smartklub.pl
[451] Zakup auta - Wersja do druku

+- smartklub.pl (http://smartklub.pl)
+-- Dział: Partnerzy forum, Ogłoszenia forumowiczów (http://smartklub.pl/f-partnerzy-forum-ogloszenia-forumowiczow--56)
+--- Dział: Zakup kontrolowany (http://smartklub.pl/f-zakup-kontrolowany--83)
+--- Wątek: [451] Zakup auta (/t-451-zakup-auta--19426)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7


Zakup auta - misiekwaw - 11.05.2020

Szukamy z żoną Smarta do miasta. Powszechnie opisywane problemy silnikowe 450tki skłaniają nas ku 451ce. Oglądaliśmy dzisiaj jedną 451 i dla osoby nie znającej się na Smartach wygląda bardzo dobrze, szczególnie jeśli porównać go z 450tką którą oglądaliśmy wcześniej.
Czy do oględzin przed zakupowych wystarczy myślący i ogarnięty mechanik czy musi to być koniecznie warsztat który się specjalizuje w Smartach?


Zakup auta - damiano.o - 11.05.2020

W sumie już Ci odpowiedziałem, ale wrzucę tutaj

Pomysł wart rozważenia w zależności od tego na jaki model smarta się nastawiacie? Czy starsze modele w tym bardzo tani w eksploatacji diesel czy nowsze już trochę mniej ekonomiczne, ale bardziej nadające się do miejskiego manewrowania modele 453? Tak czy inaczej warto określić budżet, który w smarcie przekłada się najczęściej wprost - tanio kupisz dużo włożysz, no i nowsze też do tanich nie należą ..... za to fun jest w każdym.

doprecyzuję tylko. Warto poczytać trochę podobne wątki bo tam znajdziecie odpowiedzi na swoje pytania. Każdy model ma swoje bolączki, a warto szukać smartów wśród klubowiczów, bo z reguły mają mniej niespodzianek i wad ukrytych

Pozdrawiam z RS Concept


RE: Zakup auta - misiekwaw - 11.05.2020

Zakładany budżet max 10kpln, na tą chwilę raczej 451, na pewno nie diesel, nie lubimy Wink


RE: Zakup auta - krzyss - 11.05.2020

W 451 najbardziej dokuczliwe jest sprzeglo + jego silownik. Wymiana obu moze kosztowac 2500.-
Remont klimy to tez zazwyczaj ok 1000.-
Reszta to raczej eksploatacja, silniki jak nie meczone sa znacznie lepsze niz w 450.
Szukajcie z niskim przebiegiem i zadbanych, powinno sie udac.


RE: Zakup auta - speedykielce - 12.05.2020

(11.05.2020, 18:32)misiekwaw napisał(a): Szukamy z żoną Smarta do miasta. Powszechnie opisywane problemy silnikowe 450tki skłaniają nas ku 451ce. Oglądaliśmy dzisiaj jedną 451 i dla osoby nie znającej się na Smartach wygląda bardzo dobrze, szczególnie jeśli porównać go z 450tką którą oglądaliśmy wcześniej.
Czy do oględzin przed zakupowych wystarczy myślący i ogarnięty mechanik czy musi to być koniecznie warsztat który się specjalizuje w Smartach?
Witajcie. Tak jak koledzy piszą każdy model ma swoje dolegliwości. Najważniejsze żebyście byli pewni co wam się podoba.

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka


RE: Zakup auta - Vapor2005 - 12.05.2020

Dobre jaja. Oglądali mój sprzęt... Ale niestety ludzie się boją serwisu... Alternator, sprężyny, klma itp... Powiem Wam sprzedawajcie Smarta jak się będzie sypał!!! Bo w dobrym stanie nie ma sensu!!! Zawsze lepiej sprzedać 1000 zł taniej niż inwestować. Mój zostaje ze mną!!! Pozdrawiam


Zakup auta - Kanapa - 12.05.2020

Moja zielonka 451 nie chce się psuć ostatnio. Czekam i czekam aż padnie aktuator/sprzęgło i nic.
Brać 451 ale przygotować 2-3 tyś w razie czego tak jak piszą. Warunek przy zakupie żeby nic nie ciekło, zawieszenie sprawne było i klima chłodziła.
Plus Extra Kaska na mody ale te to już bez limitu.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro


RE: Zakup auta - Vapor2005 - 14.05.2020

Taki jest. Ludzie się boja. Bo to sprzęgło pada bo to wybierak pada bo to sprężyny pękają bo nie ma dostępu do silnika w razie jakiejś naprawy. Kupie, ale dam 6tyś. Zwątpiłem zostaje dalej...


RE: Zakup auta - misiekwaw - 14.05.2020

(14.05.2020, 06:36)Vapor2005 napisał(a): Kupie, ale dam 6tyś.

My nie obrażaliśmy taką ofertą  Wink


RE: Zakup auta - Vapor2005 - 14.05.2020

Zgadzam się. Ale mnie inni obrażali. Nawet nie obejrzeli i przez telefon takie propozycje. W związku z tym pytanie czy ci co sprzedawali tez spotkali się z takimi "dziwakami"?


Menu