smartklub.pl
Witam wszystkich - Wersja do druku

+- smartklub.pl (http://smartklub.pl)
+-- Dział: Varia i wszystko jasne - W Naszym Klubie (http://smartklub.pl/f-varia-i-wszystko-jasne-w-naszym-klubie--52)
+--- Dział: Pozdrówka (http://smartklub.pl/f-pozdrowka--59)
+--- Wątek: Witam wszystkich (/t-witam-wszystkich--20093)



Witam wszystkich - Antros - 09.09.2021

Cześć

Jestem od 4 września posiadaczem smarta forfour(454) z silnikiem benzynowym o zawrotnej pojemności 1.1 Very happy . Mówiąc całkiem szczerze to nie myślałem o zakupie tego samochodu, szukałem drugiego auta do jazdy wyłącznie w mieście. Rozglądałem się za "popularnymi" modelami aut czyli jakieś VW, audi itp. problem taki że większość z oglądanych samochodów były w strasznym stanie technicznym. Zupełnym przypadkiem znalazłem ogłoszenie na olx smarta i wpadło mi w oko to niecodzienne cudo. Zacząłem szukać informacji w internecie o kosztach utrzymania, bolączkach tego modelu itd. Pozytywnie zaskoczyły mnie wypowiedzi na tym forum że jest to mało awaryjny samochodzik oraz że technicznie jest to Mitsubishi Colt. Znalazłem ciekawe ogłoszenie i stwierdziłem że pojadę obejrzeć na żywo, zobaczyć ile to ma miejsca w środku oraz czy najzwyczajniej w świecie przypadnie mi do gustu. Rzeczywiście mimo względnie małej budy w środku jest dużo miejsca i bez problemu zmieszczę się razem z dziećmi. Jednak jakoś nadal nie byłem do końca przekonany, ale gdy wjechaliśmy na SKP i zobaczyłem w jakim stanie jest ten konkretny model aż szkoda było go nie kupić. Podłoga zdrowa, podłużnice proste, zero wycieków od dołu a zaznaczę że silnik nie był myty. Oczywiście na belce czy przedni wózek mają delikatne rdzawe naloty ale już nie czepiajmy się. Salonowe auta czasem więcej rdzawek na elementach zawieszenia. Postanowiłem więc zaryzykować i kupić, silnik 1.1 więc będzie problem stracić prawo jazdy jeżdżąc tym autem ale przecież jeżdżąc z dziećmi czy do pracy nie zamierzam brać udziału w wyścigach Laughing Chociaż przyznam że do 30/40 km/h całkiem żwawo zbiera się te 75KM. Jeżdżę tym autem już tydzień i coraz bardziej mi się podoba, oczywiście muszę zrobić w nim pakiet startowy czyli oleje i filtry do tego jest nieszczelność w układzie wydechowym. Uszczelniacz elastyczny oraz nowe sprężynki czekają w bagażniku i w sobotę będę wymieniał, zauważyłem również że do wymiany są prowadnice w tylnych zaciskach ale przecież to są drobnostki do zrobienia za kilka groszy. Strasznie podoba mi się fakt że jest to rzadkie auto na naszych drogach. Dzieciaki strasznie cieszą się z panoramicznego dachu bo mogą oglądać gwiazdy  Very happy  Mam nadzieję że nie będę musiał często zakładać tematów w dziale technicznym, chociaż jestem zdania że jak kto dba tak ma. Zdjęcia wrzucę w przyszłym tygodniu jak tylko dostanę nowe tablice.

Pozdrawiam wszystkich i do zobaczenia na drogach


Witam wszystkich - ŁYSY13 - 10.09.2021




Pozdrawiam Łysy13


Witam wszystkich - Marek dg072 - 10.09.2021

Pozdrowienia z Sosnowca



Wysłane z mojego Mi Note 10 przy użyciu Tapatalka


RE: Witam wszystkich - maciekpkow - 10.09.2021

Pruszków wita Very happy Very happy


RE: Witam wszystkich - raffa - 10.09.2021

Oby się dobrze sprawował Smile To najważniejsze Wink
No, jeszcze przyjemność z jazdy niech daje Wink

Ja również pozdrawiam z Sosnowca Wink


Menu