smartklub.pl
Co mnie dziś wkurzyło....?? - Wersja do druku

+- smartklub.pl (http://smartklub.pl)
+-- Dział: Varia i wszystko jasne - W Naszym Klubie (http://smartklub.pl/f-varia-i-wszystko-jasne-w-naszym-klubie--52)
+--- Dział: Varia - Hyde Park (http://smartklub.pl/f-varia-hyde-park--60)
+--- Wątek: Co mnie dziś wkurzyło....?? (/t-co-mnie-dzis-wkurzylo--5148)



Co mnie dziś wkurzyło....?? - spysiu92 - 30.06.2017

wstałem rano z myślą, ze czas dokupić zestaw naprawczy bo nie mam. oczywiście nie kupilem[Obrazek: 555a50ab24e1cbb2fefe91d5237f32d4.jpg]

Wysłane z mojego SM-J510FN przy użyciu Tapatalka


RE: Co mnie dziś wkurzyło....?? - damiano.o - 30.06.2017

Mówią, że szewc bez butów chodzi Laughing


RE: Co mnie dziś wkurzyło....?? - meselek - 09.07.2017

Padło kolejne oczko hella.hihi.zostało 6 sprawnych.


Co mnie dziś wkurzyło....?? - Kanapa - 09.07.2017

(09.07.2017, 14:27)meselek napisał(a): Padło kolejne oczko hella.hihi.zostało 6 sprawnych.


Chyba lysy13 miał na sprzedaż elementy od Helli


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk Pro


RE: Co mnie dziś wkurzyło....?? - ŁYSY13 - 09.07.2017

Dobre mam jeszcze

Pozdrawiam Łysy 13


RE: Co mnie dziś wkurzyło....?? - Maciek_M - 10.07.2017

Nie tylko Smarty potrafią irytować. Wczoraj Citroënek pokazał "Awaria poduszek powietrznych lub napinaczy pasow". Zamiast się zrehabilitować uznał, że świeżo naprawione drzwi działają już za długo. Jak żyć  Very happy?


RE: Co mnie dziś wkurzyło....?? - rpgamer - 10.07.2017

Wpadł na mnie rowerzysta. Ciekawe, że szedłem bo chodniku, a ścieżka rowerowa była pusta... :(


RE: Co mnie dziś wkurzyło....?? - Lolek - 10.07.2017

Terrorysta, nie cyklista.


RE: Co mnie dziś wkurzyło....?? - obwd-crash - 12.07.2017

(09.07.2017, 14:27)meselek napisał(a): Padło kolejne oczko hella.hihi.zostało 6 sprawnych.

Może warto rozebrać oczko - skoro i tak pewnie nie ma gwarancji już na nie i wymienić led lub led z podstawą mocowania - jeżeli jest takiej budowy jak opisałem to poniżej.

Niedawno zakładałem NSSC mini (451 z 2013) - padło jedno z oczek, odesłałem na gwarancji do sprzedającego, owszem wymienił, ale przesyłka ponad 5zł.
Zanim odesłali sprawne, padło drugie z oczek - ale to już moja wina, bo w tym modelu są łączone szeregowo. Led dostał za wysokie napięcie, pierwotnie było na 5 ledów a poszło na 4 ledy. Rozebrałem i okazało się że pasty termoprzewodzącej ciepło, z podstawy mocowania leda na metalową obudowę oczka, było tyle co nic. Pewnie się przegrzał i stąd usterka. Dokonałem pomiarów średnic podstawy i leda, kupiłem za kilka złotych 10 szt. takich ledów i podstawy mocowania, a także pastę termoprzewodzącą. Zlutowałem, led działa, wymieniłem w oczku, nie pożałowałem ale i nie przesadziłem z pastą. Dodatkowo dołożyłem wąską tulejkę/podkładkę z wężyka igielitowego właściwej średnicy, by soczewka mocno dociskała podstawe leda do obudowy metalowej oczka, chyba będzie dobrze. Gdy padną następne oczka mam już części do naprawy jeszcze 9szt., w cenie poniżej przesyłki zwrotnej na gwarancji jednego oczka Wink
[attachment=16479]


Co mnie dziś wkurzyło....?? - marcinmobil - 18.07.2017

(12.07.2017, 12:36)obwd-crash napisał(a):
(09.07.2017, 14:27)meselek napisał(a): Padło kolejne oczko hella.hihi.zostało 6 sprawnych.

Może warto rozebrać oczko - skoro i tak pewnie nie ma gwarancji już na nie i wymienić led lub led z podstawą mocowania - jeżeli jest takiej budowy jak opisałem to poniżej.

Niedawno zakładałem NSSC mini (451 z 2013) - padło jedno z oczek, odesłałem na gwarancji do sprzedającego, owszem wymienił, ale przesyłka ponad 5zł.
Zanim odesłali sprawne, padło drugie z oczek - ale to już moja wina, bo w tym modelu są łączone szeregowo. Led dostał za wysokie napięcie, pierwotnie było na 5 ledów a poszło na 4 ledy. Rozebrałem i okazało się że pasty termoprzewodzącej ciepło, z podstawy mocowania leda na metalową obudowę oczka, było tyle co nic. Pewnie się przegrzał i stąd usterka. Dokonałem pomiarów średnic podstawy i leda, kupiłem za kilka złotych 10 szt. takich ledów i podstawy mocowania, a także pastę termoprzewodzącą. Zlutowałem, led działa, wymieniłem w oczku, nie pożałowałem ale i nie przesadziłem z pastą. Dodatkowo dołożyłem wąską tulejkę/podkładkę z wężyka igielitowego właściwej średnicy, by soczewka mocno dociskała podstawe leda do obudowy metalowej oczka, chyba będzie dobrze. Gdy padną następne oczka mam już części do naprawy jeszcze 9szt., w cenie poniżej przesyłki zwrotnej na gwarancji jednego oczka Wink


Wiesiu led nie padł dlatego ze było cztery czy piec możesz podłączyć jeden i ma być ok to jest sterowane prądowo a nie napięciowo ilość nie ma tu nic do rzeczy przyczyna zawsze tkwi niestety w szczelności tego układu a H2O. Potrafi. Wiele zdziałać


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Menu