smartklub.pl
[450] APeZetowe Fortwo (Stron: 1 2 3 4 ) - Wersja do druku

+- smartklub.pl (http://smartklub.pl)
+-- Dział: Nasze smarty (http://smartklub.pl/f-nasze-smarty--53)
+--- Dział: Pokaż swoje auto (http://smartklub.pl/f-pokaz-swoje-auto--62)
+--- Wątek: [450] APeZetowe Fortwo (Stron: 1 2 3 4 ) (/t-450-apezetowe-fortwo-stron-1-2-3-4--19954)

Strony: 1 2 3 4


APeZetowe Fortwo (Stron: 1 2 3 4 ) - APeZet - 03.06.2021

Niespełna dwa tygodnie temu zakupiłem taką oto „kremówkę”
[Obrazek: ACtC-3dkkyqwWodqWz79WSxNZHvRIWosRdeKkmYy...authuser=0]
Smart F2 zawsze mi się podobał nie przypuszczałem jednak, że jazda nim może być tak fascynująca. Teraz fascynujący jest też fakt jego posiadania.
Smart miał w sumie czterech właścicieli w kraju ale nie wiem czy są członkami tej społeczności. Większość swojego polskiego żywota spędził w Stolicy (WN 2289C może ktoś zna?). Pozostały nawet naklejki po smartwarszawa.pl. Przy 90 tys km podobno wymieniono mu silnik ale kwitów na to nie mam.
Oczywiście było i jeszcze pozostało nieco bolączek do usunięcia.
Zacząłem od zmiany ogumienia na set 145/65 i 175/55 R15 bo jazda na zimówkach 175/55 i 195/50 R15 nie dawała komfortu. Pozbyłem się też sprężyn obniżających KYB z przodu (mam na wydaniu w kosztach przesyłki) a przy tej okazji wymieniłem łożyska w macphersonach. Amorki jeszcze po 82%. Teraz prześwit się zwiększył i jazda stała się przyjemniejsza.
[Obrazek: ACtC-3cMv_udA-gsfU1JtxUstry424n2xxYe8bAM...authuser=0]
Okazało się ze słyszalne stuki z przedniego zawieszenia nie zniknęły po wymianie sprężyn i łożysk do wymiany będą łączniki stabilizatora i sworznie wahaczy mimo iż wyglądają na zdrowe. Sposób ich montażu może wskazywać że nie były ruszane od nowości.
Do sprawdzenia pozostała klima a także usunięcie wycieków z okolicy intercoolera i turbinki.
Będę się starał na bieżąco wrzucać jakieś informacje z przebiegu prac i zachodzących zmian bo Smarcik napewno docelowo będzie wyglądał zupełnie inaczej.
Pozdrawiam
APZ Custom


RE: APeZetowe Fortwo - krzyss - 03.06.2021

Gratki ! I milej jazdy !


RE: APeZetowe Fortwo - maciekpkow - 03.06.2021

Fot nie widać...


RE: APeZetowe Fortwo - psuwacz - 04.06.2021

(03.06.2021, 14:39)APeZet napisał(a): Okazało się ze słyszalne stuki z przedniego zawieszenia nie zniknęły po wymianie sprężyn i łożysk do wymiany będą łączniki stabilizatora i sworznie wahaczy mimo iż wyglądają na zdrowe. Sposób ich montażu może wskazywać że nie były ruszane od nowości.
Do sprawdzenia pozostała klima a także usunięcie wycieków z okolicy intercoolera i turbinki.
Będę się starał na bieżąco wrzucać jakieś informacje z przebiegu prac i zachodzących zmian bo Smarcik napewno docelowo będzie wyglądał zupełnie inaczej.
Pozdrawiam
APZ Custom

Nie wiem. Z mojego doświadczenia wynika, że zawieszenie jest do roboty co wymianę oleju. Zawsze jakieś gumki, albo drążek, albo końcówka, albo inny sworzeń się podda. W tym roku jeździłem na jedno takie bezdomnowo, więc belkę stabilizatora z przodu robiłem już dwa razy... Za to nigdy jeszcze nie miałem pękniętej sprężyny, czym straszą często Smarciarze Smile


RE: APeZetowe Fortwo - APeZet - 04.06.2021

Dzisiaj przyszedł wyczekiwany błotnik. I jak mówił sprzedający tak było. Zero pęknięć, wszystkie uchwyty całe. Kwadrans i na aucie.

[Obrazek: ACtC-3eYdrO3RO8meI1gq_9sOIyHpyyn-HMGqR9d...authuser=0]

Czy faktycznie nie widać fotek? Ja je widzę.


RE: APeZetowe Fortwo - maciekpkow - 04.06.2021

Fotki widać, dobra zmiana.


APeZetowe Fortwo - ŁYSY13 - 05.06.2021

Czasem tak jest ze nie widać


Pozdrawiam Łysy13


RE: APeZetowe Fortwo - maciekpkow - 05.06.2021

W poście #1 zdjęć nie widać a w #5 widać.


RE: APeZetowe Fortwo - APeZet - 05.06.2021

Korzystając z wolnej soboty, taka mała zmiana. Rano jeszcze było tak:
[Obrazek: LMNyGA.jpg]
A obecnie tak:
[Obrazek: ACtC-3dubhJaRRYLC2qP0t9ERUERWlUQMQ2P-nfQ...authuser=0]


RE: APeZetowe Fortwo - obwd-crash - 06.06.2021

Znów nie widać zdjęć Sad


Menu