smartklub.pl
Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim smarcie ? - Wersja do druku

+- smartklub.pl (http://smartklub.pl)
+-- Dział: Nasze smarty (http://smartklub.pl/f-nasze-smarty--53)
+--- Dział: Pokaż swoje auto (http://smartklub.pl/f-pokaz-swoje-auto--62)
+--- Wątek: Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim smarcie ? (/t-co-dzisiaj-zrobiles-przy-swoim-smarcie--3441)



RE: Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim smarcie ? - Michausen - 27.03.2017

Bo ja się nie chwaliłem... bo zacząłem projekt "żółto-czarny Pierrocik" Smile Bo jak się wkłada serduszko, to i koników w bagażniku przybywa Smile
[attachment=16050]


RE: Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim smarcie ? - PatiEK - 27.03.2017

Oryginalnie, choć krzywo ponaklejane te prawie romby.


RE: Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim smarcie ? - LAZY. - 27.03.2017

(27.03.2017, 20:02)PatiEK napisał(a): Oryginalnie, choć krzywo ponaklejane te prawie romby.

To jest chyba wizualizacja komputerowa zrobiona dla sprawdzenia jak to na aucie będzie wyglądać.


RE: Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim smarcie ? - Michausen - 27.03.2017

A, nie, nie, żadna wizualizacja. To faza alfa projektu. Taśma nie ma lustrzanego odbicia, stąd są różnice na lewej i prawej stronie. Jak już kiedyś pisałem, wszelkie szkody jakie mam na smarcie, to szkody parkingowe. Tutejsi demenci z trudem ogarniają trudną sztukę parkowania, stąd taki wzór oklejki ma się rzucać im w oczy, przez co chronić mnie przez uczynieniem w końcu czynu zabronionego przez KK.


RE: Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim smarcie ? - katherine - 28.03.2017

Potwierdzam Autko Michausena wygląda teraz jak marzenie Smile


RE: Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim smarcie ? - obwd-crash - 09.04.2017

Dokonałem przeróbki EGR, bez jego zdemontowania z auta. W zielonym cdi.
Powód ? 
Wyciek oleju między cewką a zaworem, przez mechanizm grzybka uruchamianego cewką. Gdy grzybek był uchylany przez cewkę, ze względu na zużycie prowadnicy grzybka wydmuchiwało olej przez występujące nieszczelności, który następnie ściekał po obudowie EGR, na rurę prowadzącą z intercoolera i dalej z tej rury na obudowę skrzyni biegów a następnie na "glebę".
Cewka została odkręcona od zaworu, do jednego z 3 otworów mocujących przymocowałem blachę sprężyny od starego zegara, by wciskała trzpień cewki, umożliwiając jego wysuwanie się przy normalnej pracy i automatyczny powrót wciśnięcie - tak jak to występuje przy oddziaływaniu grzybka (sprężyny) zaworu EGR. Cewkę przymocowałem na pozostałych 2 otworach do obudowy EGR. Zobaczymy jaki efekt tego działania. 
Zebrany olej w intercoolerze bardzo dobrze sam z niego wypływa po demontażu czujnika temperatury i uruchomieniu silnika, najlepiej auto ustawić na górce z przodem do góry.
Odma nadal pozostała jak oryginalnie, choć chciałem wrócić do pomysłu z butelką, jaki realizowałem przez parę lat w pomarańczowym (55) cdi.


RE: Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim smarcie ? - wojtekaw - 09.04.2017

Dałem auto do całościowego mycia. Efekt zaskakujący. Wygląda tak czysto, że... nie pamiętałem kiedy tak dobrze wyglądał Smile


RE: Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim smarcie ? - chris2 - 01.06.2017

Kierownica doczekała się montażu po pięciu miesiącach leżakowania w garażu Very happy
W kolejce czekają już elektryczne lusterka,automat domykania szyb,ringi led do reflektorów i halogeny,mam nadzieje że zdążę z montażem przed zimą Smile


RE: Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim smarcie ? - Gapa. - 01.06.2017

Ktoś ja na imadle prostowal ?


RE: Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim smarcie ? - yotomeczek - 01.06.2017

Wypłaszczony spód - też taką chcę Smile


Menu