością jest sprawny

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka


Moja przygoda z " Czarną Perłą". - speedykielce - 05.09.2019

Mój Soft oryginalny jest w RS w archiwum z tego co pamiętam... więc do diagnozy żeby wrzucić oryginał to trochę zamieszania jest... trzeba wysłać sterownik o w druga stronę... A później z powrotem na Soft RS ... No trochę by to trwało więc zostawiam to na koniec.... Tak jak pisałem rano znalazłem specjalistę co mi postrawdza wszystko.... I zobaczymy co powie.... to firma która pisze programy do aut i też mówią że może to być wina softu... I takie rzeczy się zdarzały... Ale oczywiście wcale nie musi... przyczyn może być jeszcze trochę począwszy od turbo, grochy itp po nawet zabity tłumik Wink to tak już abstrakcyjne ale na odległość nic nie zrobią...

Ale tak.jak.piszecie. dla mnie każda wskazówka jest bardzo ważna bo naprawdę mnie serce boli jak.cos mi w Smarcie nie gra....

No i cały czas mi.chodzi po głowie ten błąd czujnika temp... może faktycznie błędnie zczytuje i uważa że jest np zimno ... wtedy może kopcic bo będzie dawkowal więcej paliwa ... czy się mylę ?

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka


RE: Moja przygoda z " Czarną Perłą". - kudlacz - 05.09.2019

Oryginalny soft to 5 minut szukania w necie, do zabiegu potrzebny jest kabel za jakieś 15usd i laptop.


RE: Moja przygoda z " Czarną Perłą". - sewcio - 06.09.2019

(05.09.2019, 19:46)kudlacz napisał(a): Oryginalny soft to 5 minut szukania w necie, do zabiegu potrzebny jest kabel za jakieś 15usd i laptop.

To bardzo ciekawe... Zdradzisz nam gdzie znaleźć ten soft w 5 minut, jaki kabel kupić i jak to wgrać?


RE: Moja przygoda z " Czarną Perłą". - speedykielce - 06.09.2019

(06.09.2019, 09:42)sewcio napisał(a):
(05.09.2019, 19:46)kudlacz napisał(a): Oryginalny soft to 5 minut szukania w necie, do zabiegu potrzebny jest kabel za jakieś 15usd i laptop.

To bardzo ciekawe... Zdradzisz nam gdzie znaleźć ten soft w 5 minut, jaki kabel kupić i jak to wgrać?
No też szukam softu i znaleźć nie mogę... A co do kabla to już kolega sympatyczny mi podpowiedział i mango już w koszyku hehe

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka


RE: Moja przygoda z " Czarną Perłą". - krzyss - 06.09.2019

Seryjna mape mozna wgrac przez SD z tego co mi wiadomo, pytanie czy masz potem jak wgrac ta zmodyfikowana.
Ale ja przed grzebaniem w mapie aprawdzil bym cisnienie doladowania w dolocie, zawsze pisze, jesli nie sa winne wtryski to za czarny dym jest odpowiedzialna za mala ilosc powietrza.


RE: Moja przygoda z " Czarną Perłą". - kudlacz - 06.09.2019

Seryjnych wsadów trzeba szukać po numerze sterownika albo softu. Po podpięciu kabla będą opisane jako Bosch hardware number i bosch software number. Jeżeli chcesz dokładnie ta samą wersję oprogramowania to sw number musi się zgadzać, chociaż z moich doświadczeń w smartach cdi inna wersja sw też będzie działać bez problemu. Fora do przeszukania: ecuconnections, ecuedit, digital-kaos.


Moja przygoda z " Czarną Perłą". - speedykielce - 09.09.2019

Niestety kopci coraz mocniej... I pali coraz więcej... zanim ja doczekam się diagnostyki to oszaleje:(

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka


Moja przygoda z " Czarną Perłą". - speedykielce - 10.09.2019

Dziś odpowiednią pogoda na obserwację i zauważyłem że kopci najbardziej z dolu.. tzn przy ruszaniu i przy obrotach od 1000 do 2000.. później jakby mniej

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka


RE: Moja przygoda z " Czarną Perłą". - sewcio - 10.09.2019

Ja stawiam, jak na priv, na oprogramowanie w sterowniku, czyli rozjechane mapy, pod warunkiem, że jesteś pewien czujników, które wymieniałeś, bo jak one dają złe odczyty, to też mogą się dziać dziwne rzeczy.


Menu