smartklub.pl
Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim smarcie ? - Wersja do druku

+- smartklub.pl (http://smartklub.pl)
+-- Dział: Nasze smarty (http://smartklub.pl/f-nasze-smarty--53)
+--- Dział: Pokaż swoje auto (http://smartklub.pl/f-pokaz-swoje-auto--62)
+--- Wątek: Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim smarcie ? (/t-co-dzisiaj-zrobiles-przy-swoim-smarcie--3441)



RE: Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim smarcie ? - Vapor2005 - 08.07.2019

Zainstalowany internet na stałe...
PS. Do Smarta olej 5W 30?


RE: Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim smarcie ? - Maciek_M - 08.07.2019

Tak. Czemu nie? Instrukcja taki przewiduje.


RE: Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim smarcie ? - obwd-crash - 16.08.2019

W obydwu 450 cdi wymieniłem olej w skrzyniach biegów.
Jutro 451 mhd przejdzie wymianę/naprawę następujących części/rzeczy:
- pasek alternatora,
- olej z filtrem w silniku, 
- olej w skrzyni biegów 
- filtr kabinowy i odświeżanie klimatyzacji preparatem,
- mycie, suszenie i oliwienie filtra powietrza K&N silnika,
- naprawa led mini nssc.


RE: Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim smarcie ? - speedykielce - 17.08.2019

(16.08.2019, 20:56)obwd-crash napisał(a): W obydwu 450 cdi wymieniłem olej w skrzyniach biegów.
Jutro 451 mhd przejdzie wymianę/naprawę następujących części/rzeczy:
- pasek alternatora,
- olej z filtrem w silniku, 
- olej w skrzyni biegów 
- filtr kabinowy i odświeżanie klimatyzacji preparatem,
- mycie, suszenie i oliwienie filtra powietrza K&N silnika,
- naprawa led mini nssc.
Sama przyjemność... Tak to można z przyjemnością popracować A nie szukanie i usuwanie usterek. Miłej pracy

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka


RE: Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim smarcie ? - LAZY. - 17.08.2019

Wymieniłem dziś oba paski. Choć tylko ten alternatora był do wymiany, no ale jak już oba zdjęte to co będę stary zakładać.  Przy okazji zweryfikowałem luz łożysk alternatora, pompy wody i rolki.
Konkretnie to test polegał na złapaniu ręką i ocenie manualnej czy da się coś wyczuć. Smar miedziany w aerozolu na śrubę rolki napinacza paska klimy i napinacza alternatora- kiedyś smarowałem ale wypłukało. Zabezpieczyłem gwinty trzymające nadkole.


Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim smarcie ? - speedykielce - 18.08.2019

A ja w piątek zauważyłem że pod nogami kierowcy mam basen... po wyjęciu siedzenia zrobiłem test. Zamknąłem się w aucie A druga osoba lala wodę... przeciek zlokalizowany i zlikwidowany wczoraj.... od wczoraj suszenie ... dobrze że była pogoda.... lekko skorodowana podłoga wyczyszczona i zabezpieczona ..... dziś zakładałem wszystko..... No cóż niedziela.... Ale auto musi być złożone.... przy okazji trochę poprawka niedoróbek.... Ale sukces jest dzieki zawzieciu i mega pogodzie.... teraz tylko rozłożyć dach i wiatr we włosy póki jeszcze mam Wink [Obrazek: bb3625e12be5bb6cb26546fdfde35111.jpg][Obrazek: 8d4d9d0b2d50d2eab316108fafbc3dbe.jpg][Obrazek: ec440222e6e04dd13297f2538bdc6d40.jpg][Obrazek: 846000d1c1c7b269a4afe5a01a90ccfb.jpg][Obrazek: c68c42f543af601c407e4024f760c9dc.jpg]

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka


RE: Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim smarcie ? - raffa - 18.08.2019

@speedykielce, którędy Ci się wlewała woda?
ja dziś zobaczyłem, że nie mam prawego światła mijania. Wizyta na stacji, zakup nowej żarówki i ćwiczenia w wyciąganiu najwęższej części przedramienia i palców Very happy No ale się udało Very happy
A w domu robię 3 rzeczy dla autka. Jak coś już zostanie zamontowane, to się pochwalę Very happy


RE: Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim smarcie ? - speedykielce - 18.08.2019

(18.08.2019, 14:41)raffa napisał(a): @speedykielce, którędy Ci się wlewała woda?
ja dziś zobaczyłem, że nie mam prawego światła mijania. Wizyta na stacji, zakup nowej żarówki i ćwiczenia w wyciąganiu najwęższej części przedramienia i palców Very happy No ale się udało Very happy
A w domu robię 3 rzeczy dla autka. Jak coś już zostanie zamontowane, to się pochwalę Very happy
U mnie woda wchodziła przez moja głupotę.... przy zabawie w podłączania oświetlenia boczkow tymczasowo puściłem kabel od drzwi do wnętrza auta pod uszczelka... A miałem puścić normalnie przy następnym zdjęciu całego przodu.... chciałem zaoszczędzić na dodatkowej robocie to wyszło że i tak musiałem specjalnie zajmować przód ( błotniki maska itp) i suszyć auto .... :/ kolejna nauczka by nie iść na skrótyWink ewidentnie moja wina i chwilowa niedoróbka

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka


RE: Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim smarcie ? - raffa - 18.08.2019

(18.08.2019, 14:53)speedykielce napisał(a): U mnie woda wchodziła przez moja głupotę.... przy zabawie w podłączania oświetlenia boczkow tymczasowo puściłem kabel od drzwi do wnętrza auta pod uszczelka... A miałem puścić normalnie przy następnym zdjęciu całego przodu.... chciałem zaoszczędzić na dodatkowej robocie to wyszło że i tak musiałem specjalnie zajmować przód ( błotniki maska itp) i suszyć auto .... :/ kolejna nauczka by nie iść na skrótyWink ewidentnie moja wina i chwilowa niedoróbka

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Dzięki, bałem się, że jakaś przypadłość 'bezdachowców', o której jeszcze nie wiem Very happy


RE: Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim smarcie ? - bartigdansk - 18.08.2019

W cabrio lubi przeciekać ale do bagażnika.


Menu