smartklub.pl
Smart 450 drzwi - Wersja do druku

+- smartklub.pl (http://smartklub.pl)
+-- Dział: Smart - rady i porady (http://smartklub.pl/f-smart-rady-i-porady--54)
+--- Dział: Model 450 - smart fortwo (http://smartklub.pl/f-model-450-smart-fortwo--66)
+---- Dział: Ogólne (http://smartklub.pl/f-ogolne--87)
+---- Wątek: Smart 450 drzwi (/t-smart-450-drzwi--19055)Smart 450 drzwi - kubaxax - 06.09.2019

Witam co zrobić coś podłożyć podkleoc pod uszczelkę czy co bo jak zannkne drzwi lewe czy prawe to szyba slabo dolega do uszczelki nie zachodzi pod nią tylko dolega i jak pada deszcz to często się wleje kilka kropel


RE: Smart 450 drzwi - raffa - 06.09.2019

A nie odstają jakoś? może są źle ustawione...


RE: Smart 450 drzwi - kubaxax - 06.09.2019

odstawac wlasnie nie , a jesli zle ustawione to regualcja tylko pod przednim bocznym plastikiem ?


RE: Smart 450 drzwi - raffa - 07.09.2019

Nie wiem, jak się reguluje drzwi w smarcie. Ba, nawet nie wiem jak wyglądają drzwi w coupe. Ja w cabrio nie mam ramek nad szybami, szkło leży bezpośrednio na uszczelce. A dokładnie na trzech różnych, w zależności od miejsca. Z Twojego opisu wnioskuję, że też nie masz ramek. Natomiast jeśli cieknie Ci z obu stron, to może być tak, że coś jest źle spasowane. Z reguły w samochodach szybszemu zużyciu ulega uszczelka w drzwiach kierowcy. Skoro mówisz, że nic nie odstaje, to może jednak drzwi regulować nie trzeba.

Sto lat temu szwagrowi w polonezie szumiało gdzieś przez uszczelki w drzwiach i podkleił z drugiej strony, znaczy na ramie drzwi takimi klasycznymi uszczelkami do okien (profil P, czy tam D, nie pamiętam) i pomogło. O dziwo Wink No ale jak tu nie ma ramek? Klejenie uszczelkę na uszczelkę średnio mi się widzi. Tym bardziej, że wtedy oryginalna uszczelka po prostu bardziej będzie się uginać.

Podłożenie pod uszczelkę raczej nie pomoże, bo ona jest nałożona na zgrzane blachy i niespecjalnie można ją odsunąć. Może po prostu trzeba wymienić na nową? Może jakaś uniwersalna będzie pasować?

Ja mam dziurawą uszczelkę na dole. W SC zabito mnie ceną uszczelki do cabrio, ale koledzy z forum podpowiedzieli, że na dolną część otworu pasuje zwykła (znaczy standardowa) uszczelka samochodowa. Może więc i w coupe będzie pasować. Na pewno będzie to skuteczniejsze, niż doklejanie, podklejanie czy podkładanie.


RE: Smart 450 drzwi - kubaxax - 07.09.2019

Dobra zorientuje się na olx lub allegro jak z uszczelkami dzięki


RE: Smart 450 drzwi - speedykielce - 07.09.2019

(07.09.2019, 21:35)kubaxax napisał(a): Dobra zorientuje się na olx lub allegro jak z uszczelkami dzięki
Tak jest. Ja mam założona uniwersalna i się sprawdza. Ale wydaje mi.sie że możesz mieć podobny problem jak.ja ... sprawdź okolice trójkącika. Tam.luni woda przedostawac się do środka i spływa po boczku do auta.. jeśli chodzi o uszczelki w drzwiach to już mam za sobą. Odpowiednio dobrana uniwersalna i z głowy. Oprócz tego walczę z trojkacikiem ale doraźnie też wymyśliłem patent. Aby woda nie dostawał się pod nogi.

A tak na marginesie sprawdź co masz pod wykładzina jeśli trochę się dostaje nawet jeśli są to krople to z czasem gąbka jest przesycona...na nie zapominaj że pod fotelem kierowcy masz przekaźniki i lepiej aby tam woda się nie dostała.


Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka


RE: Smart 450 drzwi - wibi79 - 07.09.2019

Nie bardzo zrozumiałem przyczynę nieszczelności opisaną przez kol kubaxax mogę się jedynie domyślić , że szyba jest źle ustawiona  a wówczas należy to wyregulować po zdjęciu panelu zewnętrznego, po przez ustawienie "zderzaków-ograniczników" wysuwania szyby. Obie szyby (kierowcy i pasażera) posiadają na dolnej krawędzi plastykowe "zderzaki" które przy zamykaniu opuszczonego okna ustawiają położenie i wysuw szyby.Te "zderzaki" dochodząc do górnego położenia (zamkniętego okna) natrafiają na ograniczniki (regulowane) które blokują wysuw szyby poza obrys drzwi. W moim F2 jednego "zderzaka" nie było i szyba przy zamykaniu była wysuwana nawet poza uszczelkę i obrys drzwi tak, że musiałem uważać aby jej po prostu  nie potłuc gdyby wyszła ponad uszczelkę. Nie wiem czy zrozumiale piszę ale gdy ktoś zdejmował panel (e) to wie o co chodzi. Do dzisiaj tego plastykowego zderzaka nie mam i nie wiem gdzie go kupić a zamiast tego  zrobiłem podobny z blachy przy czym największym problemem było elastyczne przykręcenie do szyby  która ma otwór na taki plastykowy zderzak a nie na metalowy,pomogły podkładki z gumy  i gumowego węża ten metalowy "zderzak" umocować.


RE: Smart 450 drzwi - kubaxax - 08.09.2019

Dzieki wibi w poniedzialek rozbieram smarta i patrze ten panel, jak nie to zakupie całą uszczelke pozdrawiam


RE: Smart 450 drzwi - StaryStar - 08.09.2019

Może to pomoże https://www.youtube.com/watch?v=1zwoMsEzVEM&t=139s


RE: Smart 450 drzwi - Papasanbaba - 08.09.2019

Mi często ten trójkącik schodzi z szyby i po zamknięciu nie dociska się poprawnie robiąc dziurkę na kilka mm ( widać na wylot gołym okiem ) i wtedy troszkę wody może napływać.


Menu