smartklub.pl
[451] Smart 451 z 2015 Elektryczny - Wersja do druku

+- smartklub.pl (http://smartklub.pl)
+-- Dział: Partnerzy forum, Ogłoszenia forumowiczów (http://smartklub.pl/f-partnerzy-forum-ogloszenia-forumowiczow--56)
+--- Dział: Zakup kontrolowany (http://smartklub.pl/f-zakup-kontrolowany--83)
+--- Wątek: [451] Smart 451 z 2015 Elektryczny (/t-451-smart-451-z-2015-elektryczny--19650)

Strony: 1 2 3 4 5


Smart 451 z 2015 Elektryczny - Fineasz - 02.11.2020

Cześć, przymierzam się do zakupu smarta elektryka z ogłoszenia:
https://www.otomoto.pl/oferta/smart-fortwo-okazja-roku-smart-fortwo-451-ed-elektryczny-electric-drive-fv23-ID6DrhE2.html?;promoted

Na co powinienem zwrócić uwagę podczas zakupu? Najciekawszą rzeczą w nim jest bardzo szybkie ładowanie 22KW, co mnie przekonuje no i nie da się ukryć, że atrakcyjna cena. Mieszkam w dużym mieście. Szukam wyłącznie elektryka.
Dzięki za info


RE: Smart 451 z 2015 Elektryczny - maciekpkow - 03.11.2020

Pytanie: co się działo na siedzisku kierowcy???


RE: Smart 451 z 2015 Elektryczny - chris2 - 03.11.2020

Jakiś taki podejrzanie tani.


RE: Smart 451 z 2015 Elektryczny - veracrus - 03.11.2020

Nic na siedzeniu się nie działo.W większości elektryki były produkowane do wypożyczalni co widać na zdjęciu środka ze ma wyjęta stacje Navi i logowania i szybka ładowarkę a siedzenia są robione ze sztucznej skory i już po ok 50 tys km pękają taka jak ten.


RE: Smart 451 z 2015 Elektryczny - Fineasz - 03.11.2020

Ale cena i tak swietna. Planuje wziąć w koszty to będzie jeszcze korzystniej.


RE: Smart 451 z 2015 Elektryczny - veracrus - 03.11.2020

Cena dobra tylko sprawdź akumulator najlepiej jaki ma zasięg .


RE: Smart 451 z 2015 Elektryczny - raffa - 03.11.2020

Brawo za pomysł, ja to przerabiałem dokładnie dwa lata temu i odpuściłem, infrastruktura Aglomeracji (i nie tylko Aglomeracji) wtedy nie była gotowa na takie rzeczy. Ogarnij sobie najpierw kwestie ubezpieczenia i ładowania, jeśli nie masz takiej możliwości w domu. Przy rejestracji koniecznie zielone tablice, bo inaczej czeka Cię ciągłe latanie do Parkingów na Warszawską...

Tak jak Koledzy piszą - trzeba dokładnie sprawdzić akumulator i ogarnąć, czy smart normalnie jeździ bez tego komputera / panelu sterującego z wypożyczalni. I ewentualnie jak tam włożyć normalne radio. Jeśli bateria jest zarżnięta, to tylko do regeneracji w firmach, które się tym zajmują. W SC nie można kupić / wynająć nowej. Poza tym ostatnia dostępna cena to 65 tys. Netto Very happy

W ogłoszeniu stoi, że soft w SAMie rzekomo specjalnie zrobiony do wypożyczalni. Pytanie, czy nie był w jakiś sposób sparowany z tym ichniejszym komputerem / panelem sterującym i czy nie będzie to bruździć po podpięciu normalnego radia. Boję się, że za mało fachowców jest, by to ogarnąć w PL.

Jak coś, to temat tego komputera trochę zgłębiał kolega @wibi79. Ale pod trochę innym kątem.

Powodzenia!


Smart 451 z 2015 Elektryczny - ŁYSY13 - 03.11.2020

Pytania ok
Jechać sprawdzić co to warte
Czy bateria jest własnością tego auta ?
Czy tylko w opisie
Sprawdzić samemu po Nr VIN co jest
Bo mogą być koszty za jakiś czas
Przypadki znane auto twoje tylko pan nam winien baterie .
Jak to się kończy tego nie wiem
No i zasięg jak będzie 40 km to lipa
453 zimowa pora robi max 60 km
Lato daje radę bo jazda bez ogrzewania
Zapomnij o klinie latem to samo jest z grzaniem w zimę
Wszystko ma wpływ
Światła
Wycieraczki
Trzeba samemu sprawdzić i ocenić
Co wolno czego nie kosztem zasięgu
453 miałem do pracy tydzień i dupy nie urwało
Robiłem 24 km dziennie po 12 km w jedna stronę
Do pracy dwa razy i to jak dziadek
Latem koledze poprawił się zasięg



Pozdrawiam Łysy 13


Smart 451 z 2015 Elektryczny - ŁYSY13 - 03.11.2020

Wiadomo pan ci powie ze zrobisz 100 km
Nie jest to prawda wiec trzeba pamiętać o problemie ładowania
Prawda jest taka
Jedz do Warszawy poszukaj może jest gdzieś do jazdy takie auto
Firma Panek miała
Sam zobaczysz czy to jest auto do jazdy
Dopiero pomysł kupna
Pierwsza generacja była słaba
Jeździłem 453 dawałem porównania na forum
Jest kolega na forum co ma 451 zapytaj czy warto
Co sprawdzić


Pozdrawiam Łysy 13


RE: Smart 451 z 2015 Elektryczny - Fineasz - 03.11.2020

Kwestia ładowania akurat jest u mnie na dobrym poziomie. 4km do szybkiej ładowarki na Orlen, ale planuje zamontować sobie stację szybkiego ładowania na swoim miejscu postojowym. Wydatek 1500zl to zaden wydatek. A codziennie parkując, wysiadając można podłączyć sobie na 15-30min i miec full. Gdyby to byla wersja z wolnym ladowaniem to bym sobie głowy nie zawracał, przy tych zasięgach to kluczowy element.
Bateria jest na własność na pewno.


Menu