smartklub.pl
454 głośniki kto produkował - Wersja do druku

+- smartklub.pl (http://smartklub.pl)
+-- Dział: Smart - rady i porady (http://smartklub.pl/f-smart-rady-i-porady--54)
+--- Dział: Model 454 - smart forfour (http://smartklub.pl/f-model-454-smart-forfour--69)
+---- Dział: Technika (http://smartklub.pl/f-technika--97)
+---- Wątek: 454 głośniki kto produkował (/t-454-glosniki-kto-produkowal--19557)

Strony: 1 2


454 głośniki kto produkował - DARWIECZ - 31.07.2020

Witam. Czy szanownym forumowiczom jest może wiadome kto jest producentem głośników montowanych w Forfour 454. Na głośnikach jest napis że wyprodukowano w Polsce. Dowiadywałem się w serwisie firmy Tonsil w sprawie regeneracji ale twierdzą że to nie jest ich wyrób i nie regenerują głośników innych producentów.
Pozdrawiam


454 głośniki kto produkował - ŁYSY13 - 31.07.2020

Wiadomo zawsze i wszystkie modele miały Polskie
450 nie wiem jakie miało pamięć zawodna

Pozdrawiam Łysy 13


RE: 454 głośniki kto produkował - PanSamochodzik - 01.08.2020

To jest Tonsil. Taniej będzie wymienić niż zregenerować.


RE: 454 głośniki kto produkował - DARWIECZ - 01.08.2020

(01.08.2020, 18:03)PanSamochodzik napisał(a): To jest Tonsil. Taniej będzie wymienić niż zregenerować.

Witam. Narazie założyłem kolejne używane oryginały. Próbowałem dopasować inne głośniki ale bez przeróbek się niestety nie obejdzie. Miałem możliwość podłączenia kilku różnych modeli głośników różnych firm lecz efekt nie był zadowalający.
Serwis Tonsil twierdzi że to nie są ich głośniki. Wysłałem do nich zdjęcia głośników i taką otrzymałem odpowiedź.


RE: 454 głośniki kto produkował - BASTOS - 03.08.2020

(01.08.2020, 21:12)DARWIECZ napisał(a):
(01.08.2020, 18:03)PanSamochodzik napisał(a): To jest Tonsil. Taniej będzie wymienić niż zregenerować.

Witam. Narazie założyłem kolejne używane oryginały. Próbowałem dopasować inne głośniki ale bez przeróbek się niestety nie obejdzie. Miałem możliwość podłączenia kilku różnych modeli głośników różnych firm lecz efekt nie był zadowalający.
Serwis Tonsil twierdzi że to nie są ich głośniki. Wysłałem do nich zdjęcia głośników i taką otrzymałem odpowiedź.

Nic innego Ci nie odpowiedzą to byla seria dla fabryki z innym rozstawem śrub. Nie mają ich w ofercie i tyle. To co jest dostępne jest na stronie Tonsilu.


RE: 454 głośniki kto produkował - DARWIECZ - 03.08.2020

(03.08.2020, 12:10)BASTOS napisał(a):
(01.08.2020, 21:12)DARWIECZ napisał(a):
(01.08.2020, 18:03)PanSamochodzik napisał(a): To jest Tonsil. Taniej będzie wymienić niż zregenerować.

Witam. Narazie założyłem kolejne używane oryginały. Próbowałem dopasować inne głośniki ale bez przeróbek się niestety nie obejdzie. Miałem możliwość podłączenia kilku różnych modeli głośników różnych firm lecz efekt nie był zadowalający.
Serwis Tonsil twierdzi że to nie są ich głośniki. Wysłałem do nich zdjęcia głośników i taką otrzymałem odpowiedź.

Nic innego Ci nie odpowiedzą to byla seria dla fabryki z innym rozstawem śrub. Nie mają ich w ofercie i tyle. To co jest dostępne jest na stronie Tonsilu.
Ale ja chciałem im wysłać do regeneracji i odpowiedzieli, że to nie jest ich wyrób i że  nie regenerują głośników innych producentów.


RE: 454 głośniki kto produkował - raffa - 03.08.2020

Mogli mieć taką umowę ze smartem, że nie będą ujawniali, że to ich wyrób. Części zamienne mają obowiązek dostarczać tylko przez ileś lat od zakończenia produkcji, nie mają ich na stanie, sprawa dla nich jest zamknięta.
Jedyne, co mi przychodzi do głowy to spróbować dopasować membrany z cewką z jakiegoś innego produkowanego przez Tonsil modelu, ale to raczej dłubanina po ich katalogach, jeśli nie ma woli współpracy z ich strony.


