smartklub.pl
Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim smarcie ? - Wersja do druku

+- smartklub.pl (http://smartklub.pl)
+-- Dział: Nasze smarty (http://smartklub.pl/f-nasze-smarty--53)
+--- Dział: Pokaż swoje auto (http://smartklub.pl/f-pokaz-swoje-auto--62)
+--- Wątek: Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim smarcie ? (/t-co-dzisiaj-zrobiles-przy-swoim-smarcie--3441)



RE: Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim smarcie ? - Pilotm - 24.03.2015

I akcja serwisowa zakończona z przygodami.

W dniu wczorajszym otrzymałem list od Mercedes-Benz z opisem akcji serwisowej 1391035 i zaproszenie do serwisu.
[attachment=10154]
Wybrałem serwis Auto Idea Łomianki.

Przyjechałem do Łomianek tuż przed 17 tak, aby jeszcze po serwisie zrobić zakupy po sąsiedzku w auchan.
Prace serwisowe rozpoczęte bardzo szybko.
Kawka, herbata, własny słodki prowiant i przeglądanie forum smarta.
Prace postępują i tu pierwszy zonk, bo okazuje się że mam uszkodzoną kostkę od czujnika ciśnienia oleju, która nie została wymieniona przy awarii paska (dwa razy pasek zerwany przy 16066 i 42090 km) i wkręconą inną śrubę mocowania przedniej belki silnika.
Robota leci dalej, krótka przerwa dla pracownika i kolejne elementy zdemontowane.
[attachment=10155]
W trakcie prac wyszło, że miałem już pękniętą ośkę/śrubę , która podlegała właśnie wymianie na nową.
[attachment=10156]
Prace zbliżają się ku końcowi i jest problem z ponownym przykręceniem belki na nową fabryczną śrubę.
Czas leci i jedyna szybka metoda naprawcza to zmiana średnicy otworu i śruby z 12 na 14 oczywiście z gwintowaniem .
Kolejna herbatka, telefon do domu.
W tym czasie salon i serwis powoli pustoszeje. Pojawia się obsługa sprzątająca, część pracowników szykuje się do domu.
Na posterunku czuwa pan Dariusz Kaczmarek i jego pracownik który opiekuję się moim smarcikiem.
Udało się, belka przykręcona, można składać resztę, pamiętając o uszkodzonej kostce.
Minęła 21.00 salon i serwis zamknięty, a ja widzę postępy prac przy aucie. Jeszcze trochę czasu i bedzie smarcik stał na kołach.
Zbliża się 22, SMART jest gotowy, a ja zadowolony opuszczam SERWIS AUTOIDEA ŁOMIANKI.

Będę musiał ponownie przyjechać na wymianę kostki do czujnika która została naprawiona tymczasowo.

Wielkie podziękowania dla pracownika serwisu i pana Darka za naprawę autka.


Dla informacji podaję, że smarcik zbliża się do czwartych urodzin z przebiegiem 60584km. Do tej pory był pod opieką serwisu Smart/Mercedes Serwis Warszawa-Włochy, ul. Gottlieba Daimlera 1 i wszystkie naprawy były tam realizowane.


RE: Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim smarcie ? - ŁYSY13 - 24.03.2015

To co przekonaliśmy się jeszcze raz gdzie jeździć na przegląd smartem. Tylko Łomianki nam pomagają jak zawsze. Dziś sam jadę zrobić smarta do Łomianek AUTOIDEA..
Tylko tam

ŁYSY13. SONY Z3 compakt


RE: Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim smarcie ? - obwd-crash - 24.03.2015

F2 451 cabrio
1. założone i podłączone zostały ledy - światła dzienne, oryginalne blendy Brabusowe a ledy NSSC /zdjęcia zrobię jak auto się pojawi w domu/
2. założony /wymieniony na obsługujący fotele/ został włącznik, położona została brakująca instalacja elektryczna od podgrzewania siedzeń, no i oczywiście zostały podłączone i sprawdzone podgrzewane siedzenia Smile

