smartklub.pl
[450] Moja przygoda z " Czarną Perłą". - Wersja do druku

+- smartklub.pl (http://smartklub.pl)
+-- Dział: Nasze smarty (http://smartklub.pl/f-nasze-smarty--53)
+--- Dział: Pokaż swoje auto (http://smartklub.pl/f-pokaz-swoje-auto--62)
+--- Wątek: [450] Moja przygoda z " Czarną Perłą". (/t-450-moja-przygoda-z-czarna-perla--17948)



RE: Moja przygoda z " Czarną Perłą". - Lolek - 04.01.2019

Na kole wody pasek pracuje "plecami", nie ma rowków. Aby wyjąć altek trzeba odkręcić amorek i opuścić wahacz, wtedy da się.


Moja przygoda z " Czarną Perłą". - speedykielce - 04.01.2019

Kurde jak to plecami ? Masz moze jakies foto ? Bo u mnoe chyba przy pierwszej wymianie mechanik zle zalozyl... bo na kole az sa rowki widac na foto

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka


Moja przygoda z " Czarną Perłą". - speedykielce - 04.01.2019

U mnid jest tak. Sa trzy kola jedno z silnika drugie pompa i alternator. [Obrazek: 7fe0376435ddf2131c9af3064a4dd20c.jpg]

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka


Moja przygoda z " Czarną Perłą". - speedykielce - 04.01.2019

I jeszcze pytanie techniczne. Z tylu alternatora jest podpięty tylko tą wtyczka czy przykrecony jest jeszcze przewód do tej wystające śruby. Że względu na dostęp i brak kanału działam po omacku przez nadkola i nie wiem co mnie czeka z tylu alternatora [Obrazek: 3efd4fdc510b43ce4aad9348e2f1fcc3.jpg]

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka


RE: Moja przygoda z " Czarną Perłą". - Lolek - 05.01.2019

Oczywiście że tam idzie gruby plusowy przewód, odłącz akku by nie zrobić żadnego zwarcia. Plecami tzn. odwrotną stroną, te nibyrowki powstają same na skutek różnicy twardości paska, tam gdzie jest grubszy jest twardszy.

PS W pierwszych egzemplarzach 450 za plecami pasażera był otwór techniczny dający dostęp do pompy wody i altka. Ale uznali że łatwiej jest ramę opuszczać i z wycinania tego otworu zrezygnowali.


Moja przygoda z " Czarną Perłą". - speedykielce - 05.01.2019

Ok. Dzięki za odpowiedź. Dziś zrobię podejście nr 2.
Jedno mi tylko nie pasuje A mianowicie też pasek na pompie wody. W 450 cdi idzie jeden pasek i 3 koła. Przejrzałem wczoraj Internety i za cholerę nie wiem jak to założyć by na rolce pompy szedł plecami. Stary który zdejmowalem szedł po prostu rowkami po rolce .

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka


Moja przygoda z " Czarną Perłą". - speedykielce - 05.01.2019

Wyjąłem alternator. Ale najpierw odkrecilem miske. I tak wymieniam na taką z korkiem. I już znam przyczynę. A więc to nie pasek się slizgal lecz koło ( rolka ) na walku alternatora. Kółko jest osadzone chyba na niewielkim stozku. Okazało się również że mam kółko z 6cioma rowkami na alternatorze. Pasek ma 5 i to kolko co kupiłem też ma 5 więc chyba było coś kombinkwane. Tak czy inaczej nie mogę odkręcić nakrętki gdyż obraca się razem z wałkiem A kółko się slizga na walku... Ale coś wymyślę....
Z termostatem dam sobie spokój bo w domowych warunkach bez kanału to ja to nie wymianie. Jeśli ktoś potrzebuje to mam nowy termostat ( PW ). [Obrazek: e26bc1881a2d8b3f0ad3682967a8f0c0.jpg]

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka


RE: Moja przygoda z " Czarną Perłą". - LAZY. - 06.01.2019

Mi przy regeneracji alternatora założyli aluminiowe koło, wcześniej miałem takie jak u ciebie. No i efekt jest teraz taki że pasek się ślizga bo popiskuje przy dużym obciążeniu.  Nie wiem czy to ma znaczenie jak rowków jest więcej niż na pasku. Pasek i tak nie przeskoczy z rowka na rowek, tylko zasuwa cały czas po tych samych.
Patrząc na uzwojenie twojego alternatora to myślę że jest zjarane.


Moja przygoda z " Czarną Perłą". - speedykielce - 06.01.2019

Zawiozę jutro do tych fachmenow co mi rok temu robili alternator niech to zrobią jak należy.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka


Moja przygoda z " Czarną Perłą". - Arczi100 - 06.01.2019

Termostat wymienia się bez kanału, opuszczasz tylko silnik (jest opisane na forum)


Menu