RE: 454 głośniki kto produkował - BASTOS - 03.08.2020

(03.08.2020, 13:46)DARWIECZ napisał(a):
(03.08.2020, 12:10)BASTOS napisał(a):
(01.08.2020, 21:12)DARWIECZ napisał(a):
(01.08.2020, 18:03)PanSamochodzik napisał(a): To jest Tonsil. Taniej będzie wymienić niż zregenerować.

Witam. Narazie założyłem kolejne używane oryginały. Próbowałem dopasować inne głośniki ale bez przeróbek się niestety nie obejdzie. Miałem możliwość podłączenia kilku różnych modeli głośników różnych firm lecz efekt nie był zadowalający.
Serwis Tonsil twierdzi że to nie są ich głośniki. Wysłałem do nich zdjęcia głośników i taką otrzymałem odpowiedź.

Nic innego Ci nie odpowiedzą to byla seria dla fabryki z innym rozstawem śrub. Nie mają ich w ofercie i tyle. To co jest dostępne jest na stronie Tonsilu.
Ale ja chciałem im wysłać do regeneracji i odpowiedzieli, że to nie jest ich wyrób i że  nie regenerują głośników innych producentów.
A co mieli odpowiedzieć jak ktoś głośnik prawie 20 letni warty że 20 zł do regeneracji chce wysłać. Regeneracja takiej klasy głośnika przewyższa wielokrotnie jego wartość jako nowego.. Jednak jeżeli chcesz jest kilka firm które regenerują głośniki i może podejmą się tego wyzwania..

Wysłane z mojego Redmi 6 Pro przy użyciu Tapatalka


RE: 454 głośniki kto produkował - DARWIECZ - 03.08.2020

(03.08.2020, 20:08)BASTOS napisał(a):
(03.08.2020, 13:46)DARWIECZ napisał(a):
(03.08.2020, 12:10)BASTOS napisał(a):
(01.08.2020, 21:12)DARWIECZ napisał(a):
(01.08.2020, 18:03)PanSamochodzik napisał(a): To jest Tonsil. Taniej będzie wymienić niż zregenerować.

Witam. Narazie założyłem kolejne używane oryginały. Próbowałem dopasować inne głośniki ale bez przeróbek się niestety nie obejdzie. Miałem możliwość podłączenia kilku różnych modeli głośników różnych firm lecz efekt nie był zadowalający.
Serwis Tonsil twierdzi że to nie są ich głośniki. Wysłałem do nich zdjęcia głośników i taką otrzymałem odpowiedź.

Nic innego Ci nie odpowiedzą to byla seria dla fabryki z innym rozstawem śrub. Nie mają ich w ofercie i tyle. To co jest dostępne jest na stronie Tonsilu.
Ale ja chciałem im wysłać do regeneracji i odpowiedzieli, że to nie jest ich wyrób i że  nie regenerują głośników innych producentów.
A co mieli odpowiedzieć jak ktoś głośnik  prawie 20 letni warty że 20 zł do regeneracji chce wysłać.  Regeneracja takiej klasy głośnika przewyższa wielokrotnie jego wartość jako nowego.. Jednak jeżeli chcesz jest kilka firm które regenerują głośniki i może podejmą się tego wyzwania..

Wysłane z mojego Redmi 6 Pro przy użyciu Tapatalka

Wysyłałem już do nich starsze głośniki z kolumn wyprodukowanych przez nich i nie było problemu. Póki co tak jak pisałem wcześniej zamontowałem oryginalne używane głośniki ale z racji wieku pewnie niedługo zawieszenie membrany znowu się rozpadnie. Namierzyłem firmę w mojej okolicy którą zajmuje się regeneracją więc zobaczę co powiedzą. Wolę zregenerować stare głośniki niż dopasowywać nowe. Próbowałem dopasować inne ale bez przeróbek się niestety nie obejdzie a tego chcę uniknąć. 
Pozdrawiam


RE: 454 głośniki kto produkował - LAZY. - 03.08.2020

Za pozwoleniem pozwolę sobie obalić mity i spiski Laughing 


Zamiast sugerować się Tonsilem, zainteresował bym się Philipsem.


Dziękuję, można się rozejść Beer Beer Beer


Menu