smartklub.pl
Co mnie dziś wkurzyło....?? - Wersja do druku

+- smartklub.pl (http://smartklub.pl)
+-- Dział: Varia i wszystko jasne - W Naszym Klubie (http://smartklub.pl/f-varia-i-wszystko-jasne-w-naszym-klubie--52)
+--- Dział: Varia - Hyde Park (http://smartklub.pl/f-varia-hyde-park--60)
+--- Wątek: Co mnie dziś wkurzyło....?? (/t-co-mnie-dzis-wkurzylo--5148)



RE: Co mnie dziś wkurzyło....?? - StaryStar - 19.10.2019

Też miałem coś takiego. Facet podjechał pier....oł mnie drzwiami po tym jak by nic poszedł do sklepu, i nikt by się nie dowiedział gdybym nie siedział w środku.


Co mnie dziś wkurzyło....?? - ŁYSY13 - 19.10.2019

No ja tak miałem pod OBI .Pani co się stało ? Co widać .Takie troszkę o co panu chodzi .Odeszłam krok i postawiłem nogę na jej boku drzwi .Powiedziałem no że teraz nic .Odjechałem .pani miała wygięte

Pozdrawiam Łysy13


RE: Co mnie dziś wkurzyło....?? - LAZY. - 03.11.2019

Niedawno co paski wymieniałem- oba. Jakoś tak od Czwartku, może dzień wcześniej słychać było popiskiwanie, przy większym obciążeniu ciągły pisk.
Jakoś tak do weekendu dotrwałem i korzystając z chwili zajrzałem.
Auto w górę, koło won, osłona alternatora siup i.....
Pasek był tak luźny że swobodnie obracałem kołem alternatora.
Poluzowałem napinacz i pasek znów napiąłem.
Teraz zachodzę w głowę i się zastanawiam skąd taki luz powstał, czyżby pasek się rozciągał?


Co mnie dziś wkurzyło....?? - speedykielce - 03.11.2019

Jak napijesz pasek alternatorem to musisz poluzowac obydwie śruby. Ta na dole i ta u góry.

Może nie mam poparcia naukowego ale jak już naciagniesz odpowiednio pasek to najpierw mocno dokręć górną A potem dolna.
Gdyż górna ma luz roboczy ( śruba w tulejce obudowy).
Ja tak.mialem i jak najpierw dolna ściągnąłem to ta górna była napięta w jednej pozycji A po jakimś czasie lekko się potrafiła w tym małym luzie w tulejce przesunąć się. A to wystarczyło by pasek się lekko zluzował na tyle by " cwierkotac".

Ale to tylko moje luźne przemyślenia po zakładaniu alternatora i popiskiwaniu.


Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka


RE: Co mnie dziś wkurzyło....?? - LAZY. - 03.11.2019

Na starym pasku nie piszczał przez 5 lat Very happy 
Śruby dokręcam dobrze, więc mnie ten luz zastanawia. Widać ślady na napinaczu gnie była śruba, gdzie mam ją teraz. Jak strzeli to zasmuci mnie drugi raz.


RE: Co mnie dziś wkurzyło....?? - obwd-crash - 04.11.2019

Miałem w 450 polifcie, że co jakiś czas musiałem dociągać pasek bo piszczał. 
Ostatecznie zerwał się, dobrze że kilkanaście kilometrów od domu a nie na Litwie skąd auto akurat wracało. 
Powodem piszczenia i zerwania paska, była wytarta rolka-kółko na alternatorze. Wyglądało dobrze lecz miało już spłycone rowki. 
Po wymianie kółka-rolki na alternatorze, od dwóch lat cisza Wink


RE: Co mnie dziś wkurzyło....?? - LAZY. - 04.11.2019

U mnie rolka była nabyta wraz z alternatorem. W moim regenerowanym na zapas też koło zmienili.


RE: Co mnie dziś wkurzyło....?? - StaryStar - 05.11.2019

Wczoraj odstawiłem Smarta do mechanika Crying Łańcuch rozrządu wyrwał dziurę w obudowie i olej się leje. Przy okazji wyszło że poduszka silnika jeszcze jest uszkodzona  Crying


Co mnie dziś wkurzyło....?? - speedykielce - 05.11.2019

Panowie. Czy ktoś wie gdzie w Smarcie 450 cabrio jest odprowadzenie wody z dachu z przodu ? Będę wdzięczny za podpowiedź

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka


Co mnie dziś wkurzyło....?? - ŁYSY13 - 05.11.2019

W 450 jest słupek lewy i prawy .Czy w cabrio tak jest tego nie potwierdzę

Pozdrawiam Łysy13


Menu