F2 450 cdi
1. nowe wahacze prowadzące belkę tylnego zawieszenia, poprzednie miały skruszałe i popękane gumy i były chyba od nowości w aucie czyli ponad 277kkm
2. nowa poduszka środkowa silnika - już 3 jak posiadam auto, tym razem /po raz pierwszy/ założony został poliuretan zrobiony na zamówienie, oryginalna Meyle jeszcze "żyła" ale jej guma była już strasznie popękana i miękka po 57kkm przebiegu, poprzednia oryginalna wytrzymała 59kkm i była wtedy całkowicie zerwana
3. nowe końcówki wahaczy z przodu i drążków kierowniczych, końcówki drążków wytrzymały 87kkm, końcówki wahaczy były chyba od nowości w aucie czyli ponad 277kkm
4. kolektor wydechowy /poprzedni pęknięty między 2 a 3 cylindrem/
5. oczyszczone i zabezpieczone antykorozyjnie korodujące już elementy podwozia oraz zawieszenia przedniego i tylnego /15 letnie auto Sad/
6. dorobiona rurka powrotna oleju z turbiny do silnika, poprzednia skorodowana i mokra od oleju, jeszcze trochę a "strzeliłaby" podczas pracy silnika


Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim smarcie ? - ŁYSY13 - 24.03.2015

No i Łysy robi koło pasowe stan km jest [Obrazek: fcfd37da5e2f550cc9e55bc312876504.jpg]

ŁYSY13. SONY Z3 compakt

Nasz opiekun wspomniany przez Maćka (Pilota) [Obrazek: 0a9cefa26ab0a1268aa44abb66f67aba.jpg][Obrazek: 3b2068e16d902db38901bd5898bd5a2f.jpg]

ŁYSY13. SONY Z3 compakt

Znajome dwa klubowe smarty[Obrazek: 8d13905b31b4d6aca6a7b866febe22b3.jpg]

ŁYSY13. SONY Z3 compakt

Tak to jest dobry nie szuka klijeta tylko go ma.

ŁYSY13. SONY Z3 compakt

Robson wszystko widzę [Obrazek: 75ee0364b4fce88825a5afb0a8ce9c29.jpg]

ŁYSY13. SONY Z3 compakt


RE: Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim smarcie ? - Guniu - 24.03.2015

jadąc z budowy wycieraczki zaniemówiły.. sprawdziłem pod domem bezpieczniki, wszystkie bo nie mam schematu.. wszystko sprawne, ręcznie położyłem wycieraczki i spróbowałem ponownie przekręcić ustrojstwo, znów wycieraczka stanęła.. ojciec podjechał, pomodzilismy. co się okazało.. uwaga nie wpadł bym na to..
ktoś dowciapny pod blokiem musiał mi załadować szmatę pod przednią maskę.. i ona jakimś cudem wkręciłą się w mechanizm wycieraczek.. nie mogłem jej wyciągnąć... musiałem lecieć po skalpel i wycinałem kawałeczkami..
wszystko się dobrze skończyło, lecz zdziwiony jestem że ten silniczek się nie spalił po takim zablokowaniu przejechałem jeszcze 15 km..


Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim smarcie ? - ŁYSY13 - 24.03.2015

No i to trwało silnik do dołu Tomek Brzistowicz szef stanol na wysokości zadania. Mirek został o godzinę dłużej i skończone ale jest parę maków [Obrazek: 9483ce6bcd25694c030de2b62ce102ef.jpg][Obrazek: efcc13a28c5a1ae339e08c2a34b17005.jpg][Obrazek: 4bd8f9a23daf96db5765ab67509bce0e.jpg]
Sama akcja wygląda tak że raczej potrzebny wątek do tej roboty


RE: Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim smarcie ? - Pilotm - 25.03.2015

Wątek już jest tutaj

Jeśli możesz, to napisz jak u Ciebie wyglądała akcja serwisowa.


RE: Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim smarcie ? - Guniu - 26.03.2015

Od jakiegoś czasu myślałem jak podłączyć się światelkiem do tyłu gdyż często wioze zakupy w nocy i ciemno mi w bagażniku, znalazłem w garażu oprawkę z żaróweczką oświetlenia spod drzwi w210 i pomyślałem że chwile pokombinuję, wyciąłem otwór dremelkiem[attachment=10171] i dalej juz poszło.. ciekawi mnie do czego ta zielona wtyczka jest? pewnie jakiś czujnik deszczu ? zmierzchu by tam mógł być ?
jak wam się podoba moje małe udogodnienie ?


RE: Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim smarcie ? - LAZY. - 26.03.2015

Lepiej wygląda jak świeci. Musiałbyś jakąś wydajniejszą żaróweczkę zamontować.


RE: Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim smarcie ? - filiproll - 27.03.2015

dużo daje to oświetlenie ?


Menu