smartklub.pl
Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim smarcie ? - Wersja do druku

+- smartklub.pl (http://smartklub.pl)
+-- Dział: Nasze smarty (http://smartklub.pl/f-nasze-smarty--53)
+--- Dział: Pokaż swoje auto (http://smartklub.pl/f-pokaz-swoje-auto--62)
+--- Wątek: Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim smarcie ? (/t-co-dzisiaj-zrobiles-przy-swoim-smarcie--3441)



RE: Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim smarcie ? - obwd-crash - 12.04.2014

Wymyłem, wysuszyłem i naoliwiłem filtr powietrza K&N :
Zawsze czynię to co 5kkm, od 2 lat czyli filtr ten dawno się spłacił, po przejechał ze mną już 70kkm. Wg producenta gwarancja na 1000kkm Very happy, prędzej "zajeżdżę" Smart-a aniżeli ten filtr Laughing


RE: Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim smarcie ? - maciejo86 - 14.04.2014

Witam dziś założyłem nowe alusy do swojego smarta Very happy
[attachment=7980]
[attachment=7981]


RE: Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim smarcie ? - dominikk - 30.05.2014

A ja dzisiaj w końcu uszczelniłem szybki trójkątne Very happy , już nigdy więcej wody po deszczu z tyłu auta (ręczniki które po to trzymałem z tyłu już są nie potrzebne Laughing ) , dodatkowo wymienione wszystkie 4 amorki, sprawdzony zawias i hamulce, teraz tylko w przyszłym tygodniu hydrołapa ląduje w aucie , i jak starczy funduszy to może uda się wpakować tarcze Mikoda nawiercane + klocki tylko jeszcze się zastanawiam jakie... No ale najpierw fundusze trzeba przeliczyć czy starczy Razz


RE: Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim smarcie ? - GaMic - 06.06.2014

...a ja dzisiaj się napracowałem (10 godzin)

- uszczelniłem szybki z tyłu
- wymontowałem wykładzinę z wnętrza
- wyczyściłem miejsca, gdzie woda zrobiła już lekkie szkody (ruda się pojawiła)
- zamalowałem wyczyszczone miejsca cynkiem w spreju
- całą podłogę wykleiłem matą wygłuszającą
- zmontowałem wszystko do stanu pierwotnego...


RE: Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim smarcie ? - mozdzerka - 07.06.2014

W nagrodę za dobre sprawowanie dostał zestaw nowych pachnidełek do środka i czyścidełek na zewnątrzSmile


RE: Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim smarcie ? - promyk - 07.06.2014

wypolerowałem nadwozie na ivent Razz


RE: Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim smarcie ? - szajla11 - 08.06.2014

Umówiłam smarta do lekarza i została mu przynitowana tablica rejestracyjna ( wiecej nikt nie ukradnie)


RE: Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim smarcie ? - dominikk - 08.06.2014

Przy okazji startu w treningu rajdowym jaki odbył się dzisiaj w Trójmieście,dla zawodników przewidziana była promocja na pomiar mocy silnika na hamowni. Więc nie myśląc za długo postanowiłem że wykorzystam tę okazję i sprawdzę moc mojego pocisku. Ponoć wg. wszelakiej dokumentacji jaką posiadam do auta jest to wersja 54 konna. Ponieważ ostatnio był robiony mały remont silnika+regeneracja turbo pojechałem licząc na to że moc będzie zbliżona do seryjnej


NIESTETY NIE BYŁA


36.8konia ,oraz 48,4Nm lekko mówiąc nie pocieszyły mnie.............

CryingCryingCryingCryingCryingCryingCryingCryingCryingCryingCryingCryingCryingCryingCryingCryingCryingCryingCryingCryingCryingCrying


RE: Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim smarcie ? - krzyss - 08.06.2014

Pytanie kto to mierzyl i na jakiej hamowni. Podlaczony miales pod OBD komputer, jaka temp w dolocie, jakie doladowanie pompuje turbo ? Dzis bylo bardzo cieplo, stawiam ze smart Ci sie piekl w dolocie, a wtedy zaniza doladowanie zeby nie poplynely tloki. Nie dramatyzuj Smile jedz na hamownie jak bedzie chlodno !


RE: Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim smarcie ? - dominikk - 08.06.2014

(08.06.2014, 21:03)krzyss napisał(a): Pytanie kto to mierzyl i na jakiej hamowni. Podlaczony miales pod OBD komputer, jaka temp w dolocie, jakie doladowanie pompuje turbo ? Dzis bylo bardzo cieplo, stawiam ze smart Ci sie piekl w dolocie, a wtedy zaniza doladowanie zeby nie poplynely tloki. Nie dramatyzuj Smile jedz na hamownie jak bedzie chlodno !

Na wykres z hamowni w PDF czekam na maila (wtedy tutaj go wstawię)bo wydruk niestety był słabo czytelny - robione było w COMSPORT w Gdańskim oddziale. Temperatury są tylko zewnętrzne - komora silnika nie była nawet otwierana. Ciepło było owszem - 28 stopni otoczenia,28.4 temp. zasysanego powietrza ciśnenie atmosferyczne 1009,2hPa, ale coś i tak słabo jak na mój gust Sad

Niemniej jednak muszę wymienić wydech bo to jest ostatnia rzecz, która wiem że jest padnięta, a wciąż nie wymieniona.Ciśnienie turbo mam nadzieję że ogarnę w tym tygodniu bo wskaźnik mam,tylko wciąż jest nie podłączony.
Jeżeli turbo będzie dobrze pompowało, ciśnienie sprężania też sprawdzę i nic nie wyjdzie to już kurde sam nie wiem...


Menu