smartklub.pl
Co mnie dziś wkurzyło....?? - Wersja do druku

+- smartklub.pl (http://smartklub.pl)
+-- Dział: Varia i wszystko jasne - W Naszym Klubie (http://smartklub.pl/f-varia-i-wszystko-jasne-w-naszym-klubie--52)
+--- Dział: Varia - Hyde Park (http://smartklub.pl/f-varia-hyde-park--60)
+--- Wątek: Co mnie dziś wkurzyło....?? (/t-co-mnie-dzis-wkurzylo--5148)



RE: Co mnie dziś wkurzyło....?? - s1kuna - 21.01.2013

czyli odstawić do mechanika i nie brać tej kasy?


RE: Co mnie dziś wkurzyło....?? - Kovval - 21.01.2013

Decyzja należy do Ciebie.


RE: Co mnie dziś wkurzyło....?? - Gantz - 21.01.2013

To jest tak, że po wstępnej wycenie ubezpieczyciela wstawiasz auto do warszatku, ktry robi swoją wycenę.
Wysyła ją do ubezpieczyciela z informacją, że tyle to rzeczywiście kosztuje i otrzymuje akcept. Zazwyczaj ubezpieczyciel coś tam potrąca ale za wyliczoną kasę przez warsztat da się tę naprawę wykonać. Dzieje się tak ponieważ są to warsztaty z którymi ubezpieczyciele mają podpisane umowy i są przez nich sprawdzeni.
Dlatego też sprawdź z którym SC Twój ubezpieczyciel współpracuje, sprawdź czy Twoje ubezpieczenie nie ma jakiś obostrzeń co do zakresu napraw i zrób auto jak należy.
Powodzenia.


RE: Co mnie dziś wkurzyło....?? - kenny - 21.01.2013

Tylko uważaj, żeby ubezpieczyciel nie potrącał amortyzacji części, bo może się tak stać, że warsztat nie będzie chciał wydać pojazdu póki nie pokryjesz różnicy.


RE: Co mnie dziś wkurzyło....?? - s1kuna - 22.01.2013

dzięki za wyczerpujace wiadomości
pytam bo nigdy nie miałem z tym doczynienia,bo nie było takiej potrzeby a tu nagle gość uznał że zrobi sobie koperte i zaparkuje między mną a jakimś autkiem,a tu zonk przeliczył sie i przodem omało nie wyrwał mi błotnika,skończyło sie na połamaniu,można powiedzieć że gość miał gest i zostawił numer telefonu-co mnie zdziwiło w tych czasach,przewaznie odjeźdzają.Zadzwoniłem spisaliśmy wszysko jak nalezy i wczoraj telefon z warty bo tam jest ubezpieczony gość że 300zł powinno mi wystarczyć na zakup błotnika i malowanie i co byscie zrobili??? pytam goscia skad wzioł taką cene a on nato że z eurotaxu czy cos takiego.


RE: Co mnie dziś wkurzyło....?? - DaSza - 22.01.2013

A błotnik na Alledrogo ile? może wyjdziesz na swoje? Jak nie to moim zdaniem rób bezgotówkowo.


RE: Co mnie dziś wkurzyło....?? - ŁYSY13 - 22.01.2013

Wstawiaj do SC i oni sami wyrwą kasę . Serwis zrobi i wszystko .


RE: Co mnie dziś wkurzyło....?? - Nygus - 22.01.2013

Jeżeli szkoda robiona jest z polisy OC sprawcy i jaki ubezpieczyciel by nie był należy się naprawa wszystkich elementów i zamiany uszkodzonych części na orginały Smile Tak jest u nas w kraju tylko trzeba się tego domagać bo często jest tak ze ubezpieczyciel wycenia nam naprawę na zamienikach... aby było jak najtaniej. Zazwyczaj trzeba się odwoływać od pierwszej kalkulowanej wyceny :/ Piszę tylko tak może już ktoś to kwestię wyjaśniał.


RE: Co mnie dziś wkurzyło....?? - kenny - 22.01.2013

(22.01.2013, 09:25)Nygus napisał(a): Jeżeli szkoda robiona jest z polisy OC sprawcy i jaki ubezpieczyciel by nie był należy się naprawa wszystkich elementów i zamiany uszkodzonych części na orginały Smile Tak jest u nas w kraju tylko trzeba się tego domagać bo często jest tak ze ubezpieczyciel wycenia nam naprawę na zamienikach... aby było jak najtaniej. Zazwyczaj trzeba się odwoływać od pierwszej kalkulowanej wyceny :/ Piszę tylko tak może już ktoś to kwestię wyjaśniał.

No niestety tak to w PL jest. Pomijam jeszcze fakt odszkodowania z tytułu utraty handlowej wartości auta (jeśli jest naprawiany jakiś element to auto jest już pokolizyjne i jego wartość automatycznie spada), które się należy jak psu micha (z reguły 10-15% wartości auta), a które jest wypłacane tylko gdy założysz sprawę TU na drodze postępowania cywilnego. Sama sprawa z reguły jest formalnością, ale TU bardziej się opłaca ponosić koszty sądowe niż wypłacać z automatu. Oczywiście opłaca się to w przypadku aut nowych i drogich.


RE: Co mnie dziś wkurzyło....?? - merit - 07.02.2013

Nic mi się nie chce. Nawet pisać mi się nie chce.
Wkurza mnie to... Wink


Menu