smartklub.pl
Kupię smarta fortwo - Wersja do druku

+- smartklub.pl (http://smartklub.pl)
+-- Dział: Varia i wszystko jasne - W Naszym Klubie (http://smartklub.pl/f-varia-i-wszystko-jasne-w-naszym-klubie--52)
+--- Dział: Varia - Hyde Park (http://smartklub.pl/f-varia-hyde-park--60)
+--- Wątek: Kupię smarta fortwo (/t-kupie-smarta-fortwo--19666)

Strony: 1 2


Kupię smarta fortwo - Bezunia - 17.11.2020

Kupię smarta fortwo z automatyczną skrzynią biegów. Mój budżet to max. 5000zl. Polecacie coś fajnego?


RE: Kupię smarta fortwo - raffa - 17.11.2020

Boję się, że to niewykonalne. Znaczy owszem, wykonalne - pytanie ile kasy będzie trzeba potem w niego włożyć.

Ja za swojego piętnastolatka dałem dwa lata temu w Niemczech trochę ponad 7700 PLN. Doszło jeszcze własnoręczne przywiezienie. I to była dobra cena. Do zrobienia były dwa 'drobiazgi': klima (nadal czeka) i termostat. Z większych rzeczy po przyjeździe wychodziły po kolei: piasty z łożyskami w przednich kołach (własnoręczna wymiana), tłumik (zamiennik), rok później kolektor wydechowy (który powinien zostać zrobiony przez - jak się potem okazało - pseudomechanika przy okazji tłumika; kolektor kupiłem używany).Te części i naprawy (wraz z jednym przeglądem i wymianą pasków) kosztowały mnie w sumie troszkę ponad 2000 PLN.
Silnik i turbina są OK (padło nawet takie podejrzenie, że zostały już wcześniej wymienione, ale w historii serwisowej nie ma śladu takich działań), sprzęgło jeszcze daje radę.

Wg mnie nikt nie sprzeda za małe pieniądze samochodu w dobrym stanie, pozwalającego na mniej więcej bezawaryjną jazdę. Ale oczywiście życzę, by udało się znaleźć coś naprawdę wartego uwagi za akceptowalne pieniądze.


RE: Kupię smarta fortwo - Lupak - 17.11.2020

Raffa a mojego byś nie polecił... Są pewne mankamenty ale idzie jak burza


RE: Kupię smarta fortwo - raffa - 17.11.2020

@Lupak a sprzedajesz???

EDIT: jak sprzedajesz, to dogaduj się z @Bezunia Smile


RE: Kupię smarta fortwo - Lupak - 17.11.2020

Przecież mówiłem na co się przesiadam zlecenie do de już poszło.... Będę sprzedawał i w tej konfiguracji chciałbym inne pieniądze ale bez kierownicy z łopatkami i drugiego kompletu opon z alusami.... Cena prawie zbliżona do poszukiwań założycielki.

Co prawda chciałem przejeździć zimę.....ale zapraszam nową forumowiczkę na PW jak będzie chciała "srebrne CDI"


RE: Kupię smarta fortwo - raffa - 18.11.2020

Ja wiem, że mówiłeś Smile Ale wiesz, jak to z tym wszystkim bywa... Nie zawsze wszystko się udaje. Ja też się muszę do Ciebie na privie odezwać Smile


RE: Kupię smarta fortwo - psuwacz - 18.11.2020

Można zapytać @filiproll. Może być wyposażony tak sobie, ale sprawny i żaden ulep.Filip przeważnie ma coś ciekawego na stanie.


RE: Kupię smarta fortwo - Bezunia - 18.11.2020

(17.11.2020, 22:40)raffa napisał(a): Boję się, że to niewykonalne. Znaczy owszem, wykonalne - pytanie ile kasy będzie trzeba potem w niego włożyć.

Ja za swojego piętnastolatka dałem dwa lata temu w Niemczech trochę ponad 7700 PLN. Doszło jeszcze własnoręczne przywiezienie. I to była dobra cena. Do zrobienia były dwa 'drobiazgi': klima (nadal czeka) i termostat. Z większych rzeczy po przyjeździe wychodziły po kolei: piasty z łożyskami w przednich kołach (własnoręczna wymiana), tłumik (zamiennik), rok później kolektor wydechowy (który powinien zostać zrobiony przez - jak się potem okazało - pseudomechanika przy okazji tłumika; kolektor kupiłem używany).Te części i naprawy (wraz z jednym przeglądem i wymianą pasków) kosztowały mnie w sumie troszkę ponad 2000 PLN.
Silnik i turbina są OK (padło nawet takie podejrzenie, że zostały już wcześniej wymienione, ale w historii serwisowej nie ma śladu takich działań), sprzęgło jeszcze daje radę.

Wg mnie nikt nie sprzeda za małe pieniądze samochodu w dobrym stanie, pozwalającego na mniej więcej bezawaryjną jazdę. Ale oczywiście życzę, by udało się znaleźć coś naprawdę wartego uwagi za akceptowalne pieniądze.



RE: Kupię smarta fortwo - Bezunia - 18.11.2020

(18.11.2020, 14:03)Bezunia napisał(a):
(17.11.2020, 22:40)raffa napisał(a): Boję się, że to niewykonalne. Znaczy owszem, wykonalne - pytanie ile kasy będzie trzeba potem w niego włożyć.

Ja za swojego piętnastolatka dałem dwa lata temu w Niemczech trochę ponad 7700 PLN. Doszło jeszcze własnoręczne przywiezienie. I to była dobra cena. Do zrobienia były dwa 'drobiazgi': klima (nadal czeka) i termostat. Z większych rzeczy po przyjeździe wychodziły po kolei: piasty z łożyskami w przednich kołach (własnoręczna wymiana), tłumik (zamiennik), rok później kolektor wydechowy (który powinien zostać zrobiony przez - jak się potem okazało - pseudomechanika przy okazji tłumika; kolektor kupiłem używany).Te części i naprawy (wraz z jednym przeglądem i wymianą pasków) kosztowały mnie w sumie troszkę ponad 2000 PLN.
Silnik i turbina są OK (padło nawet takie podejrzenie, że zostały już wcześniej wymienione, ale w historii serwisowej nie ma śladu takich działań), sprzęgło jeszcze daje radę.

Wg mnie nikt nie sprzeda za małe pieniądze samochodu w dobrym stanie, pozwalającego na mniej więcej bezawaryjną jazdę. Ale oczywiście życzę, by udało się znaleźć coś naprawdę wartego uwagi za akceptowalne pieniądze.
Dziękuję będę szukać dalej ?


RE: Kupię smarta fortwo - Bezunia - 19.11.2020

Hurra udało się. Wczoraj zakupiłam smarta rocznik 2003 diesel za 4350zl. Ma świeżutki przegląd i ubezpieczenie. Jeździła nim kobieta do sklepu i s powrotem więc może udało mi się kupić fajny egzemplarz.


Menu