smartklub.pl
Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim smarcie ? - Wersja do druku

+- smartklub.pl (http://smartklub.pl)
+-- Dział: Nasze smarty (http://smartklub.pl/f-nasze-smarty--53)
+--- Dział: Pokaż swoje auto (http://smartklub.pl/f-pokaz-swoje-auto--62)
+--- Wątek: Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim smarcie ? (/t-co-dzisiaj-zrobiles-przy-swoim-smarcie--3441)



RE: Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim smarcie ? - Lolek - 10.12.2016

To ile Ty kręcisz w roku? Cztery wymiany oleju to powinno być z 80 kkm. L


RE: Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim smarcie ? - obwd-crash - 10.12.2016

(10.12.2016, 11:10)Lolek napisał(a): To ile Ty kręcisz w roku? Cztery wymiany oleju to powinno być z 80 kkm. L

Wymiana co 10-12kkm, czyli 40-48kkm.


RE: Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim smarcie ? - psuwacz - 10.12.2016

A tak jakoś wyszło... Okazuje się że Smart jest maszyną do połykania kilometrów. Ja się zastanawiam jakby tu zoragnizowac wypad np. do Salou, po drodze można obskoczyć Luksemburg, Lyon, Monte Carlo, Mediolan i Wiedeń.... Smile Jakoś nigdy nie podobała mi się idea "jachtu lądowego" czyt. kampera, ale przyznam, że Piksel jest świetny wagonik intercity: półka na bagaż w sam raz, klima jest, muzyczka gra, bilety niedrogie Very happy

W styczniu wymieniłem olej po zakupie, potem po 10kkm, potem po następnych 10kkm, potem po 8kkm razem z turbiną, i teraz też musiałem...


RE: Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim smarcie ? - Qaptur - 10.12.2016

(23.11.2016, 18:28)Qaptur napisał(a): Dziś Smarcik dostał nowy uśmiech "biżuteryjny", dla porównania ze starym.

Ciąg dalszy zmian, drobiazg szczególnie na okres zimowy. Voltomierz zamontowany między "kulkami" oczywiście też w kształcie kulki tylko mniejszej.


Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim smarcie ? - Marek - 10.12.2016

Jeszcze sie wacham. Ale cytując klasyka.... dodam koloru, trochę polotu i finezji w tym smutnym jak p...a mieście. [Obrazek: b5429fb9e358f312b709a3b02f618ae2.jpg]


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


RE: Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim smarcie ? - Lolek - 11.12.2016

Dodatkowe pytanie, to na jakim Ty oleju ganiasz? Bo jeśli na mineralnym to jeszcze rozumiem, ale jeśli na jakimś dobrym syntetyku to marnujesz pieniążki i bardzo szkodzisz środowisku. Dwa w jednym - jakby nie było. Jedyni którzy się cieszą to pracownicy sektora petrochemicznego.


Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim smarcie ? - marcinmobil - 11.12.2016

taki przedsmaczek zajebiaszczo jak dla mnie[Obrazek: b1552581c8acca1ccc327a42c9ae6ca3.jpg]

była UMBRELLA jest RUDY


RE: Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim smarcie ? - Bocian - 11.12.2016

Kiedyś tak sobie myślałem o flokowaniu plastików ale nie byłem pewny. Teraz widzę "na żywo" i wiem że to zrobię. Jak dla mnie miodzio to wygląda Very happy


RE: Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim smarcie ? - krzyss - 11.12.2016

Ja zmieniam co 8-10kkm full syntetyk... i widac ze po 8000 olej robi sie delikatnie przepalony... tyle ze ja latam wyzylowana benzyna...


RE: Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim smarcie ? - Lolek - 11.12.2016

Laboratorium chemiczne w którym ten olej został opracowany z całkowitą pewnością uwzględniło tzw. nawęglenie oleju. I dopiero taki olej ma te parametry które są opisane na opakowaniu. Na dodatek firmy motoryzacyjne i producenci olejów zaniżają przebiegi między wymianami ponieważ to jest po prostu w ich interesie. To podobnie jak z przeglądami i wymianą filtrów, nie ma sposobu by wytłumaczyć mechanikowi, że filtr należy wymieniać dopiero wtedy gdy traci on tzw. przepływ minimalny potrzebny do prawidłowej pracy silnika, lub innego agregatu. Wyjątkiem jest filtr powietrza, najlepiej by było jakby go nie było .


Menu