smartklub.pl
Co mnie dziś wkurzyło....?? - Wersja do druku

+- smartklub.pl (http://smartklub.pl)
+-- Dział: Varia i wszystko jasne - W Naszym Klubie (http://smartklub.pl/f-varia-i-wszystko-jasne-w-naszym-klubie--52)
+--- Dział: Varia - Hyde Park (http://smartklub.pl/f-varia-hyde-park--60)
+--- Wątek: Co mnie dziś wkurzyło....?? (/t-co-mnie-dzis-wkurzylo--5148)



RE: Co mnie dziś wkurzyło....?? - agrttc - 19.05.2017

Towarzystwo ubezpieczeń wzajemnych TUW


RE: Co mnie dziś wkurzyło....?? - zlomek433 - 19.05.2017

Ja będę w przyszłym tygodniu płacił. 370zl na rok w PZU


RE: Co mnie dziś wkurzyło....?? - lojezu - 21.05.2017

Muszę się do Was przeprowadzić, bo PZU wyliczyło mi jeszcze kilka zł więcej a TUW pojechał jak PROAMA - ponad 1000zł :(


Co mnie dziś wkurzyło....?? - Marek - 21.05.2017

Naprawdę dziś po raz pierwszy poczułem zazdrość.... fotel pasażera jest wygodny..... Ela za stery juz mnie nie wpuszcza!! [Obrazek: 1695b77b809d5d9aa8d606a59ebfa663.jpg]


facebook/ dreamliner cdi


RE: Co mnie dziś wkurzyło....?? - CodeBoy - 28.05.2017

Dziś zabrałem Smarta na przejażdżkę, a że w Gdańsku jak to zwykle wiatry jak na Giewoncie, no to w połowie trasy obwodnicą południowej, usłyszałem łomotanie od dołu samochodu. zwolniłem do 70, potem zjechałem pod blok i patrze a tam ledwo się trzyma plastikowa osłona. No to metodą rosyjską pozbyłem się jej. Teraz 2 pytania. Czy ona jest ważna dla smarta ?, znaczy czy chroni jakieś krytyczne elementy ? (znajduje się ona dokładnie pod fotelem pasażera.)
Czy da się ja gdzieś kupić ?
[Obrazek: oslona1.jpg]
[Obrazek: oslona2.jpg]


RE: Co mnie dziś wkurzyło....?? - Gapa. - 28.05.2017

Jak to oslona oslania elementy narażone na wodę błoto przewody hamulcowe itp itd
Ty musisz zdecydować czy jest potrzebna


RE: Co mnie dziś wkurzyło....?? - lojezu - 29.05.2017

Może poprawiać aerodynamikę na trasie - przy szybkiej jeździe bez może być głośniej i spalanie może skoczyć w górę o jakieś pojedyncze procenty Wink


RE: Co mnie dziś wkurzyło....?? - fazer72 - 29.05.2017

(22.08.2016, 19:23)psuwacz napisał(a): Ja nie lubię Shella na przykład. Taka z nich paskudna fyrma. A do Piksla leję zasadniczo wyłącznie V Power Nitro + . Czasem tylko na Wróblenie w trasie się doleję. No i ostatnio to w ogóle wszystko testowałem: Esso, Agip, Aral, Total... Najgorzej wypadło Esso - tylko 320 km zrobiłem i wołał pić.

fajnie, pewnie auto mocniejsze. Tylko pamiętaj, że lepsze paliwo = większa siła działająca na tłok = większe obciążenie na układzie korbowo-tłokowym = szybka droga do remontu głównego silnika. Te małe silniki nie są projektowane z zapasem mocy, więc są fabrycznie wyżyłowane, to nie jest np oplowski 1,6 z 72 kM. Lepsze paliwo czyli v-powery, nitro plusy itp,itp. Nie myślę tu o zwykłej 98


RE: Co mnie dziś wkurzyło....?? - CodeBoy - 29.05.2017

(29.05.2017, 07:42)lojezu napisał(a): Może poprawiać aerodynamikę na trasie - przy szybkiej jeździe bez może być głośniej i spalanie może skoczyć w górę o jakieś pojedyncze procenty Wink

zainwestowałem, na alledrogo znalzłem za 50zl Smile

Mam jeszcze pytanie , wiecie ile potrzebuje do tego spinek ? 4 ?


RE: Co mnie dziś wkurzyło....?? - psuwacz - 29.05.2017

(29.05.2017, 09:15)fazer72 napisał(a):
(22.08.2016, 19:23)psuwacz napisał(a): Ja nie lubię Shella na przykład. Taka z nich paskudna fyrma. A do Piksla leję zasadniczo wyłącznie V Power Nitro + . Czasem tylko na Wróblenie w trasie się doleję. No i ostatnio to w ogóle wszystko testowałem: Esso, Agip, Aral, Total... Najgorzej wypadło Esso - tylko 320 km zrobiłem i wołał pić.

fajnie, pewnie auto mocniejsze. Tylko pamiętaj, że lepsze paliwo = większa siła działająca na tłok = większe obciążenie na układzie korbowo-tłokowym = szybka droga do remontu głównego silnika. Te małe silniki nie są projektowane z zapasem mocy, więc są fabrycznie wyżyłowane, to nie jest np oplowski 1,6 z 72 kM. Lepsze paliwo czyli v-powery, nitro plusy itp,itp. Nie myślę tu o zwykłej 98
Diesel mi silnik wysadzi? Wątpię. Na przeglądach EGR czysty mam zawsze, poza tym traktując temat naukowo, w nowszych silnikach komputer szybko "zrozumie" co spala i odpowiednio dobierze mieszankę paliwowo-powietrzną. Zgodzę się, że w bardzo starym zasyfiałym silniku paliwo premium może za pomocą detergentów załatwić silnik (usunie uszczelniający nagar i nieszczęście gotoweSmile )

Na koniec wartoby przypomnieć, że wysoka liczba oktanowa/cetanowa paliwa w starym silniku na zwykłe paliwa spowoduje spadek mocy (złe wyprzedzenie zapłonu, źle dobrana mieszanka = nieefektywne spalanie = siła działająca na tłok de facto mniejsza!)

Wysłane z mojego STV100-4 przy użyciu Tapatalka


Menu