smartklub.pl
[450] Moja przygoda z " Czarną Perłą". - Wersja do druku

+- smartklub.pl (http://smartklub.pl)
+-- Dział: Nasze smarty (http://smartklub.pl/f-nasze-smarty--53)
+--- Dział: Pokaż swoje auto (http://smartklub.pl/f-pokaz-swoje-auto--62)
+--- Wątek: [450] Moja przygoda z " Czarną Perłą". (/t-450-moja-przygoda-z-czarna-perla--17948)



RE: Moja przygoda z " Czarną Perłą". - obwd-crash - 01.01.2019

Wiem, że w oryginalnych alternatorach wycierała się rolka od paska. 
Miałem tak w swoim cdi z 2005 roku, początkowo było dobrze, po jakiś 3-4 miesiącach użytkowania auta zaczął piszczeć pasek, zaraz po uruchomieniu auta, a za chwilę przestawał. Myślałem, że za słabo dociągnięty, aż po kilkukrotnym dociągnięciu kiedyś w czasie jazdy pękł. Dopiero przy oględzinach i próbie założenia nowego paska, okazało się, że trzeba też wymienić rolkę na nową (stalową zamiast oryginalnej ze stopu alu) bo rowki były już płytkie. 
Podobnie było u znajomego w aucie cdi z 2006 roku. Też dociągał aż pasek pękł, bogatszy o me doświadczenie, diagnoza była szybka i problem został rozwiązany.
Może masz to samo co powyżej opisałem, a nie słabo naciągnięty pasek ?


Moja przygoda z " Czarną Perłą". - speedykielce - 01.01.2019

Dzięki Panowie. Będę obserwował. Alternator był robiony bo mi padł całkiem rok temu. No cóż przyjdę się kółeczku bo nie pamiętam czy wtedy było wymieniane. Jeszcze raz dzięki.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka


Moja przygoda z " Czarną Perłą". - speedykielce - 01.01.2019

Przejechałem się obwodnicą i blokuje franie :(

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka


RE: Moja przygoda z " Czarną Perłą". - obwd-crash - 01.01.2019

Na wyłączonym silniku zrzuć pasek z kółka i sprawdź dłonią czy kółko się blokuje.
W czasie pracy silnika jest obciążenie alternatora prądem ładowania i z odbiorników, wtedy pasek może się ślizgać na zużytej rolce/kółku.


Moja przygoda z " Czarną Perłą". - speedykielce - 01.01.2019

Najdziwniejsze jest to że jak jadę przez miasto na normalnych obrotach nic się nie dzieje. Jak na obwodnicy obroty 2.5 to dosłownie co chwilę ślizga. Zrobię redukcję ( większe obroty ) przestaje...

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka


RE: Moja przygoda z " Czarną Perłą". - Arczi100 - 01.01.2019

(01.01.2019, 17:02)speedykielce napisał(a): Najdziwniejsze jest to że jak jadę przez miasto na normalnych obrotach nic się nie dzieje. Jak na obwodnicy obroty 2.5 to dosłownie co chwilę ślizga. Zrobię redukcję ( większe obroty ) przestaje...

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka
Może być tak jej Obwd prawi , rolka się ślizga bez zdjęcia paska dalej to tylko dumanie


Moja przygoda z " Czarną Perłą". - speedykielce - 01.01.2019

Ok dziękuję.... A więc będę w wolnej chwili sprawdzał rolke

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka


Moja przygoda z " Czarną Perłą". - speedykielce - 02.01.2019

Muszę jeszcze sprawdzić jak będzie sucho. Ponieważ wszystkie te przypadki były podczas deszczu jadąc równo na obwodnicy pod obciążeniem turbo. Na mieście to się nie działo. Więc czekam na mróz lub na suchą pogodę. Jeśli nie to nie wystąpi zaczynam od rolki.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka


Moja przygoda z " Czarną Perłą". - speedykielce - 03.01.2019

Panowie jest szansa zdjąć koło pasowe z alternatora bez wyciągania go?

Kupiłem dziś koło pasek oraz termostat więc zabawa w sobotę przede mną

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka


Moja przygoda z " Czarną Perłą". - speedykielce - 04.01.2019

Panowie pomocy... Nie mogę wyjąć alternatora. Za cholerę nie chce wyjść. Śruby odkrecone ale nie mogę się dostać do przewodów z tylu alternatora. A za nic na świecie bez wyjecia nie idzie odkręcić rolki ( koła prasowego na alternatorze)..

I pytanko czy na pompie wody koło ma minimalne rowki czy u mnie jest tak zjechane. [Obrazek: 593d7bb7e7bb6001a2ef716360abe52e.jpg][Obrazek: 1583cea8cc183ffc9b0413ba18822078.jpg]

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka


Menu