smartklub.pl
Co mnie dziś wkurzyło....?? - Wersja do druku

+- smartklub.pl (http://smartklub.pl)
+-- Dział: Varia i wszystko jasne - W Naszym Klubie (http://smartklub.pl/f-varia-i-wszystko-jasne-w-naszym-klubie--52)
+--- Dział: Varia - Hyde Park (http://smartklub.pl/f-varia-hyde-park--60)
+--- Wątek: Co mnie dziś wkurzyło....?? (/t-co-mnie-dzis-wkurzylo--5148)



RE: Co mnie dziś wkurzyło....?? - Gapa. - 24.04.2018

200 plus przesylka


Co mnie dziś wkurzyło....?? - meselek - 24.04.2018

To ok, jakaś gwarancja rozruchowa ,?pozdrawiam


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Co mnie dziś wkurzyło....?? - Kanapa - 24.04.2018

Gapa chyba miał kiedyś actuator na części.
Tylko nie wiem czy coś mu się ostało.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk Pro


RE: Co mnie dziś wkurzyło....?? - meselek - 25.04.2018

Witam.odnośnie actuatora, to kupiłem dziś nowy za 1100 zł za wyrażną namową mechanika , sorry Gapa ale nie pohandlujemy , jeszcze tylko muszę kupic nowe śruby, czy adaptację robi się actuatora ? pozdrawiam


RE: Co mnie dziś wkurzyło....?? - Gapa. - 25.04.2018

Spoko nie Ty to może ktoś inny


RE: Co mnie dziś wkurzyło....?? - damiano.o - 25.04.2018

(25.04.2018, 04:45)meselek napisał(a): Witam.odnośnie actuatora, to kupiłem dziś nowy za 1100 zł za wyrażną namową mechanika , sorry Gapa ale nie pohandlujemy , jeszcze tylko muszę kupic nowe śruby, czy adaptację robi się actuatora ? pozdrawiam
Musisz actuator zaadaptować i nauczyć go jak ma pracować, ustawić punkt ocierania itp. - bez SD się nie obejdzie

Tapnięte z SG NOTE 8


Co mnie dziś wkurzyło....?? - meselek - 25.04.2018

Już jestem wstępnie umówiony na adaptacje w Smart serwis Lublin . Pozdrawiam


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


RE: Co mnie dziś wkurzyło....?? - Lolek - 25.04.2018

To nie aktuator się "uczy" czy adaptuje ale komputer auta zapoznaje się z nowo zamontowanym siłownikiem. To drobne różnice w wykonaniu zmuszają do wizyty na SD po której auto wie ile obrotów i w jakim momencie jest potrzebnych do wciśnięcia lub do zwolnienia sprzęgła. W samym aktuatorze nie ma niczego co mogłoby się czegokolwiek nauczyć.


RE: Co mnie dziś wkurzyło....?? - damiano.o - 27.04.2018

(25.04.2018, 20:55)Lolek napisał(a): To nie aktuator się "uczy" czy adaptuje ale komputer auta zapoznaje się z nowo zamontowanym siłownikiem. To drobne różnice w wykonaniu zmuszają do wizyty na SD po której auto wie ile obrotów i w jakim momencie jest potrzebnych do wciśnięcia lub do zwolnienia sprzęgła. W samym aktuatorze nie ma niczego co mogłoby się czegokolwiek nauczyć.
Odpowiadając użyję cytatu: "powiedział co wiedział i umarł na łupież" ..... Lolek, no proszę Cię, mój wpis miał być prosty, jasny i czytelny w swoim przekazie dla odbiorcy nie bawiąc się w zbędną i nikomu nie potrzebną (a czasami nawet niezrozumiałą) wirtuozerię słowną, a już tym bardziej techniczną jakie w tym momencie dla Kolegi Meselek ma znaczenie to czy element jego zepsutego smarta i czynność, którą musi wykonać przy użyciu SD jest "nauką" czy jak Ty to napisałeś "zapoznawaniem się"? Bo dla mnie żadne tym bardziej, że jak dla mnie "zapoznawanie" czegoś z czymś lub gdzieś jest niczym innym jak adaptacją - co nie omieszkałem zaznaczyć. Bardzo cenię Twoje wpisy, bo faktycznie dużo wnoszą i wypływa z nich wiedza, ale tu przeszedłeś samego siebie pisząc dużo słów, a przekazując mało treści ..... i nie bierz sobie tego zbytnio do serca bo i tak Cię pozdrawiam

Tapnięte z SG NOTE 8


RE: Co mnie dziś wkurzyło....?? - Lolek - 27.04.2018

Łupież mi nie grozi, jestem łysy. Nie pisałem tego do Ciebie a jedynie do tych co nie wiedzą. Błędne pojmowanie tej czynności skutkuje bezsensownym wydawaniem pieniędzy na wizyty w warsztacie który dysponuje SD, a szczególnie gdy trzeba jechać gdzieś daleko. Zwykle by poprawić pracę sprzęgła wystarcza regulacja mechaniczna, jak w większości "normalnych" aut. Natomiast jest to czynność niezbędna w przypadku zmiany siłownika na inny egzemplarz i to nie ma znaczenia czy na nowy czy używany. Ostatnie zdanie jest skierowane do tych którzy czasami szukają siłownika na chwilę by podmienić swój w celach diagnostycznych. Smile


Menu