smartklub.pl
450 - Wskaźnik, czujnik temperatury zewnętrznej, znikanie, aktywacja - Wersja do druku

+- smartklub.pl (http://smartklub.pl)
+-- Dział: Smart - rady i porady (http://smartklub.pl/f-smart-rady-i-porady--54)
+--- Dział: Model 450 - smart fortwo (http://smartklub.pl/f-model-450-smart-fortwo--66)
+---- Dział: Technika (http://smartklub.pl/f-technika--88)
+----- Dział: Elementy wnętrza z elektryką (http://smartklub.pl/f-elementy-wnetrza-z-elektryka--117)
+----- Wątek: 450 - Wskaźnik, czujnik temperatury zewnętrznej, znikanie, aktywacja (/t-450-wskaznik-czujnik-temperatury-zewnetrznej-znikanie-aktywacja--2461)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8


Czujnik zewnętrzny temperatury - aktywacja wskazania - snoopy23 - 10.01.2009

Witam, posiadam Smarta F2 2001r, 800 cdi, przebieg 174 tyś. Zauważyłem że ma on zamontowany czujnik od temperatury w przednim zderzaku, który nic nie pokazuje, przełączałem funkcje na obudowie licznika i pokazuje ona tylko funkcję kilometrów dziennych i całkowity przebieg i nic więcej. Proszę o radę. A druga sprawa czy warto zmienić oprogramowanie w smarcie na 55 Km i 150 Nm??Ktoś to ma i czy może coś o tym napisać jak mu się jeździ i czy widzi jakieś zmiany w użytkowaniu silnika??Pozdrawiam i dziękuje za odpowiedz.


Re: czujnik zewnętrzny temperatury i podniesienie mocy - PKO - 10.01.2009

z czujnikiem moze byc roznie ,moze byc nie podlaczony uszkodzony itd a co do podniesienia mocy to poszukaj na forum 8-)


Re: czujnik zewnętrzny temperatury i podniesienie mocy - Gość - 11.01.2009

Przypuszczam, że masz uszkodzony jeden z przewodów od czujnika...
Jeśli chodzi o podniesienie mocy to efekt jest mozno zauważalny... jeśli chodzi o silnik to są różne softy - lepsze i gorsze... Te lepsze powodują większe zużycie silnika ale dużo wolniej niż te gorsze ale nie pytaj mnie, które są lepsze a które są gorsze... Trzeba wgrywać, testować, obserwowć...


Re: czujnik zewnętrzny temperatury i podniesienie mocy - Fireman - 12.01.2009

Czujnik temperatury zewnętrznej w Smartach z roczników do 2002 był montowany lecz nie w każdym przypadku aktywowany, należy to zrobić na kompie serwisowym, co do podniesienia mocy to warto. Program jaki wybierzesz jest kwestią wrażliwości ucha, oczekiwań (choć i tak ferrari to nie będzie), i zasobności kieszeni.


Re: czujnik zewnętrzny temperatury i podniesienie mocy - snoopy23 - 12.01.2009

Wielkie dzieki za rady. Rozumiem że do aktywowania czujnika raczej tylko komputer serwisowy do smarta. Bo mam również program do diagnostyki CDIF/2, w aktualizacji która teraz dostałem jest cała diagnostyka silnika i innych podzespołów właśnie silnika cdi.Nie wiem czy dam rade aktywować to tym programem może VAG-COM. Poszukaj jeszcze tego uszkodzonego przewodu. Jest on podpięty bezpośrednio do licznika czy idzie może gdzieś indziej? Zastanawiam się nad programem do podniesienia mocy od Ala-capone. Podobno ma fajny program. Ludzie sobie chwalą. Pozdrawiam. Jak coś przetestuje to dam znać jak jeździ Smart na jakim programie.


Re: czujnik zewnętrzny temperatury i podniesienie mocy - Gość - 12.01.2009

Jesli masz klimę to powinien tobie pokazywac temp (zakładając że układ jest sprawny)-jesli jej nie masz to komputerem serwisowym mozna właczyć by pokazywało temp i gwiazdke gdy temp spadnie ale kosztem braku cyfrowego wskazania rezerwy..niestety.wybierajSmile


Re: czujnik zewnętrzny temperatury i podniesienie mocy - Gość - 12.01.2009

Mam ten sam program co Fireman, właśnie od Alla - przejechałam nanim ok. 6 tys. km i jak dotychczas jestem bardzo zadowolona. Wcześniej miałam toczydełko :-? a teraz mam samochód 8-) .


Re: czujnik zewnętrzny temperatury i podniesienie mocy - snoopy23 - 12.01.2009

Trochę lipa z tym wyświetlaniem że to albo to ale zobaczę. Ala czyli czujesz różnice po wgraniu programu i lepiej smart przyspiesza i jeździ??A jak zużycie paliwa? Wzrosło jakoś znacząco?Zastanawiam się tez czy nie sprzedać Smarta i nie kupić Smarta Cabrio tylko że z ofert które na razie widziałem są same benzyny a ja raczej bym wolał diesla.Jakoś nie mam przekonania do tego silnika a te co widziałem miały już przebieg pomiędzy 86 a 120tyś km. Dam znać jak sprawy się potoczą. Piszcie, jeździjcie i bawcie się swoimi Smartami. Pozdrawiam


Re: czujnik zewnętrzny temperatury i podniesienie mocy - Gość - 13.01.2009

Swoją jazdę określam jako miejsko-podmiejską, czyli Wołomin i okolice, Warszawa i okolice oraz odcinek Wołomin-Warszawa. Jeżdżę dynamicznie, choć nie brawurowo. Smart pali ok. 4,5 l/100 km (+- 0,2). Na poprzednim programie jeździłam krótko - już przed zakupem byłam zdecydowana na zmianę. Wcześniej palił chyba bliżej 4 l, choć dokładnie nie pamiętam.


Re: czujnik zewnętrzny temperatury i podniesienie mocy - snoopy23 - 14.01.2009

Witam, ponownie. Byłem dzisiaj na komputerze i okazuje się że czujnik temperatury na pewno jest sprawny, po podłączeniu do programu diagnostycznego odczytał z niego temperaturę jaka była w warsztacie. Wnioskuję ze przewody są całe i czujnik jest sprawny. Kwestia teraz czy trzeba go aktywować aby wyświetlacz go pokazywał, czy jakiś przewód nie jest podłączony do licznika, aby mógł go wyświetlać?Sprawdzałem kostki w liczniku wszystko jest całe. Pozdrawiam


Menu