smartklub.pl
Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim smarcie ? - Wersja do druku

+- smartklub.pl (http://smartklub.pl)
+-- Dział: Nasze smarty (http://smartklub.pl/f-nasze-smarty--53)
+--- Dział: Pokaż swoje auto (http://smartklub.pl/f-pokaz-swoje-auto--62)
+--- Wątek: Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim smarcie ? (/t-co-dzisiaj-zrobiles-przy-swoim-smarcie--3441)



RE: Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim smarcie ? - chris2 - 28.02.2017

Ten moduł szyb jest uniwersalny,czy dedykowany do Smarta?


Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim smarcie ? - ŁYSY13 - 28.02.2017

To jest bracie wynalazek
A jak zrobić zamykanie razem z dachem do cabrio ?
Można czy dopiero faza testu


Wysłane z iPhone 7 Łysy 13 emeryt


RE: Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim smarcie ? - LAZY. - 28.02.2017

(28.02.2017, 20:18)ŁYSY13 napisał(a): To jest bracie wynalazek
A jak zrobić zamykanie razem z dachem do cabrio ?
Można czy dopiero faza testu


Wysłane z iPhone 7 Łysy 13 emeryt

Ja mam moduł domykania szyb, działa na zasadzie: wyłączona stacyjka, wychodzisz, zamykasz auto  i ten sygnał aktywuje moduł który domyka okna, szyberdach. Jak masz włączoną stacyjkę w pozycję 1 i zaryglujesz drzwi przyciskiem na kokpicie to się nic nie stanie. Nie wiem jak się w cabrio steruje dachem więc ci nie powiem czy to się zda.
Z każdych drzwi trzeba po jednym kabelku wyprowadzić od przełączników szyb i jeden od szyberdachu w moim przypadku.  Jak się cieplej zrobi to dokończę zabawę i podłączę go do końca.


RE: Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim smarcie ? - brat_hanki - 01.03.2017

Hej
Cieszę się, że się podoba. Smile
Moduł jest uniwersalny w sensie będzie działać w każdym aucie gdzie zasilanie silnika idzie przez włącznik. (czyli do włącznika dochodzi + i - oraz przewody idące bezpośrednio do silnika od podnoszenia szyb). Ten układ działa jak taki włącznik tylko inteligentnie przytrzymuje dłużej pozycję wciśniętą.

Nie ma on funkcjonalności domykania szyb, aby to zrealizować to trzeba by dociągnąć stały + (ten co jest we wtyczce znika po wyłączeniu stacyjki) i potrzebny by był sygnał kiedy domykać szyby. Myślałem o tym, żeby podpiąć się np siłownik od zamka i aktywować domykanie sekwencją np zamknij -  otwórz - zamknij w ciągu 5 sek, ale mi akurat najbardziej brakowało automatycznego opuszczania i podnoszenia (często poruszam się po miejscach, gdzie muszą IDkiem otworzyć szlaban lub pobrać bilecik z automatu parkingowego) więc nie zrobiłem tego. Czy można by to zrobić także do automatycznego zamykania dachu, nie wiem jak to jest zrealizowane w cabrio, ale pewnie można.
Ten moduł mam zlutowany na płytce uniwersalnej (bo potrzebowałem jedną sztukę), mogę narysować schemat i może ktoś z zaprojektuje do tego płytkę np w Eagle, ja już tak dawno nie korzystałem z takiego softu, że musiałbym się nauczyć od nowa. Elementy potrzebne to dwa przekaźniki SPDT 15A+, mikroprocessor atTINY13, układ do pomiaru prądu ACS712 i parę rezystorów,  kondensatorów i stabilizator, kod do procka też udostępnię. 
Jakby to miało być mega uniwersalne to musiałbym dopisać procedurę programowania prądu wyłączenia (obecnie ustawione jest na stałe na 9A, silnik w smarcie podczas podnoszenia bierze w okolicy 5A, a po zablokowaniu 15A).

pozdrawiam


Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim smarcie ? - ŁYSY13 - 01.03.2017

O tany teraz to ja nic nie ogarnę
Tyle tego kolego ze ufff


Wysłane z iPhone 7 Łysy 13 emeryt


RE: Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim smarcie ? - Guniu - 02.03.2017

wypralem Parowym urządzeniem fotele, odkręciłem i pod fotelami ładnie wyodkurzałem, wsadziłem w końcu też ten pii wężyk do wstecznej wycieraczki, wypadł już chyba 3 raz w tym roku.. przy okazji wyłamałem wycieraczkę ze szkła więc za parę dni zamontuję nową.
za 1000 km olej mnie czeka..


Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim smarcie ? - Marek - 02.03.2017

Mini zegarki wpinane w OBD w 450 nie działa a w 451 juz tak....[Obrazek: 4381d53c2cc56158a42cc53e9f630a18.jpg][Obrazek: 4ea089b8fb6b20a0c3dead8aec5ead0c.jpg]


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim smarcie ? - Qaptur - 02.03.2017

Wreszcie przyszły kapsztylki na wentyle, z pół konia więcej

[Obrazek: a13718ed7b643af58749d5e01ab8c22e.jpg][Obrazek: e3069ec4310ad85540e0e75181760b24.jpg]


RE: Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim smarcie ? - zlomek433 - 02.03.2017

(02.03.2017, 19:55)Qaptur napisał(a): Wreszcie przyszły kapsztylki na wentyle, z pół konia więcej

[Obrazek: a13718ed7b643af58749d5e01ab8c22e.jpg]
Miałem takie.. ukradli mi po tygodniu Crying


RE: Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim smarcie ? - Qaptur - 02.03.2017

Stoję w monitorowanym miejscu to może nie ukradną,zresztą Brabuski są do alusków które jeszcze zimują w piwnicy.


Menu