smartklub.pl
[450] Remap silnika CDI - zmiana oprogramowania - Wersja do druku

+- smartklub.pl (http://smartklub.pl)
+-- Dział: Smart - rady i porady (http://smartklub.pl/f-smart-rady-i-porady--54)
+--- Dział: Model 450 - smart fortwo (http://smartklub.pl/f-model-450-smart-fortwo--66)
+---- Dział: Tuning (http://smartklub.pl/f-tuning--89)
+---- Wątek: [450] Remap silnika CDI - zmiana oprogramowania (/t-450-remap-silnika-cdi-zmiana-oprogramowania--1896)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26


[450] Remap silnika CDI - zmiana oprogramowania - Gość - 08.05.2008

Moj F2 2000 CDI był bardzo dynamicznym samochodem, był bo obecnie jest potworem na kołach Smile

Po rozmowach z naszym specjalistą od smartów All-em zdecydowalem się na zmiane programu silnika na 55 KM 150 Nm.

Obecnie auto nieporównywalnie szybciej przyspiesza, lepiej wkręca sie na obroty i jest bardziej elastyczne.

Laughing Jestem zachwycony Laughing

Podobno ma jeździć jeszcze sprawniej bo z czasem silnik ma sie dopasować do programu... już teraz jest super, lepiej być nie musi 8-)

Polecam! Wink


Edit by mod.

Z tuningiem jest jak z lekarzem - jeden doktore nie pasuje a drugi to super fachura. Jeden uleczy a następny zaliczy zgon pacjenta zgodnie z zasadą że każdy lekarzyk ma swój cmentarzyk.
Nie polecamy OFICJALNIE na forum żadnego tunera z naszego kraju.
Było kilka prób i wyszło jak wyszło.
Kolebką tuningu w smarcie są Niemcy ale i kilku innych np w UK czy Grecji też się znajdzie.
Opcje są następujące:
Można pojechać na zlot gdzie są tunerzy i wgrywają na miejscu gotowce. Bonusem jest niższa cena z uwagi na konkurencję - jest z reguły kilku tunerów i można MOCNO negocjować ceny oficjalne.
Można wysłać sterowniki do tunera w celu identycznym. Bonus - zaoszczędzimy na kosztach wyjazdu ale tracimy FUN imprezy i płacimy ceny cennikowe.
Można pojechać do tunera pacjentem i dopracować program na miejscu - bonus szycie programu na miarę ale kosztuje to extra.
Ostatnią opcją jest pojawienie się na spocie klubowym i pozyskanie informacji co i jak można zrobić w naszym kraju. Są pewne możliwości ale oficjalnie o tym nie mówimy z uwagi na prawa autorskie i kwestie odpowiedzialności za zmiany w parametrach auta.
Takie tematy tylko na priv ale nie do moda proszę.


Re: To była świetna decyzja - leciutki TUNNIG - PKO - 08.05.2008

a gdzie kolega wgrywal to oprogramowanie i jaki byl koszt??

pozdr


Re: To była świetna decyzja - leciutki TUNNIG - Gość - 09.05.2008

Oprogramowanie wygrywał mi All a koszty był naprawde bardzo bardzo niski jak na taką usługę.


Re: To była świetna decyzja - leciutki TUNNIG - kamill - 09.05.2008

All to Ty masz juz takie programy ????a masz do 600 ??


Re: To była świetna decyzja - leciutki TUNNIG - All-capone - 09.05.2008

w 600 nie da sie w prosty sposób zrobic tuningu bo 600tka nie obsługuje protokołu kwp2000
więc wchodzi w gre wyłacznie wymiana komputera sterownika silnika pod war ze masz 33kW bo jak masz 45kW to juz lepiej nic nie majstruj
więc mozna zwiększyć moc z 33 na 45kW wymianiając kompa
wystarczy ze wyslesz mi swój stary kompa i nowy zakupiony gdzieś tam a ja przepisze ci zawartośc immobilizera do nowego kompa
w ten sposób mozna też zrobić automat jeśli ktos nie ma


Re: To była świetna decyzja - leciutki TUNNIG - Gość - 10.05.2008

A nie wie ktoś gdzie można dostać pasujące do smarta znaczki mercedesa na przód bądź tył, na alegro są jedynie pasujące do dużych modeli, a na smarta nie bardzo są. Oczywiscie wolalbym znaczek smarta, metalowy, chromowany, ale takie to chyba wogole niesa produkowane...


Re: To była świetna decyzja - leciutki TUNNIG - basteks - 10.05.2008

Ja mam metalowy znaczek smarta oryginał


Jak bedziesz na zlocie mogę zabrać


Re: To była świetna decyzja - leciutki TUNNIG - Gość - 10.05.2008

Ja az z polnocy polski, na poludnie mam spory kawalek xD, zawsze chche sie wybrac na zlot a jako tak nie po drodze i zawsze cos wypadnie


Re: To była świetna decyzja - leciutki TUNNIG - kriss1971 - 10.05.2008

all nie wiesz gdzie w okolicach katowic można zalożyc multi-locka do f 2


Re: To była świetna decyzja - leciutki TUNNIG - PKO - 11.05.2008

All,ile siana trzeba na taka wypasiona wersje oprogramowania do CDI??

pozdr


Menu