smartklub.pl
Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim smarcie ? - Wersja do druku

+- smartklub.pl (http://smartklub.pl)
+-- Dział: Nasze smarty (http://smartklub.pl/f-nasze-smarty--53)
+--- Dział: Pokaż swoje auto (http://smartklub.pl/f-pokaz-swoje-auto--62)
+--- Wątek: Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim smarcie ? (/t-co-dzisiaj-zrobiles-przy-swoim-smarcie--3441)



RE: Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim smarcie ? - krzyss - 20.08.2014

Cos slabe to cisnienie Smile


RE: Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim smarcie ? - obwd-crash - 20.08.2014

(20.08.2014, 16:35)promyk napisał(a): Od dziś żółty F2 z wymienionym silnikiem śmiga. Wymianę zrobiłem sam w garażu co daje dużo satysfakcji. Dzięki wszystkim za cenne wskazówki. Bez Waszej pomocy poległbym w tej nierównej walce. Manometr pod pokrywą silnika wskazuje ciśnienie w układzie smarowania (jak w samolocie Smile

Dobrze że jest, ale odczyt tylko na postoju :(
Może trzeba było na desce rozdzielczej dołożyć jeden zegarek lub i nawet np. w oryginalnym dodatkowym "czułku" od zegara lub obrotomierza ?
Ja mam dołożony na desce wskaźnik ciśnienia doładowania, nie jest to może szczyt elegancji, ale daje ciągły podgląd na ten parametr.
[attachment=8871]
Fireman ma dodatkowe wskaźniki umieszczone w oryginalnych obudowach od zegarka/obrotomierza - o ile dobrze pamiętam łącznie ma cztery czułki


RE: Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim smarcie ? - promyk - 20.08.2014

Foto gdy silnik nie pracuje. Producent podaje, że silnik CDI powinien mieć ciśnienie smarowania 4-4,5 bar na zimnym silniku a 2-2,5 bar na rozgrzanym silniku mierzone przy 4000 rpm. Ja nie mam obrotomierza w Dieslu więc pomiar obarczony będzie dużym błędem. Na wolnych obrotach silnika (przypuszczam że jakieś 800 obr/min) manometr pokazuje na zimnym silniku 1,5 a na ciepłym 1 bar. Przypomnę, że kontrolka smarowania na kokpicie zapala się przy 0,15-0,35 bar. Zrobię fotkę na maksymalnych obrotach ciepłego silnika i zamieszczę. Nie wiem jaki ma przebieg za sobą silnik który kupiłem. Ale pomiar ciśnienia nad tłokiem pokazał 15 bar po pierwszym uderzeniu tłoka na środkowym cylindrze. Na pozostałych było podobnie. Producent podaje, że w Smarcie CDI powinno być 18,5 bar ciśnienie poniżej 12 bar kwalifikuje silnik do remontu. Więcej powiedziały by wyniki badania na hamowni ale w moim przypadku to zbędny luksus Smile. Dla mnie to on wystarczająco wkręca się na szosie. Jak chcę poszaleć to zawsze mogę dosiąść roadstera.


RE: Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim smarcie ? - krzyss - 20.08.2014

Gratulacje za samodzielna naprawe !!


RE: Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim smarcie ? - Fireman - 21.08.2014

U mnie na ciepłym na wolnych obr. 1,2 bara, na ciepłym podczas jazdy od 2500 obr 4,2-4,4 bara przebieg 138000 tys.km. na zimnym na wolnych ok. 2,0 -2,2 bara.

pozdrawiam


RE: Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim smarcie ? - wroneq - 21.08.2014

Zrobiony przegląd, zdjęte i umyte osłony z pod auta, odrdzewione i zabezpieczone ogniska korozji znalezione pod spodem, zamówione nowe spinki mocowania osłony.

Jadąc na przegląd zająłem osłony aby dokładnie sprawdzić przednie zawieszenie bo czasami coś cicho puknie, niestety od dołu wszystko wydaje się być ok co potwierdził diagnosta (tuleje wahaczy, sworznie, łączniki stabilizatora, gumy stabilizatora).
Pytanie, czy problemem mogą być górne mocowania amortyzatorów ?
Pewnie trzeba zdejmować cały przód żeby się do nich dostać ?


RE: Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim smarcie ? - promyk - 21.08.2014

Fireman, na jakim oleju jeździsz 10W40 ?


RE: Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim smarcie ? - kasiunqa - 21.08.2014

W chińczyku 451 wymienione oleje,filtry,świece, i w końcu doczekał się elektrycznych lusterek Smile


RE: Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim smarcie ? - Kanapa - 21.08.2014

(20.08.2014, 18:56)obwd-crash napisał(a): Dobrze że jest, ale odczyt tylko na postoju :(
Może trzeba było na desce rozdzielczej dołożyć jeden zegarek lub i nawet np. w oryginalnym dodatkowym "czułku" od zegara lub obrotomierza ?
Ja mam dołożony na desce wskaźnik ciśnienia doładowania, nie jest to może szczyt elegancji, ale daje ciągły podgląd na ten parametr.

Fireman ma dodatkowe wskaźniki umieszczone w oryginalnych obudowach od zegarka/obrotomierza - o ile dobrze pamiętam łącznie ma cztery czułki

Laughing

[video=youtube]http://youtu.be/bdCx_DFXTQM[/video]


RE: Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim smarcie ? - promyk - 22.08.2014

Manometr na max obrotach rozgrzanego silnika wczoraj pokazał 3,5 bar. Jakie maksymalne obroty pokazują Wam obrotomierze w CDI ? Mariusz, poszukam takiego zegarka i zamontuję na kokpicie z obrotomierzem. Ten na filmiku ma zakres tylko do 2 bar.


Menu