smartklub.pl
Co mnie dziś wkurzyło....?? - Wersja do druku

+- smartklub.pl (http://smartklub.pl)
+-- Dział: Varia i wszystko jasne - W Naszym Klubie (http://smartklub.pl/f-varia-i-wszystko-jasne-w-naszym-klubie--52)
+--- Dział: Varia - Hyde Park (http://smartklub.pl/f-varia-hyde-park--60)
+--- Wątek: Co mnie dziś wkurzyło....?? (/t-co-mnie-dzis-wkurzylo--5148)



RE: Co mnie dziś wkurzyło....?? - CodeBoy - 20.04.2017

a mam jeszcze pytanie, a moze to przetarty Intercooler ? czy na 100% Egr ?


RE: Co mnie dziś wkurzyło....?? - obwd-crash - 20.04.2017

Przy przetartym intercoolerze obroty dochodzą do max tylko brak mocy przy wyższych prędkościach jazdy.
Przy błedzie ze strfony EGR wchodzi w tryb awaryjny bez wyświetlania Check Engine i ogranicza obroty max nieznacznie ponad 3 tys.

Ale prawdę powie Ci tylko Star Diagnose - "Mercedesowa wróżka"


RE: Co mnie dziś wkurzyło....?? - CodeBoy - 20.04.2017

Bardzo dziękuje za pomoc. Zaraz będe wracał do domu z pracy to zobaczę czy objaw powróci, ale dobrze już wiem na co zwracać uwagę.

ok, zrobilem ok 20km , góra /dół, kto zna trójmiasto to wie że się da Smile, różne biegi i różne obroty, wszystko chodzi po staremu czyli dobrze.
I teraz zastanawiam się nad 2 rzeczami.
po 1. czekałem na kolegę na włączonym silniku ok 15 minut, na biegu 1 pod góre, i ręczny dość stromo czy to mogło mieć znaczenie że gdzieś się np coś zapiekło na chwilę ?
po 2. mój smart jak jest zimno ok 0 stopni (a dziś tak rano było) to świrują mu wtyczki może jakieś zwarcie gdzieś ?
No więc na tą chwilę jest ok, będę obserwował, jak coś to kupuje emulator dziękuje obwd-crash za wytłumaczenie co jak jak dla laika Smile


RE: Co mnie dziś wkurzyło....?? - shagger - 21.04.2017

A ja mysle ze to mogl byc tryb awaryjny bo turbo przeladowalo.Po minucie od zgaszenia silnika w skrzynce elektrycznej nad nogami kierowcy klika przekaznik i dopiero wtedy objaw przechodzi.Mialem tak wielokrotnie.Wystarczylo zimno na dworze i przycisnac mocniej i juz byl tryb w ktorym max to 100 kmh przy czym na 6 wogole nie mial sily przyspieszyc cokolwiek.Ale prawde jak zwykle powie SD.


RE: Co mnie dziś wkurzyło....?? - Lolek - 21.04.2017

Silnik zgasł? W Smarcie? Niemożliwe! Raz mi rzeczywiście smart zgasł, jak mu pod światłami aktuator strzelił. Ale to jest koniec jazdy i linka, a nie powtórny rozruch.


RE: Co mnie dziś wkurzyło....?? - CodeBoy - 21.04.2017

(21.04.2017, 05:58)Lolek napisał(a): Silnik zgasł? W Smarcie? Niemożliwe! Raz mi rzeczywiście smart zgasł, jak mu pod światłami aktuator strzelił. Ale to jest koniec jazdy i linka, a nie powtórny rozruch.

Nie zgasł Smile


RE: Co mnie dziś wkurzyło....?? - Lolek - 21.04.2017

(21.04.2017, 07:57)CodeBoy napisał(a):
(21.04.2017, 05:58)Lolek napisał(a): Silnik zgasł? W Smarcie? Niemożliwe! Raz mi rzeczywiście smart zgasł, jak mu pod światłami aktuator strzelił. Ale to jest koniec jazdy i linka, a nie powtórny rozruch.

Nie zgasł Smile

Komentowałem bbolka, nie Ciebie.


RE: Co mnie dziś wkurzyło....?? - CodeBoy - 21.04.2017

(21.04.2017, 08:07)Lolek napisał(a):
(21.04.2017, 07:57)CodeBoy napisał(a):
(21.04.2017, 05:58)Lolek napisał(a): Silnik zgasł? W Smarcie? Niemożliwe! Raz mi rzeczywiście smart zgasł, jak mu pod światłami aktuator strzelił. Ale to jest koniec jazdy i linka, a nie powtórny rozruch.

Nie zgasł Smile

Komentowałem bbolka, nie Ciebie.

ok, juz widze Smile


RE: Co mnie dziś wkurzyło....?? - CodeBoy - 21.04.2017

(21.04.2017, 04:33)shagger napisał(a): A ja mysle ze to mogl byc tryb awaryjny bo turbo przeladowalo.Po minucie od zgaszenia silnika w skrzynce elektrycznej nad nogami kierowcy klika przekaznik i dopiero wtedy objaw przechodzi.Mialem tak wielokrotnie.Wystarczylo zimno na dworze i przycisnac mocniej i juz byl tryb w ktorym max to 100 kmh przy czym na 6 wogole nie mial sily przyspieszyc cokolwiek.Ale prawde jak zwykle powie SD.

To by mogło się nawet zgadzać, bo musiałem dać na maxa obroty bo byłem w ruchu miejskim i zmieniałem dynamicznie pas ruchu Smile


Co mnie dziś wkurzyło....?? - Kanapa - 22.04.2017

2017 i jedziemy z $$$ :/
http://next.gazeta.pl/next/7,151003,21195413,kwota-wolna-od-podatku-po-nowemu-klopoty-dla-pracodawcow-i.html


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk Pro


Menu